Predmet ponuky: Remeselný pivovar s výborným názvom, ochrannou známkou a majetkom .....
Predmet podnikania: Alkoholické a nealkoholické nápoje - výroba, predaj, distribúcia
Dôvod predaja: Sústredenie sa na iné podnikateľské projekty
Lokalita: Stredné Slovensko

Nie je možné Prejaviť záujem
Predaná

Sprostredkovanie predaja tejto spoločnosti sa úspešne podarilo sfinalizovať v 5/2022. 

Priebeh predaja: 

 1. Úvodná konzultácia a naše zúčastnenie vo výberovom konaní 7/2021
 2. Príprava profilu a spustenie predaja 9/2021
 3. Záujem prejavili 3 záujemcovia v priebehu 14 dní od spustenia predaja 
 4. Due diligence - právny, účtovný a technický trval približne 6 mesiacov 
 5. Zostatok času bola príprava dokumentácie, úhrady, atď.


Pôvodný prezentačný profil v skratenej podobe:

Exkluzívne prostredníctvom našej spoločnosti M2B a.s. máme pre Vás na predaj kvalitný remeselný pivovar. 

Detailné predstavenie ponuky:
Predmetom predaja je pivovar s výborným a vhodne zvoleným názvom. Majitelia disponujú aj ochrannou známkou čo novému majiteľovi zabezpečí ochranu jeho duševného vlastníctva. Pivovar bol v minulosti založený ako rodinný podnik, no v súčasnosti z dôvodu sústredenia sa na iný druh podnikania nemajú majitelia dostatočné časové kapacity aby sa mu mohli dostatočne venovať a ďalej ho rozvíjať. Z toho dôvodu sa ho rozhodli predať. 

Predmetom predaja je:

1. Nehnuteľnosti: Predmetom predaja je nehnuteľnosť, v ktorej sa samotný pivovar nachádza s priľ....................

2. Kompletná technológia na výrobu piva

 • Predmetom predaja je kompletná technológia na výrobu piva s kapacitou 22 000 l / mesačne vrátane: 
 • ....................
 • ....................
 • ....................
 • ..................... 

3. Značka: 

Výborne zvolený názov ................ s ochrannou známkou, etiketami a výbornom znalosťou. Pivo sa čapuje v...................... a je dodávané ďalším odberateľom. Taktiež sa ako fľaškové predáva v predajniach Kaufland a značka má potenciál osloviť ďalších odberateľov, ktorí už o spoluprácu a odber piva prejavili záujem. Všetky kontakty sú samozrejme predmetom predaja. Samotné pivá získali aj ocenenia na pivných festivaloch. Taktiež majú výborné recenzie uvedené TU.... 
Súčasťou predaja je aj fcb stránka resp. eshop, ktorý však v súčasnosti nie je prevádzkovaný no jeho spustenie je otázka niekoľkých dní. 

Súčasná situácia: 
Pivovar bol v minulosti založený ako rodinný podnik. Kapacita pivovaru je v súčasnosti, nakoľko majú majitelia už iné pracovné záujmy využitá na menej ako 30%. Aktuálne pivovar produkuje 6000 l z kapacity 22 000 l mesačne. Sládek – zamestnanec pracuje taktiež len na skrátený pracovný úväzok – táto práca ho však napĺňa a má záujem v prípade záujmu nového majiteľa v pivovare naďalej zostať a pracovať. 

Pivá sú v súčasnosti dodávané do : 

 • 2 prevádzky v .............
 • 2 prevádzky v ...........
 • 1 prevádzka v .............
 • 1 prevádzka vo ......................
 • Fľaškové pivá sú dodávané do kauflandu .................a ....................
 • Priamy predaj koncovým klientom
 • Záujem o spoluprácu a odber prejavili aj ďalšie prevádzky Kaufland či iné obchodné siete – len treba dohodnúť podmienky spolupráce. Súčasní majitelia už nemali záujem túto agendu riešiť.  Vzhľadom k výbornej kvalite piva, lokálnemu názvu a pomeru cenu a kvality je potenciál rastu na celom najmä východnom Slovensku absolútne nevyužitý. 

Obrat a zisk: 

Potenciál obratu a zisku: 

Konkurenčné výhody tohto pivovaru: 

Medzi výhody tohto pivovaru patria nízke náklady a výborná kvalita piva. Pivá sú nefiltrované, nepasterizované, varené z kvalitných surovín. Ide o segment piva, kde dopyt po lokálnych, kvalitných remeselných pivách rastie každý rok – potenciál na rast a plné vyťaženie pivovaru keď sa ho ujme investor/ nadšenec resp. ich kombinácia je obrovská. 

Návratnosť investície: 
Pri využití potenciálu pivovaru a jeho aktuálnej výrobnej kapacity je predpokladaná návratnosť veľmi krátka - v horizonte 2-3 roky. Dôležité je si uvedomiť že majitelia majú záujem o korektné ukončenie tejto podnikateľskej činnosti. Za účelom rýchleho predaja v predajnej cene majitelia ..........................

Rizikovosť investície:

V tomto prípade ide o mimoriadne bezpečnú investíciu nakoľko sa pivovar predáva v podstate v hodnote............................

Adresáti ponuky: 

 • Investor s kontaktmi na obchodné siete a prevádzky, ktorý len zabezpečí vyššiu znalosť značky,  predaj piva a distribúciu (sládek aj naďalej zabezpečí výrobu kvalitného piva).
 • Investor, s vlastným projektom a tímom, ktorí využije technológie a už etablovaný brand.
 • Investor – už etablovaný hráč v pivovarníctve z iných častí SR, ktorý využije marketingový potenciál, výrobné kapacity a značku na oslovenie klientov na východnom slovensk
 • Majiteľ podnikov, pivární so záujmom v čapovanie vlastného piva a zlepšenie imidžu
 • Iné možnosti a synergie 

Doplňujúce informácie: 
Majitelia majú záujem o predaj pivovaru ako celku – teda nehnuteľnosť, značka plus technológia pivovaru – všetko spoločne. 

Výhradný predajca projektu:

Naša spoločnosť M2B a.s. poskytuje služby predaja ready made firiem ako aj aktívnych spoločností už od roku 2009. Za toto obdobie sme predali viac ako 1000 spoločností a pozitívne hodnotenia máme nielen od koncových klientov - nových majiteľov spoločností ale aj partnerských advokátskych či účtovných kancelárií - stačí si prečítať naše referencie. 

Prejavenie záujmu a získanie ďalších informácií: 

V prípade záujmu o viac informácii prosím použite tlačidlo Rezervovať/Prejaviť záujem alebo napíšte e-mail na mizerak@m2b.sk s prípadnými otázkami. Dôležité je vždy uviesť vaše celé meno, tel. číslo a ideálne či ste priamym záujemcom alebo zastupujete niekoho iného.  My sa vám obratom ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď.

Máte záujem predať vašu firmu alebo hľadáte investora do konkrétneho projektu: 

Ozvite sa nám a dohodneme si obojstranne výhodnú formu spolupráce. Napíšte nám na mizerak@m2b.sk 

Fotografie časti technológie, pripravovaných druhov piva, iné

Obrázok 1- 15 

......

.....

......