M2B v médiách

V M2B.sk dlhodobo publikujeme články a rady z oblastí, v ktorých podnikáme. Bezplatne radíme aby sme si získali dôveru vás - budúcich klientov. Blog M2B pravidelne mesačne navštívi a číta ako 10 000 čitateľov, čo je číslo na ktoré sme mimoriadne hrdí. Postupne si nás všimli i redaktori tých najvýznamnejších médií, ktoré tvoria obsah pre podnikateľov a začali nás žiadať o stanoviská a vyjadrenia v nimi pripravovaných článkoch. Dopracovali sme sa k bližším spoluprácam ako poradenstvo v online poradni Hospodárskych novín či k príprave celých seriálov článkov ku konkrétnym témam s týždenníkom TREND či portálom podnikam.sk. K dnešnému dňu evidujeme viac ako 300 publikácií, na ktoré nájdete odkazy nižšie. 

Dôverujú a spolupracujú s nami redaktori z najvýznamnejších médií. Stavte preto na istotu a rozhodnite sa využiť naše služby a odborné znalosti aj Vy.

Najnovšie články

TA3 Hospodárske noviny TREND RTVS PODNIKAM.sk Ľudskou rečou
 • Skutočný majiteľ akciovky môže byť v anonymite

  Publikovaný 27.03.2015.

  Pre začínajúcich podnikateľov nie je akciová spoločnosť zaujímavá. Hlavným dôvodom je to, že základné imanie spoločnosti je 25-tisíc eur. Pre firmy, ktoré už majú kapitál, je to však dobrý spôsob podnikania.

 • Verejná obchodná spoločnosť je atraktívnejšia. Neplatí totiž daňovú li

  Publikovaný 19.03.2015.

  Ak podnikať, tak ako živnostník alebo eseročka. Takto rozmýšľa väčšina ľudí, ktorí sa rozhodnú podnikať. V malom, súkromnom podnikaní však môže byť výhodnou formou podnikania aj verejná obchodná spoločnosť.

 • Komanditná spoločnosť kombinuje výhody živnosti a eseročky

  Publikovaný 12.03.2015.

  S komanditnou spoločnosťou sa na Slovensku, na rozdiel od živnosti či eseročky, stretávame pomerne zriedka. A pritom ide o zaujímavú formu podnikania, ktorá v sebe spája živnosť a spoločnosť s ručením obmedzeným.

 • Chcete podnikať? Najlepšou voľbou môže byť družstvo

  Publikovaný 06.03.2015.

  Menej zákaziek, neustále sa sprísňujúca legislatíva a vyššie dane a odvody prerieďujú počty živnostníkov. Podľa aktuálnych štatistík ministerstva vnútra v decembri ohlásilo zánik živnosti vyše 8-tisíc ľudí, januári a februári ich ubudlo viac ako 11­-tisíc. Aj keď započítame príliv nových…

 • Daňovým licenciám sa vyhnete. Ak veľa zarábate.

  Publikovaný 26.02.2015.

  Právnik Ján Marônek zo spoločnosti M2 Business spolupracoval na príprave článku o daňových licenciách pre Hospodárske noviny.

 • Eseročka a dane. Toto sa vám najviac oplatí, radil expert

  Publikovaný 24.02.2015.

  Je výhodnejšie pre vás mať živnosť, eseročku, alebo kombinácia týchto podnikaní? Ako to bude s daňovými licenciami za minulý rok? Na čom môžete v tomto roku ušetriť? Dnes vám odpovedal právnik Ján Marônek z firmy M2 Business.

 • Živnosť vs. s.r.o.? Poradí vám expert

  Publikovaný 21.01.2015.

  O tom, aká forma podnikania je pre vás výhodná, rozhoduje ochota ísť do rizika že prídete o majetok, ale aj peniaze na založenie firmy.

 • Čo vás čaká pri živnosti a eseročke

  Publikovaný 21.01.2015.

  Pozrite si výhody a nevýhody podnikania prostredníctvom živnosti a eseročky. Každému môže vyhovovať niečo iné.

 • Holding Sitno predal majetok. Firmám, ktoré majú blízko k J&T

  Publikovaný 07.01.2015.

  Strojárske zoskupenie Sitno, ktorého vznik ohlásili v roku 2012 finančníci z Istrokapitalu a Slavie Capital spolu s exministrom hospodárstva Ľudovítom Černákom, predalo dva dni pred Vianocami celý majetok vrátane obchodných podielov. Vo svojom štvrtkovom vydaní o tom píše týždenník Trend.

 • Daňové licencie sú trest za to, že firma podniká

  Publikovaný 19.12.2014.

  Daňovú licenciu budú firmy prvýkrát platiť za zdaňovacie obdobie, ktoré sa začína 1. januára 2014. To znamená, že táto povinnosť ich čaká v daňovom priznaní v roku 2015 za zdaňovacie obdobie roka 2014.

« Previous 1 4 5 6 7 8 9 10 13 Next »