Cena: 399 000 €
Predmet ponuky: Remeselný pivovar s výborným názvom, ochrannou známkou a majetkom .....
Predmet podnikania: Alkoholické a nealkoholické nápoje - výroba, predaj, distribúcia
Dôvod predaja: Sústredenie sa na iné podnikateľské projekty
Nehnuteľnosti: Áno - v cene

Prejaviť záujem
Voľná

Detailné predstavenie ponuky: Predmetom predaja je pivovar s výborným a vhodne zvoleným názvom Prešovský pivovar. Majitelia disponujú aj ochrannou známkou čo novému majiteľovi zabezpečí ochranu jeho duševného vlastníctva. Pivovar bol v minulosti založený ako rodinný podnik, no v súčasnosti z dôvodu sústredenia sa na iný druh podnikania nemajú majitelia dostatočné časové kapacity aby sa mu mohli dostatočne venovať a ďalej ho rozvíjať. Z toho dôvodu sa ho rozhodli predať. 

Predmetom predaja je:

1. Nehnuteľnosti: Predmetom predaja je nehnuteľnosť, v ktorej sa samotný pivovar nachádza s priľahlými pozemkami. Nehnuteľnosť sa nachádza v obci pri Prešove - Petrovanoch (je tam samotný pivovar - na prízemí, na poschodí je 3-izbový byt plus starý dom, prístrešok a pozemok). Hodnota nehnuteľnosti je približne 200 000 Eur. 

2. Kompletná technológia na výrobu piva v súčasnej hodnote cca 300 000 Eur: 

 • Predmetom predaja je kompletná technológia na výrobu piva s kapacitou 22 000l / mesačne vrátane: 
 • Riadiacej jednotky 
 • 10 x malé nerezové 700 litrové tanky 
 • 5 x veľké 2800 litrové nerezové tanky 
 • Fľaškovačka  
 • Celková hodnota technológie v čase spustenia nacenená na 800 000 Eur. 

3. Značka: 

Výborne zvolený názov Prešovský pivovar s ochrannou známkou, etiketami a výbornom znalosťou. Súčasťou predaja je aj fcb stránka resp. eshop, ktorý však v súčasnosti nie je prevádzkovaný no jeho spustenie je otázka niekoľkých dní. 

Súčasná situácia:  Pivovar bol v minulosti založený ako rodinný podnik. Kapacita pivovaru je v súčasnosti, nakoľko majú majitelia už iné pracovné záujmy nevyužitá. 

Potenciál obratu a zisku: 

Obrat 300 000 Eur a zisk cca 130 000 Eur / rok

Konkurenčné výhody tohto pivovaru: 

Medzi výhody tohto pivovaru patria nízke náklady a výborná kvalita piva. Pivá sú nefiltrované, nepasterizované, varené z kvalitných surovín. Ide o segment piva, kde dopyt po lokálnych, kvalitných remeselných pivách rastie každý rok – potenciál na rast a plné vyťaženie pivovaru keď sa ho ujme investor/ nadšenec resp. ich kombinácia je obrovská. 

Návratnosť investície:  Pri využití potenciálu pivovaru a jeho aktuálnej výrobnej kapacity je predpokladaná návratnosť veľmi krátka - v horizonte 2-3 roky. Dôležité je si uvedomiť že majitelia majú záujem o korektné ukončenie tejto podnikateľskej činnosti. Za účelom rýchleho predaja v predajnej cene majitelia zohľadňujú len aktuálnu hodnotu majetku.  Do predajnej ceny nie je vôbec započítaný výborný názov, značka, rozbehnutie projektu, vybudovanie kontaktov, „učenie sa“. To z tejto investície robí ideálnu príležitosť aj pre investorov/ nadšencov do piva. Stačí prevziať už existujúcu zabehnutú firmu – pivovar a vďaka vhodnému marketingu a osloveniu odberateľov z nej spraviť  fungujúci a silný lokálny remeselný pivovar. 

Rizikovosť investície:

V tomto prípade ide o mimoriadne bezpečnú investíciu nakoľko sa pivovar predáva v podstate v hodnote majetku. Každý skúsený investor má štandardne pripravený aj plán B respektíve plán C. V tomto prípade je majetkom mimoriadne bezpečné aktívum - nehnuteľnosť a technológia pivovaru - nerezové sudy atď - teda opäť majetok, ktorý prakticky nestráca na cene. 

Adresáti ponuky: 

 • Investor s kontaktmi na obchodné siete a prevádzky, ktorý len zabezpečí vyššiu znalosť značky,  predaj piva a distribúciu (sládek aj naďalej zabezpečí výrobu kvalitného piva).
 • Investor, s vlastným projektom a tímom, ktorí využije technológie a už etablovaný brand.
 • Investor – už etablovaný hráč v pivovarníctve z iných častí SR, ktorý využije marketingový potenciál, výrobné kapacity a značku na oslovenie klientov na východnom slovensk
 • Majiteľ podnikov, pivární so záujmom v čapovanie vlastného piva a zlepšenie imidžu
 • Iné možnosti a synergie 

Doplňujúce informácie:  Majitelia majú záujem o predaj pivovaru ako celku – teda nehnuteľnosť, značka plus technológia pivovaru – všetko spoločne. Majetok, technológie, ochrannú známku vlastnia rôzne entity (fyzické osoby, firmy) – predmetom predaja teda nie je samostatná s.r.o. ale značka a majetok pivovaru.  

Výhradný predajca projektu:

Naša spoločnosť M2B a.s. poskytuje služby predaja ready made firiem ako aj aktívnych spoločností už od roku 2009. Za toto obdobie sme predali viac ako 1000 spoločností a pozitívne hodnotenia máme nielen od koncových klientov - nových majiteľov spoločností ale aj partnerských advokátskych či účtovných kancelárií - stačí si prečítať naše referencie. 

Prejavenie záujmu a získanie ďalších informácií: 

V prípade záujmu o viac informácii prosím použite tlačidlo Rezervovať/Prejaviť záujem alebo napíšte e-mail na mizerak@m2b.sk s prípadnými otázkami. Dôležité je vždy uviesť vaše celé meno, tel. číslo a ideálne či ste priamym záujemcom alebo zastupujete niekoho iného.  My sa vám obratom ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď.

Fotografie časti technológie, pripravovaných druhov piva, iné: