Ako neplatiť daňové licencie - porovnanie

Mám záujem o ponuku

Hľadáte cestu, ako sa vyhnúť plateniu daňových licencií ? K dispozícii máte 4 možnosti: 1. Likvidácia firmy     2. Návrh na zrušenie firmy     3Zlúčenie firmy s inou     4Odpredaj firmy  Ak vlastníte firmu, s ktorou už nechcete podnikať ideálne je nám zavolať na tel. číslo: 0221 029 980 a po konzultácii vám odporučíme optimálne riešenie. 

 • "Založenie spoločnosti prebehlo presne ako mi bolo deklarované. Firmu M2 Business som si vybrala na základe predchádzajúcich referencií a bolo to správne rozhodnutie. " Denisa Rathouská, konateľ DELOP REAL s.r.o.
 • "Od M2 Business som už využil založenie firmy, zápisy zmien i virtuálne sídlo. Som spokojný a s čistým svedomím vás ďalej odporúčam. " Ing. Peter Komenda, konateľ Freight consulting s.r.o.
 • "Založenie firmy prebehlo podľa mojich predstáv. V prípade potreby vaše služby opätovne využijem a ďalej odporúčam. " Ing. Igor Tomiš, konateľ IT Solar s.r.o.
 • "Služby M2B.sk sme využili pri založení firmy ako i pri zápise zmien do OR. Som maximálne spokojná s pomerom odbornosť, cena a kvalita. " Ing. Michaela Juríčková, konateľka K2 Projekt s.r.o.
 • "Pre spustenie nového projektu sa vždy obrátim na M2 Business. Zápisy zmien ako i služby virtuálneho sídla sú tiež na najvyššej úrovni. Odporúčam. " Ing. Juraj Kočar – konateľ 3MAS s. r. o.
 • "Od dodávateľov vyžadujem kvalitu a profesionálny prístup preto využívam služby M2B.sk Využili sme ich pri zápise zmien v ORSR, ako aj pri vymáhaní pohľadávok a v oboch prípadoch sme boli spokojní. Môžem len odporučiť." Mgr. Patrik Mareček, konateľ ADVERTI s.r.o.
 • "S M2B.sk ako s obchodným partnerom spolupracujem od roku 2009 a po celý čas je prístup M2B profesionálne i ľudsky na vysokej úrovni. Vaše služby som odporučil i viacerým obchodným partnerom a boli veľmi spokojní. " Miroslav Vilem, CEO www.hladaminvestora.sk
 • "S vašimi službami som bol mimoriadne spokojný. Založenie firmy prebehlo profesionálne, rýchlo a výhodne. Vyzdvihol by som ešte ľudský prísľub a ochotu vášho personálu. " Vladimír Šimončič, konateľ REBRAND s.r.o.
 • "Využil som služby M2B.sk pri štarte podnikania a všetko prebehlo ako bolo deklarované. V súčasnosti využívam i vedenie účtovníctva. Som spokojný. " Vladimír Jakáb, konateľ TRAVERT s.r.o. www.travert.sk
 • "Pre rýchle rozbehnutie nového projektu potreboval náš klient zakúpiť spoločnosť, ktorá by už bola platiteľom DPH. Na základe referencií od kolegov, ako aj jeho publikačnej činnosti sme oslovili M2B.sk Celý predaj prebehol podľa našich predstáv. Služby tejto firmy môžem len odporučiť." JUDr. Peter Lišiak, PhD. advokát
 • "Služby M2B.sk som využila už niekoľko krát. Kupovali sme pre klientov staršiu firmu s DPH registráciou i ready made bez platcovstva. Vždy všetko prebehlo na najvyššej profesionálnej úrovni a k spokojnosti našich klientov a to je to na čom si v našej AK zakladáme. Služby M2B.sk odporúčam." JUDr. Janette Prétiová, advokátka
 • "Spoločnosť M2 Business s.r.o. som oslovila na základe požiadavky klienta za účelom kúpy existujúcej spoločnosti s ručením obmedzeným. So službami spoločnosti som bola veľmi spokojná, poskytovaný servis je komplexný a profesionálny. Služby Vašej spoločnosti odporúčam aj ďalším klientom." Advokátska kancelária JUDr. Ivana Tomkowa
 • "S celkovým priebehom založenia našej akciovej spoločnosti GoldSafe, a.s. som bol mimoriadne spokojný. Služby spoločnosti sme využili i v minulosti a ako vtedy i teraz všetko prebehlo v dohodnutých lehotách a cenách. Môžem len odporučiť a v prípade potreby vás opäť oslovím." Goldsafe a.s., Ing. Juraj Polák, predseda predstavenstva
 • "Spoločnosť M2 Business s. r. o. som si vybral na základe referencií. Potreboval som zriadiť v maďarsku spoločnosť. Som rád, že som túto firmu oslovil, nakoľko splnili všetky moje očakávania, dokonca urobili i viac ako som čakal. Doporučujem M2B.sk nemusíte mať žiadne obavy." Martin Duras, majiteľ predajní sedačiek PHASE www.sedackyphase.sk
 • "V našej firme si zakladáme na profesionálnom prístupe a prvotriednych službách. Rovnaký prístup požadujeme i od dodávateľov. Služby M2B.sk splnili moje očakávania a bol som veľmi spokojný. Odporúčam. " Juraj Krč, konateľ www.archstyl.com
 • "Pre služby M2B.sk som sa rozhodol na základe referencií a urobil som správne. Vyjadrujem maximálnu spokojnosť. Máte moje odporúčanie " Michal Holčík, konateľ Saymore Communications, s.r.o.
 • "Uvítali sme možnosť kúpiť "off the shelf" spoločnosť s registráciou platiteľa DPH, s minimálnym počtom transakcií a teda obmedzeným rizikom vyplývajúcim z histórie podnikateľskej činnosti. Je to významná úspora času a nákladov" Monika Zacharová, financial manager TriGranit

