Registrácia ochrannej známky EÚ na Úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo je krok, ku ktorému by mal pristúpiť každý podnikateľ, ktorý to s budovaním svojej značky v štátoch EÚ myslí vážne. Vďaka registrácii vašej ochrannej známky dokážete ochrániť vašu firmu, vaše produkty a služby. Investícia do registrácie ochrannej známky je násobne nižšia ako škody, ktoré by mohli nastať, ak si svoju značku a duševné vlastníctvo chrániť nebudete.

Využitím našich služieb vám tento pomerne zdĺhavý proces zaberie minimum času a energie. Všetko zabezpečíme na kľúč za vynikajúcu cenu, a to len za 1799 €. Prečítajte si naše články, kde sa k téme registrácie ochranných známok venujeme podrobnejšie:

Hlavné výhody registrácie ochrannej známky EÚ

 1. Vytvára majetok firmy - vlastníctvo ochrannej známky ® k značke/tovaru, ktorá je medzi zákazníkmi etablovaná a obľúbená výrazne zvyšuje majetok spoločnosti. Spotrebitelia totiž poznajú kvalitu daného produktu/služby a sú ochotní si za túto kvalitu priplatiť. Vlastníctvo ochranných známok ako sú Apple, Google, Microsoft, Facebook, Adidas, Volvo má pre spoločnosti, ktoré ich vlastnia obrovskú hodnotu. Napríklad hodnota značky Apple vo výške 170 miliárd dolárov predstavuje až 21% z trhovej hodnoty Apple 806 miliárd dolárov (údaje k decembru 2017). 
 2. Chráni hodnotu vašej značky v celej EÚ - ak vytvoríte značku, ktorá získa u širokej verejnosti dobré meno a registrujete si ju ako ochrannú známku získate obrovskú konkurenčnú výhodu. Pre spotrebiteľov bude následne omnoho jednoduchšie rozpoznať vaše originálne a kvalitné služby/tovary, ktoré spĺňajú ich očakávania. Tým, že ochranná známka chráni vašu značku, zároveň nepriamo aj zvyšuje jej hodnotu a ceny vami predávaných produktov/služieb.
 3. Definuje vaše práva v celej EÚ - právo používať ochrannú známku a značku ® na zaregistrované tovary a služby má výlučne len jej majiteľ - resp. len iné osoby, ktorým udelí na používanie ochrannej známky licenciu, či súhlas)
 4. Predchádza falšovaniu originálnych značiek, služieb, produktov v celej EÚ - u firiem, ktoré majú registrovanú ochrannú známku a používajú ochrannú značku ® spotrebiteľ veľmi jednoducho rozozná originál od napodobeniny. Zároveň falšovatelia si radšej zvolia a kopírujú produkty a služby, ktoré nemajú registrované ochranné známky a tým sa nevedia tak účinne brániť. 
 5. Jasne definuje pre spotrebiteľa rozdiel medzi originálom a napodobeninou - používať ochrannú značku ® na svojich produktoch a službách,v reklamách, na webových stránka a v korešpondencií môže len majiteľ ochrannej známky. Spotrebiteľ tak ľahko rozpozná či ide o originálny výrobok s príslušnou pre neho známou kvalitou, alebo ide o "napodobeninu" originálneho produktu. 
 6. Zvyšuje vašu právnu istotu v súdnych sporoch  - Bohužiaľ snahy o kopírovanie a vytváranie napodobenín úspešných firiem, tovarov a služieb sú dnes bežným javom. Aj keď možnosť súdiť sa máte aj na základe iných práv, vlastníctvo ochrannej známky k vami zaregistrovaným tovarom a službám vám dáva právnu istotu a násobne zvyšuje vaše šance, že pri ochrane vašich práv uspejete. 
 7. Zvyšuje image značky - Aj keď sa to môže zdať ako maličkosť, uvádzanie značky ® pri vašich tovaroch a službách podvedome zvyšuje image vašej značky a tým aj hodnotu tovaru či služby u spotrebiteľa

Registrácia ochrannej známky EÚ stojí 1799 € a je v nej zahrnuté :

 • Konzultácie pri všetkých úkonoch súvisiacich s registráciou ochrannej známky EÚ
 • Posúdenie rozlišovacej spôsobilosti ochrannej známky navrhovanej na registráciu
 • Príprava dokumentov partnerskými advokátskymi kanceláriami
 • Zaplatenie správneho poplatku za registráciu ochrannej známky EÚ v hodnote 850 €. V nej je zahrnutá jedna zápisná trieda
 • Príprava a podanie prihlášky na Úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo
 • Komunikácia s Úradom Európskej únie pre duševné vlastníctvo
 • Prevzatie osvedčenia o registrácii ochrannej známky.
 • Odovzdanie všetkých dokumentov.

Mám záujem o registráciu ochrannej známky EÚ za 1799€

Postupnosť krokov pri registrácií ochrannej známky EÚ

 1. Prejavíte záujem o naše služby telefonicky na tel. čísle 02/21 029 980, resp. prostredníctvom formulára nižšie.
 2. Konzultácia - zodpovieme všetky vaše otázky spojené s registráciou ochrannej známky EÚ.
 3. Odovzdáte nám podklady - prepošlete, resp. odovzdáte nám údaje potrebné k príprave dokumentov - logo, texty, v čom podnikáte
 4. Podpis dokumentov - po obdržaní podkladov pripravíme všetky dokumenty, ktoré podpíšete buď v sídle našej firmy alebo na základe inštrukcií v mieste vášho bydliska. Od tohto okamihu sa o registráciu ochrannej známky vôbec nestaráte.
 5. Zápis ochrannej známky.
 6. Odovzdanie všetkých dokumentov.

Dôvody prečo registrovať ochrannú známku cez M2B.sk:

 • Know how - s registráciami ochranných známok máme bohaté skúsenosti.
 • Profesionalita a odbornosť - všetky potrebné dokumenty k registrácii vašej ochrannej známky pripravujú partnerské advokátske kancelárie.
 • Úspora času a energie - Dodáte nám údaje, podpíšete dokumenty a viac sa o registráciu vašej ochrannej známky nestaráte, všetko zabezpečíme na kľúč za Vás.
 • Perfektná cena - Registrácia ochrannej známky len za 1799 euro je vyníkajúca ponuka. V tejto cene je už zahrnutý aj správny poplatok, ktorý je štandardne 1000 €.
 • Referencie - na webe je k dispozícii viac ako 500 citácií konkrétnych konateľov a spoločníkov firiem, ktorí využili naše služby a boli spokojní.
 • Dostupnosť - sídlime v Bratislave vo vlastných kanceláriach o rozlohe 200 m2Tu prebieha i podpis dokumentov a konzultácie
 • Know how a vzdelávanie - Pravidelne sa vyjadrujeme sa v médiach: RTVS, TREND, HN, TA3, Finweb, podnikam.sk. Pripravili sme 7 vzdelávacích ebookov, od roku 2008 píšeme články na blogu.
 • Výhodné balíčky služieb - obľúbenou kombináciou je založenie s.r.o. spolu s registráciou ochrannej známky EÚ. Pri objednávke týchto služieb súčasne poskytujeme dodatočnú zľavu 100€.
 • Vernostný program

Vybrané referencie

M2B v mediách

Máte otázky k službe Registrácia ochrannej známky EÚ?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0221 029 980 alebo prostredníctvom emailu: info@m2b.sk

Mám záujem o službu Registrácia ochrannej známky EÚ za 1799 €

Odoslanie kontaktného formulára nie je objednávkou ale prejavením seriózneho záujmu o využitie našich služieb. Obratom Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe. Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.