Fúzia = zlúčenie slovenských spoločností

Každá spoločnosť môže byť "pohltená" inou slovenskou spoločnosťou, ktorá prevezme imanie a záväzky zanikajúcej spoločnosti. Na základe tohto kroku dochádza k výmazu spoločnosti z obchodného registra do jedného týždňa od podania návrhu na zlúčenie. Preberajúca spoločnosť sa stane právnym nástupcom zanikajúcej spoločnosti bez toho, aby sa musela vykonať likvidácia zanikajúcej spoločnosti. Ide o veľmi rýchly spôsob ukončenia podnikania, vhodný najmä vtedy, ak má ponikateľ viacero spoločností, ktoré už nechce používať. Môže ich "sfúzovať" do jednej, ktorú následne likviduje. Nechajte si poradiť. Cena tejto služby závisí od štruktúry spoločnosti a začína od 1199 €. 

Cezhraničná fúzia spoločností

V tomto prípade dochádza k pohlteniu slovenskej spoločnosti inou zahraničnou spoločnosťou. V prípade, ak má zahraničná osoba sídlo v štáte, kde je zjednodušený proces zrušenia a výmazu spoločnosti z obchodného registra, možno takýmto spôsobom "obísť" komplikovanú právnu úpravu pri zrušení spoločnosti na Slovensku. Samozrejme tento proces predstavuje najkomplikovanejší spôsob fúzie spoločnosti, nakoľko treba kooperovať s dvoma registrovými súdmi. Orientačná cena tejto služby je od 4999 € v závislosti od konkrétneho prípadu.

M2B v mediách

Problematike zániku obchodných spoločností sa venujeme na najvyššej profesionálnej a odbornej úrovni od roku 2008. Dôkazom je nespočetné množstvo zverejnených článkov, ale i články v Hospodárskych novinách s odkazom na zdroj M2 Business. Články pre Vás pripravuje JUDr. Ján Marônek, ktorý získal ako málokto na Slovensku titul doktora práv z problematiky zrušenia a zániku obchodných spoločností. Jeho rigorózna práca bola ohodnotená výborným výsledkom a jej znenie si môžete prečítať tu. Ak oslovíte nás, máte teda istotu, že oslovíte odborníkov a že celý proces fúzie spoločnosti prebehne k Vašej spokojnosti.

Čo o nás hovoria naši klienti

Vybrané referencie

Máte otázky k službe Fúzia a cezhraničná fúzia spoločností?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0221 029 980 alebo prostredníctvom emailu: info@m2b.sk

Mám záujem o službu Fúzia a cezhraničná fúzia spoločností od 1199 €.

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.