 

1. Likvidácia firmy 

Likvidáciu firmy odporúčame každému, kto má čistú spoločnosť bez záväzkov a už neplánuje podnikať. Zároveň chce aby bola jeho firma bola vymazaná z obchodného registra a mal pokoj. Kompletné informácie ako služba likvidácia firmy prebieha sa dočítate TU. K dispozícii máte zadarmo i rozsiahly ebook s detailným návodom ako firmu zlikvidovať, ak si na to trúfnete svojpomocne. Vzhľadom k náročnosti celého procesu však odporúčame využit službu likvidácia firmy na kľúč za 498€

Výhody:

- Komplexné zrušenie a uzavretie spoločnosti. Nie je zlúčená do ďalšej spoločnosti resp. nepodniká pomocou nej niekto iný. Po likvidácii firmy a jej výmaze môžete vaše podnikanie považovať za uzavretú kapitolu.  

- Cena za komplexnú likvidáciu je dostupných 498 € a dá sa rozdeliť na 2 splátky. 

Nevýhody:

- Likvidácia firmy trvá štandardne 4 - 6 mesiacov 

- Komplikovaný proces – 2x návrh na zápis v obchodnom registri, zverejnenie v obchodnom vestníku, otváranie a zatváranie účtovných kníh a s tým súvisiaca tvorba mimoriadnych účtovných závierok.

- K výmazu spoločnosti z registra je nutný súhlas správcu dane 

- Je potrebné uhradiť alikvótnu časť daňovej licencie. 

2. Návrh na zrušenie firmy 

Tento spôsob má výhodu oproti likvidácii v tom, že nemusíte platiť alikvótnu časť daňovej licencie. Nevýhodou je, že výmaz spoločnosti z OR trvá oproti likvidácii dlhšie obdobie. Detailné informácie k službe návrh na zrušenie firmy súdom  za 498€ si môžete prečítať TU.

Výhody:

- Nemusíte platiť alikvótnu časť daňovej licencie v roku, v ktorom podáte návrh na zrušenie firmy. Ak teda podáte návrh na zrušenie napr. v nobembri 2016 - ušetríte alikvótnu časť daňovej licencie vo výške 440 € pri neplatiteľovi DPH resp. 880€ pri platiteľovi DPH čo sú pomerne vysoké úspory.

