Typický klient virtuálneho sídla. Ktorí podnikatelia tutú službu najčastejšie využívajú

4. Február 2018
Virtuálne sídla

V predchádzajúcich článkoch sme si porovnali výhody sídla firmy vo vlastnom byte, v prenajatej kancelárii a virtuálneho sídla. Taktiež sme si povedali o výhodách virtuálneho sídla detailnejšie. V dnešnom článku máme pre vás niekoľko tipov, kto najčastejšie využíva služby virtuálneho sídla. 

Pre koho je služba virtuálneho sídla určená a má najväčšiu pridanú hodnotu 

Začínajúci podnikatelia

Na začiatku podnikania je dobré každé euro. Pre našich klientov je teda výhodnejšie zaplatiť 29€ za virtuálne sídlo a 13€ za správu a preberanie pošty ako 200€ za prenájom malej kancelárie triedy B či C. Nízky poplatok im pomôže v začiatkoch podnikania prekonať štartovaciu fázu. Keď sa firma rozbehne a zamestnajú zamestnancov, logicky si prenajmú alebo kúpia väčšie reálne priestory, kde budú každý deň pracovať a tvoriť. Už sme nejednému nášmu klientovi gratulovali k rozbehu podnikania, čo nás veľmi teší. Na začiatok podnikania je však virtuálne sídlo ideálna a finančne dostupná voľba. 

"Zabehnutí podnikatelia“, ktorí pracujú z domu 

Rovnako máme i klientov, ktorí roky a veľmi úspešne podnikajú. K výkonu svojej práce však nepotrebujú každodenne sedieť v prenajatej kancelárií. Sídlo spoločnosti majú na lukratívnej adrese a ak potrebujú, prenajmú si na rokovanie s klientom reprezentatívnu zasadačku. Sú to napr. architekti, projektanti, finanční agenti, sprostredkovatelia obchodov ale i majitelia eshopov. 

Podnikatelia z celej SR z dôvodu lepšieho image - sídlo firmy v Bratislave

Títo klienti potrebujú sídlo firmy v Bratislave aj keď reálne podnikajú v inom meste na Slovensku. Ide hlavne o klientov, ktorí robia medzinárodné obchody. Pred ich partnermi zo zahraničia znie Bratislava zvučnejšie ako malo okresné mestečko. 

Podnikatelia z celej SR z dôvodu úteku pred daňovým úradom 

Títo klienti potrebujú sídlo firmy v Bratislave aj keď reálne podnikajú a majú výrobu v inom meste na Slovensku. Dôvod je jednoduchý. V menších mestách je počet aktívnych a fungujúcich firiem oproti Bratislave násobne menší. Čiže stredná firma, ktorej sa darí v menšom meste už svojimi obratmi vyčnieva a kontrolóri z daňového úradu ich navštevujú až pričasto. Práve z tohto titulu majitelia volia zmenu sídla na virtuálnu adresu k nám do Bratislavy, kde nevyčnievajú a majú pokoj od "daňovákov" i keď výrobu a celú operatívu nechajú na pôvodnom mieste. 

Klienti, ktorí nechcú meniť správcu dane

Títo klienti majú za sebou reálny prenájom v určitom obvode Bratislavy. Následne sa presťahovali do iného obvodu či mesta, avšak majú záujem zostať pod rovnakým daňovým úradom. Z toho titulu i keď premiestnia operatívu a výrobu, vďaka využitiu virtuálneho sídla v ich obvode správca dane im zostane pôvodný. 

Zahraniční klienti

Zahraniční klienti, ktorí sa rozhodli na Slovensku otvoriť pobočku. Reálne ale svoj biznis riadia zo zahraničia a v Bratislave potrebujú len preberať poštu a príležitostne vybaviť osobné stretnutie.

Ostatní podnikatelia

Dôvody klientov, prečo sa rozhodnú pre virtuálne sídlo sú rôzne. V dnešnom článku sme uviedli najčastejšie, ktoré nám klienti spomenuli. Vy môžete mať ten svoj. Je len na vás, prečo sa službu virtuálneho sídla rozhodnete. Našou úlohou je vám ju k plnej spokojnosti a maximálnej profesionalite poskytnúť. 

Ponuku virtuálnych sídiel našej spoločnosti na štyroch adresách v Bratislave nájdete na adrese: www.virtualnesidlo.sk

V ďalšom článku si uvedieme 8 kritérií, podľa ktorých by ste si mali vybrať poskytovateľa virtuálneho sídla. 

Bol pre vás tento článok užitočný?
Zdieľajte ho s priateľmi.

Prihláste sa na odber noviniek

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. R. Sc.

Ďalšie články z kategórie Virtuálne sídla

Ďalšie články z kategórie Virtuálne sídla