Odpredaj firmy je jednou z možností ako ukončiť podnikanie a vyhnúť sa plateniu daňových licencií. Ak vlastníte firmu, ktorá je platiteľom DPH pokračujte v čítaní Tu.

Odpredaj firmy, ktorá nie je platiteľom DPH

Hlavnou výhodou odpredaja oprotí iným formám ukončenia podnikania (likvidácia, návrh na zrušenie, zlúčenie či výmaz ex offo)je, že za túto službu nemusíte platiť.

Treba si však uvedomiť, že na odpredaj sú vhodné len 100 % čisté spoločnosti, s riadne vedeným účtovníctvo, transparentným vedením spoločnosti a históriou, ktoré prešli našim účtovným a právnym auditom. Pri audite taktiež sledujeme ďalšie aspekty tak, aby ten, kto kúpi Vašu spoločnosť, mal čo najmenšie možné riziko a bol maximálne chránený.

Po zavedení daňových licencií sa na "trhu s firmami" objavilo obrovské množstvo starších neaktívnych spiacich firiem. Preto ak máme firmu zaradiť do ponuky firiem bez DPH na predaj musí byť niečim zaujímavá, čo je i najčastejší dôvod prečo je úspešný odpredaj neplatiteľa DPH skôr výminkou.

Firma musí mať zapísané v predmetoch podnikania koncesné či viazané živnosti, prípadne mať daňovú stratu, ktorú si môže nový majiteľ v budúcnosti odpočítať z daní. Staršie firmy, ktoré nie sú platiteľmi DPH a nemajú pridanú hodnotu, sú prakticky nepredajné a ani ich nezaraďujeme do ponuky. Zbytočne by ste čakali na kupujúceho a narastala by vám výška daňovej licencie. Alternatívne možnosti ako ukončiť podnikanie s výhodami a nevýhodami nájdete detailne rozpísané v článku: Ako neplatiť daňove licencie - porovnanie možností.

Optimálny postup je zavolať nám na tel. číslo 0221 029 980 a po analýze vám odporučíme optimálny spôsob ako ukončiť vaše podnikanie a vyhnúť sa plateniu daňovej licencie.

Máte otázky k službe Odpredaj firmy, ktoré nie je platoteľom DPH?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0221 029 980 alebo prostredníctvom emailu: info@m2b.sk

Čo o nás hovoria naši klienti

Vybrané referencie

Mám záujem o službu Odpredaj firmy, ktorá nie je platiteľom DPH.

Odoslaním kontaktného formulára prejavíte seriózny záujem o naše služby. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe vybavenia Vašich požiadaviek.