M2B v médiách

V M2B.sk dlhodobo publikujeme články a rady z oblastí, v ktorých podnikáme. Bezplatne radíme aby sme si získali dôveru vás - budúcich klientov. Blog M2B pravidelne mesačne navštívi a číta ako 10 000 čitateľov, čo je číslo na ktoré sme mimoriadne hrdí. Postupne si nás všimli i redaktori tých najvýznamnejších médií, ktoré tvoria obsah pre podnikateľov a začali nás žiadať o stanoviská a vyjadrenia v nimi pripravovaných článkoch. Dopracovali sme sa k bližším spoluprácam ako poradenstvo v online poradni Hospodárskych novín či k príprave celých seriálov článkov ku konkrétnym témam s týždenníkom TREND či portálom podnikam.sk. K dnešnému dňu evidujeme viac ako 300 publikácií, na ktoré nájdete odkazy nižšie. 

Dôverujú a spolupracujú s nami redaktori z najvýznamnejších médií. Stavte preto na istotu a rozhodnite sa využiť naše služby a odborné znalosti aj Vy.

Najnovšie články

TA3 Hospodárske noviny TREND RTVS PODNIKAM.sk Ľudskou rečou
 • Jednoduchá spoločnosť na akcie je ušitá pre start-upy- článok v TRENDe

  Publikovaný 25.04.2017.

  Hlavné výhody jednoduchej spoločnosti na akcie  - j.s.a., čerpala redaktora týždenníka TREND z našej webstránky a z odpovedí JUDr. Marôneka z našej spoločnosti. 

 • Zrušenie poplatkov poliklinikám neuškodilo

  Publikovaný 03.11.2016.

  JUDr. Ján Marônek sa vyjadril k téme zrušenia poplatkov v poliklinikách pre týždenník TREND dňa 3.11.2016. 

 • Máme dobrý protischránkový zákon

  Publikovaný 25.10.2016.

  JUDr. Marônek sa vyjadroval k protischránkovému zákonu, ktorý nadobudne účinnosť 1.2.2017.  Prečítajte si o nedokonalostiach tohto zákona v článku týždenníka TREND. 

 • Panama Papers - budú padať hlavy politikov? JUDr. Marônek v TRENDE

  Publikovaný 06.04.2016.

  Firmy idú do „offshore“ destinácií najmä preto, aby sa vyhli plateniu daní. Alebo presnejšie ich majitelia. Druhým dôvodom je pranie špinavých peňazí. Problémom je práve to, ako tieto dôvody rozlíšiť. V uniknutých dokumentoch z panamskej právnickej kancelárie Mossack Fonseca, ktoré rozpútali kauzu…

 • Sedem krokov k vlastnej eseročke

  Publikovaný 26.09.2015.

  Čo všetko musím vybaviť, kam ísť, koľko za to zaplatím a kedy budem môcť podnikať. Odpovede na tieto otázky, ale aj na to ako usporiadať vzťahy medzi spoločníkmi, prináša toto pokračovanie nášho seriálu.

 • Na jednoeurovku nečakajte. Nevyplatí sa vám

  Publikovaný 19.09.2015.

  Vláda už tretí rok zhoršuje daňové a odvodové podmienky na podnikanie živnostníkov. To každoročne mnohých živnostníkov motivuje, aby prešli zo živnosti na eseročku. Napriek tomu, že aj pre spoločnosti s ručením obmedzeným sprísňuje zákony (naposledy zavedenie povinnosti vkladať základné imanie na…

 • Zo živnostníka eseročka, kedy je pravý čas na zmenu

  Publikovaný 12.09.2015.

  Nový seriál Vaša eseročka| Oplatí sa podnikať na živnosť, alebo je výhodnejšie prejsť na eseročku? Čo obnáša spoločnosť s ručením obmedzeným a kedy ju založiť? Takéto otázky riešia každý rok podnikatelia. V novom seriáli TREND.sk Vaša eseročka sa pokúsime na ne odpovedať.

 • Na založenie eseročky nebudete musieť vložiť vklad do banky

  Publikovaný 26.06.2015.

  Od januára sa pri zakladaní eseročiek opäť vraciame o dva roky späť. Novela Obchodného zákonníka vypúšťa povinnosť splatiť základné imanie vkladom na účet.

 • Konatelia sa môžu dostať od januára na čiernu listinu

  Publikovaný 19.06.2015.

  Novela Obchodného zákonníka má podľa ministerstva spravodlivosti okrem iného zabrániť vykrádaniu firiem, na ktoré doplácajú veritelia tak ako sa to dialo vo Váhostave.

 • Novela Obchodného zákonníka okrem legislatívneho hasenia poškodzovania

  Publikovaný 12.06.2015.

  Novela Obchodného zákonníka okrem legislatívneho hasenia poškodzovania malých veriteľov vo Váhostave má v budúcnosti viac chrániť práva bežných veriteľov napríklad aj ustanovením o „spoločnosti v kríze“ (§ 67 až 67i).

« Previous 1 2 3 Next »