Ukončenie podnikania

Mám záujem o ponuku

Odpredaj firmy, ktorá je platiteľom DPH

Sprostredkujeme predaj vašej firmy, ktorá je čistá a je platiteľom DPH za výhodné ceny. Predali sme už 500+ firiem, predáme i vašu.

Odpredaj firmy, ktorá nie je platiteľom DPH

Sprostredkujeme odpredaj firiem, ktoré sú čisté a nie sú platiteľmi DPH za výhodné ceny. Kontaktujte nás na: 0221 029 987

Likvidácia firmy

Zlikvidujte si firmu svojpomocne pomocou nášho ebooku alebo využite likvidáciu firmy na kľúč. Ceny od 289 €.

Ako neplatiť daňové licencie - porovnanie

Ucelený prehľad Vašich možností, ak máte spiacu firmu a chete sa jej zbaviť

Konkurz spoločnosti

Chcete vyhlásiť konkurz? Prečítajte si viac ako prebieha. Túto službu Vám zabezpečíme na kľúč za výhodných podmienok

Fúzia a cezhraničná fúzia spoločností

Zabezpečíme fúziu Vašej spoločnosti s inou na kľúč rýchlo a výhodne. Zápis do OR v priebehu 14 dní. Sme na trhu od 2008 a máme 2500 klientov. Ozvite sa.

Ukončenie podnikania bez platenia daňovej licencie

Chcete ukončiť podnikanie a neplatiť daňovú licenciu? My vieme ako, ozvite sa M2 Business

V živote podnikateľov sa vyskytujú aj situácie, kedy chcú skončiť s podnikaním. Dôvodom môže byť nezhoda so spoločníkom, odcestovanie do zahraničia, rozhodnutie o ukončení podnikania, ale aj zlá finančná situácia firmy. Jednoducho "chce mať firmu z krku a nechce ďalej figurovať v obchodnom registri". V prípade, ak nemá Vaša spoločnosť dlhy a chcete sa jej zbaviť z dôvodu zavedenia daňových licencií - kliknite na podstránku: Ako neplatiť daňové licencie - porovnanie možností. Ohľadom témy likvidácie spoločností sa vedúci právneho oddelenia vyjadroval aj pre Hospodárske noviny.

Problematike zániku obchodných spoločností sa venujeme na najvyššej profesionálnej a odbornej úrovni od roku 2008. Dôkazom je nespočetné množstvo zverejnených článkov, ale tiež články v Hospodárskych novinách s odkazom na zdroj M2 Business. Články pre Vás prípravuje JUDr. Ján Marônek, ktorý získal ako málokto na Slovensku titul doktora práv z problematiky zrušenia a zániku obchodných spoločností. Jeho rigorózna práca bola ohodnotená výborným výsledkom a jej znenie si môžete prečítať tu. Ak oslovíte nás, máte teda istotu že oslovíte odborníkov v danej oblasti a ukončenie prebehne korektne a podľa zákonov SR.

Pri zrušení spoločnosti a jej výmaze z obchodného registra Vám pomôžeme využitím jednej z nasledovných možností, podľa toho v akej ekonomickej kondícii sa spoločnosť nachádza:

  1. Likvidácia spoločnosti - v prípade, ak má spoločnosť uhradené všetky záväzky a disponuje majetkom, ktorý treba rozdeliť po jej zrušení medzi spoločníkom, prebehne ukončenie podnikania formou: Zrušenie spoločnosti s likvidáciou a jej následný výmaz z registra
    TIP: Výhodnejšie, ako spoločnosť rušiť, je odpredať ju našej spoločnosti – čitajte viac v sekcii Odkúpenie spoločnosti našou spoločnosťou M2 Business s. r. o.
  2. Konkurz spoločnosti - v prípade, ak je spoločnosť v úpadku, je potrebné zabezpečiť výmaz spoločnosti z registra na základe konkurzného konania. Spoločnosť je v úpadku, ak je splnená jedna z dvoch podmienok. Buď voči spoločnosti smerujú aspoň dve pohľadávky rôznych veriteľov, od ktorých splatnosti uplynulo viac ako 30 dní alebo hodnota splatných záväzkov spoločnosti presahuje hodnotu majetku spoločnosti.
  3. Fúzia a cezhraničná fúzia - spoločnosť môže byť "pohltená" inou slovenskou spoločnosť, vtedy hovoríme o fúzii spoločnosti. V prípade ak je slovenská spoločnosť "pohltená" inou zahraničnou spoločnosťou, vtedy hovoríme o cezhraničnej fúzii.
  4. Výmaz spoločnosti registrovým súdom na základe úradnej povinnosti súdu – relatívne jednoduchá, ale veľmi zdĺhavá forma ukončenia podnikania.
  5. Odkúpenie Vašej spoločnosti našou spoločnosťou M2 Business s. r. o. – rýchla, a pre klienta bezplatná a najvýhodnejšia možnosť ako ukončiť podnikanie.