Nevýhody:

- súd nie je viazaný lehotou na výmaz spoločnosti z OR. Z uvedených možností celý proces výmazu trvá oproti  likvidácii dlhšie. V praxi cca 12 mesiacov. 

- musí existovať zákonný dôvod na zrušenie firmy týmto spôsobom

- Možnosť otvorenia likvidácie súdom, čím sa celý proces transformuje na likvidáciu s vymenovaním podnikateľa za likvidátora a povinnosťou uhradiť alikvótnu časť daňovej licencie. 

3. Zrušenie spoločnosti bez likvidácie = zlúčenie spoločností

Táto forma ukončenie podnikania je zaujímavá, ak máte obchodného partnera či priateľa, ktorý má o vašu firmu záujem a i on sám vlastní spoločnosť. Zlúčenie týchto dvoch firiem mu prinesie zaujímavé výhody a prebehne nasledovne. Jeho existujúca spoločnosť „A“ pohltí zanikajúcu spoločnosť „B“ (vašu spoločnosť), pričom po zanikajúcej spoločnosti preberie aj stavy z účtovníctva a zmluvných vzťahov. Teda ak vaša spoločnosť mala podpísané zaujímavé zmluvy, prípadne obraty a zisky, nový majiteľ to môže využiť pri žiadosti o úver či iné synergie. Detailné informácie o službe zlúčenia viacerých firiem za 699€ sa dočítate TU

Výhody:

- Rýchly výmaz vašej firmy z obchodného registra – spoločnosť je vymazaná cca do dvoch týždňov. Veľmi rýchlo sa tak zbavíte spoločnosti. 

- K jej výmazu z obchodného registra netreba súhlas správcu dane – daňový úrad tak nemôže predlžovať výmaz spoločnosti z obchodného registra napríklad nevydaním súhlasu a otvorením daňovej kontroly.

- Podnikateľ sa môže vzdať vyrovnacieho podielu, tým pádom nemusí znášať zdravotný odvod vo výške 14 % z vyrovnacieho podielu.

Nevýhody:

- Nájdenie priateľa, osoby z rodiny, známeho, ktorého spoločnosť bude ochotná prevziať zanikajúcu spoločnosť.

- Nástupnícka spoločnosť preberá zostatky po zanikajúcej spoločnosti a ručí za záväzky zanikajúcej spoločnosti (samozrejme, ak nejaké existujú).

- Povinnosť platiť alikvótnu časť daňovej licencie za zanikajúcu spoločnosť 

- Cena zlúčenia spoločností začína od 699€. 

Veľmi dôležitá rada pre Vás: Nezlučujte Vašu firmu s cudzími firmami

 V takých firmách je spravidla „nasadený biely kôň“, a „hltá“ aj problémové, zadĺžené, nekorektné spoločnosti. Dostanete sa tak do spojitosti s nekorektnými podnikateľmi a môže vám toto riešenie spôsobiť nemalé problémy v budúcnosti. Žiaľ, takúto službu beztrestne poskytujú isté subjekty aj na slovenskom trhu. Ak chcete pokojne spávať teda odporúčame alternatívu zlúčenia využiť len v prípade, ak bude vaša firma zlúčená so serióznou spoločnosťou, ktorej majiteľa veľmi dobre poznáte. 

Bližšie o procese zrušenia sme písali v článku: Zrušenie spoločnosti bez likvidácie, aké sú možnosti

4. Odpredaj firmy

Odpredaj firmy je ideálnym riešením ako sa zbaviť firmy. Nemusíte platiť za služby likvidácie, zlúčenia či zrušenia firmy ex offo a zároveň povinnosť platiť daňovú licenciu prejde na nového majiteľa. V súčasnosti však dopyt po starších firmách práve z titulu platenia daňových licencií výrazne klesol. Ak si myslíte, že je vaša firma niečím zaujímavá (vysoká strata z minulých období, zaujímavé koncesie či predmety podnikania) kontaktujte nás a poradíme vám aké je pre vás najlepšie riešenie. Ak je firma neplatiteľ DPH kliknite SEM, ak je firma platiteľ DPH kliknite SEM.  

