Registrácia ochrannej známky ® na Úrade priemyselného vlastníctva SR je krok, ku ktorému by mal pristúpiť každý podnikateľ, ktorý chce budovať a chrániť svoju značku a produkty. Vďaka registrácii vašej ochrannej známky dokážete ochrániť vašu firmu, vaše produkty, doménu pred nekalými praktikami konkurencie a dokonca môžete ušetriť na reklame. Investícia do registrácie ochrannej známky je násobne nižšia, ako škody, ktoré by mohli nastať, ak si svoju značku a duševné vlastníctvo chrániť nebudete. Využitím našich služieb vám tento zdĺhavý proces zaberie minimum času a energie. Len nám poviete vašu predstavu čo chcete chrániť (slovné spojenie, logo, názov výrobku,...) a o všetko ostatné sa postaráme. 

Hlavné výhody registrácie ochrannej známky ®

 1. Vytvára majetok firmy - vlastníctvo ochrannej známky ® k značke/tovaru, ktorá je medzi zákazníkmi etablovaná a obľúbená výrazne zvyšuje majetok spoločnosti. Spotrebitelia totiž poznajú kvalitu daného produktu/služby a sú ochotní si za túto kvalitu priplatiť. Vlastníctvo ochranných známok ako sú Apple, Google, Microsoft, Facebook, Adidas, Volvo má pre spoločnosti, ktoré ich vlastnia obrovskú hodnotu. Napríklad hodnota značky Apple vo výške 170 miliárd dolárov predstavuje až 21% z trhovej hodnoty Apple 806 miliárd dolárov (údaje k decembru 2017). 
 2. Chráni hodnotu vašej značky - ak vytvoríte značku, ktorá získa u širokej verejnosti dobré meno a registrujete si ju ako ochrannú známku získate obrovskú konkurenčnú výhodu. Pre spotrebiteľov bude následne omnoho jednoduchšie rozpoznať vaše originálne a kvalitné služby/tovary, ktoré spĺňajú ich očakávania. Tým, že ochranná známka chráni vašu značku, zároveň nepriamo aj zvyšuje jej hodnotu a ceny vami predávaných produktov/služieb.
 3. Definuje vaše práva - právo používať ochrannú známku a značku ® na zaregistrované tovary a služby má výlučne len jej majiteľ - resp. len iné osoby, ktorým udelí na používanie ochrannej známky licenciu, či súhlas)
 4. Predchádza falšovaniu originálnych značiek, služieb, produktov - u firiem, ktoré majú registrovanú ochrannú známku a používajú ochrannú značku ® spotrebiteľ veľmi jednoducho rozozná originál od napodobeniny. Zároveň falšovatelia si radšej zvolia a kopírujú produkty a služby, ktoré nemajú registrované ochranné známky a tým sa nevedia tak účinne brániť. 
 5. Jasne definuje pre spotrebiteľa rozdiel medzi originálom a napodobeninou - používať ochrannú značku ® na svojich produktoch a službách,v reklamách, na webových stránka a v korešpondencií môže len majiteľ ochrannej známky. Spotrebiteľ tak ľahko rozpozná či ide o originálny výrobok s príslušnou pre neho známou kvalitou, alebo ide o "napodobeninu" originálneho produktu. 
 6. Zvyšuje vašu právnu istotu v súdnych sporoch - Bohužiaľ snahy o kopírovanie a vytváranie napodobenín úspešných firiem, tovarov a služieb sú dnes bežným javom. Aj keď možnosť súdiť sa máte aj na základe iných práv, vlastníctvo ochrannej známky k vami zaregistrovaným tovarom a službám vám dáva právnu istotu a násobne zvyšuje vaše šance, že pri ochrane vašich práv uspejete. 
 7. Zvyšuje image značky - Aj keď sa to môže zdať ako maličkosť, uvádzanie značky ® pri vašich tovaroch a službách podvedome zvyšuje image vašej značky a tým aj hodnotu tovaru či služby u spotrebiteľa

Ochranná známka stojí 399 € a je v nej zahrnuté :

 • Konzultácie pri úkonoch súvisiacich s registráciou ochrannej známky.
 • Posúdenie rozlišovacej spôsobilosti ochrannej známky navrhovanej na registráciu.
 • Rešerš už existujúcich ochranných známok. 
 • Odporúčanie aký druh ochrannej známky je pre vás vhodné registrovať
 • Príprava dokumentov potrebných k registrácii ochrannej známky partnerskými advokátskymi kanceláriami.
 • Zaplatenie správneho poplatku pre tri zápisné triedy, ktorý je štandardne 166 €.
 • Príprava a podanie prihlášky na ÚPV SR.
 • Komunikácia s ÚPV SR.
 • Prevzatie osvedčenia o registrácii ochrannej známky.
 • Odovzdanie všetkých dokumentov.

Mám záujem o registráciu ochrannej známky za 399 €

Postupnosť krokov

 1. Prejavíte záujem o naše služby telefonicky na tel. čísle 02/21 029 980, resp. prostredníctvom formulára nižšie.
 2. Konzultácia - zodpovieme všetky vaše otázky spojené s registráciou ochrannej známky.
 3. Odovzdáte nám podklady - prepošlete, resp. odovzdáte nám údaje potrebné k príprave dokumentov.
 4. Podpis dokumentov - po obdržaní podkladov pripravíme všetky dokumenty, ktoré podpíšete buď v sídle našej firmy alebo na základe inštrukcií v mieste vášho bydliska. Od tohto okamihu sa o registráciu ochrannej známky vôbec nestaráte.
 5. Zápis ochrannej známky.
 6. Odovzdanie všetkých dokumentov.

Dôvody prečo registrovať ochrannú známku cez M2B.sk:

 • Know how - s registráciami ochranných známok máme bohaté skúsenosti.
 • Profesionalita a odbornosť - všetky potrebné dokumenty k registrácii vašej ochrannej známky pripravujú partnerské advokátske kancelárie.
 • Úspora času a energie - Dodáte nám údaje, podpíšete dokumenty a viac sa o registráciu vašej ochrannej známky nestaráte, všetko zabezpečíme na kľúč za Vás.
 • Perfektná cena - Registrácia ochrannej známky len za 399 euro je vyníkajúca ponuka. V tejto cene je už zahrnutý aj správny poplatok, ktorý je štandardne 166 €.
 • Referencie - na webe je k dispozícii viac ako 500 citácií konkrétnych konateľov a spoločníkov firiem, ktorí využili naše služby a boli spokojní.
 • Dostupnosť - sídlime v Bratislave vo vlastných kanceláriach o rozlohe 200 m2. Tu prebieha i podpis dokumentov a konzultácie
 • Know how a vzdelávanie - Pravidelne sa vyjadrujeme sa v médiach: RTVS, TREND, HN, TA3, Finweb, podnikam.sk. Pripravili sme 7 vzdelávacích ebookov, od roku 2008 píšeme články na blogu.
 • Výhodné balíčky služieb - obľúbenou kombináciou je založenie s.r.o. spolu s registráciou ochrannej známky. Pri objednávke týchto služieb súčasne poskytujeme dodatočnú zľavu 50€.
 • Vernostný program

Vybrané referencie

Máte otázky k službe Registrácia ochrannej známky?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0221 029 980 alebo prostredníctvom emailu: info@m2b.sk

M2B v mediách

Mám záujem o službu Registrácia ochrannej známky na ÚPV SR za 399 €

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.