Žiaľ, komplikovaná právna úprava zrušenia a následného výmazu spoločnosti z registra, núti mnohých podnikateľov k úplne jednoduchému, avšak nezodpovednému postupu, kedy svoju spoločnosť prevedie podnikateľ na "zjavne nekompetentnú osobu". Je naivné, keď si podnikateľ myslí, že prevodom svojej účasti v spoločnosti na "bezdomovca" sa zbaví všetkej zodpovednosti a povinností súvisiacich s podnikaním. Podnikateľ do času prevodu svojej účasti v spoločnosti zodpovedá za všetky úkony v nej vykonané (ako aj nevykonané, napr. opomenul splniť si povinnosť v prípade podania daňového priznania a túto povinnosť si dodatočne nesplnil, a iné).

Trestnoprávna úprava nepozná trestný čin "prevod obchodného podielu na tzv. bieleho koňa", čiže podnikateľ nemôže byť priamo trestnoprávne postihovaný za takéto konanie. Túto skutočnosť si mnohí podnikatelia uvedomujú, zneužívajúc takýto stav v právnej úprave. Neuvedomujú si však už trestnoprávnu zodpovednosť za iné nepriame trestné činy, ktorých sa môžu dopustiť (trestný čin poškodzovania veriteľa, trestný čin zvýhodňovania veriteľa, marenie konkurzného konania a iné). Objasnenosť a dokazovanie týchto skutkov je veľmi náročná, čo však nemôže byť príčinou pre takéto konanie. Aj prostredníctvom našej spoločnosti eliminujeme takéto konanie za účelom riadneho ukončenia podnikateľskej aktivity spoločnosti.

Zavolajte nám: 0221 029 980 alebo využite kontaktný formulár nižšie a dohodnite si bezplatnú konzultáciu priamo s JUDr. Marônkom.

Vybrané referencie

Pozrieť všetky referencie

Máte otázky k službe: Ukončenie podnikania? Zavolajte (0 221 029 980)

Zvýhodnené doplnkové služby

Blog

11 dôvodov prečo zveriť vedenie účtovníctva externej účtovnej firme

Podnikanie je ucelený komplex viacerých činností. Treba poskytovať kvalitné služby resp. predávať kvalitný tovar s dostatočnou maržou a ziskom. Mať kvalitne spracovaný a hlavne realizovaný marketing.…

Čítať viac

Ready made firmy registrované k DPH opäť v ponuke M2 Business s.r.o.

Spúšťate nový projekt a potrebujete rýchlo firmu? Či už chcete podnikať ako platiteľ DPH alebo ako neplatiteľ DPH – získanie firmy nikdy nebolo jednoduchšie.   Firma registrovaná k DPH vaša už za 4…

Čítať viac

Nové povinnosti pre predajcov pneumatík a pneuservisy

Predajne s pneumatikami, e-shopy, autoservisy a pneuservisy musia od zákazníkov bezplatne prevziať staré pneumatiky. E-shopy s pneumatikami majú povinnosti navyše. Podľa nového zákona o odpadoch…

Čítať viac
pozrieť všetky články

Mám záujem o ukončenie podnikania


Odoslaním kontaktného formulára prejavíte seriózny záujem o naše služby. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe vybavenia Vašich požiadaviek.