Výhody:

- Rýchlosť – prepis v obchodnom registri do 3 týždňov.

- Zisk z predaja obchodného podielu, resp. minimálne náklady spojené s bezodplatným prepisom firmy v OR.  

- Súhlas správcu dane sa vyžaduje len od osoby, ktorá prevádza a nadobúda obchodný podiel, čiže súhlas sa nevyžaduje na samotnú spoločnosť. Daňový úrad len posudzuje, či osoba prevádzajúceho a nadobúdateľa nemá daňové nedoplatky.

Nevýhody:

- Aby bola spoločnosť predajná, tak musí byť zaujímavá (napríklad platiteľ DPH, zaujímavé zostatky na účtoch v účtovníctve, zaujímavý predmet podnikania – licencia, koncesia, oprávnenie, viazaná živnosť, iné faktory ovplyvňujúce jej hodnotu a likviditu). Za samozrejmosť sa považuje riadne vedené účtovníctvo, riadne plnenie povinností, žiadne záväzky, 100% „čistota“ spoločnosti.

- Nájdenie kupujúceho, ktorý má záujem „naštartovať“ v spoločnosti svoj projekt alebo podnikateľský plán je v súčasnosti veľmi problematické. 

 

Problematike zániku obchodných spoločností sa venujeme na najvyššej profesionálnej a odbornej úrovni od roku 2008. Dôkazom je nespočetné množstvo zverejnených článkov, ale aj články v Hospodárskych novinách s odkazom na zdroj M2 Business. Články pre Vás prípravuje JUDr. Ján Marônek, ktorý získal ako málokto na Slovensku titul doktora práv z problematiky zrušenia a zániku obchodných spoločností. Jeho rigorózna práca bola ohodnotená výborným výsledkom a jej znenie si môžete prečítať tu. Ak oslovíte nás, máte teda istotu, že oslovíte odborníkov v danej oblasti a ukončenie podnikania Vašej spoločnosti prebehne korektne a v rámci zákonov SR.

Kontaktujte nás a odporučíme vám optimálne riešenie: 

Pre každú spoločnosť je optimálne iné riešenie. Či firmu zlikvidovať, predať, zlúčiť alebo vymazať návrhom závisí od podnikateľskej histórie, majetku spoločnosti a aktuálneho stavu v účtovníctve. Na základe likvidity a bonity Vašej firmy Vám odporučíme, ktorá z možností je pre Vás tá najlepšia. Zavolajte nám na tel. číslo: 0221 029 980 alebo napíšte email na: info@m2b.sk a vyberieme to najlepšie riešenie. 

 


Vybrané referencie

Pozrieť všetky referencie

Máte otázky k službe: Ako neplatiť daňové licencie - porovnanie? Zavolajte (0 221 029 980)

Blog

Pokuty a zodpovednosť zúčastnených pri uplatňovaní "protischránkového zákona" - 6. článok

Aké pokuty, sankcie a trestnoprávna zodpovednosť vyplýva z protischránkového zákona sa dočítate v dnešnom poslednom článku zo seriálu o protischránkovom zákone.  Štatutárovi PVS hrozia pokuty aj…

Čítať viac

Zákon o registri partnerov verejného sektora " v kocke"

Zákon o partneroch verejného sektora familiárne nazývaný “protischránkový zákon”, ktorý nadobudol účinnosť 1.2.2017  je významným krokom k získaniu transparentnosti v tom, kam putujú verejné zdroje…

Čítať viac

Konečný užívateľ výhod podľa protischránkového zákona - 5. článok

Konečný užívateľ výhod bol pojem, ktorý sme spomínali v každom z predchádzajúcich článkov tohto seriálu: Protischránkový zákon, Partner verejného sektora, Register partnerov verejného sektora,…

Čítať viac
pozrieť všetky články