Radi by ste investovali do zabehnutej firmy? Hľadáte firmy so zaujímavým majetkom a know how za zaujímavé ceny? Čítajte ďalej:

Firmy z ponuky predaj firiem s prevádzkou majú históriu, riadne a korektne vedené účtovníctvo, štandardne sú ziskové a mimoriadne zaujímavé, no majiteľ sa rozhodol spoločnosť predať. Najčastejšími dôvodmi predaja týchto firiem sú: vysoký dôchodkový vek majiteľa a absencia nástupcu, odchod do zahraničia, sústredenie sa na iný významnejší projekt, rozdielny názor na smerovanie medzi spoločníkmi, a pod.).

Aktuálna ponuka fungujúcich firiem na predaj

IČO Názov Popis DPH Zápis Cena Stav
s. r. o. s vyše 13 ročnou históriou zaoberajúca sa nábytkovým kovaním Viac info 250.000€ / dohodou • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis
Cena 250.000€ / dohodou
Stav • Voľná
Predmet ponuky: s. r. o. s vyše 13 ročnou históriou zaoberajúca sa nábytkovým kovaním
Predmet podnikania: Firma sa zoberá nábytkovým kovaním
Dôvod predaja: Pracovné vyťaženie spojené s vykonávaním práce v zahraničí a s tým spojený nedostatok času.
Počet zamestnancov: 3
Lokalita: Žilinský kraj - Žilina
Nehnuteľnosti: možnosť nájmu súčasných priestorov od predávajúceho ako vlastníka nehnuteľností

Spoločnosť vznikla v roku 2006 a zaoberá sa nábytkovým kovaním pre výrobcov nábytku, ako aj drevárske podniky, stolárske dielne, ale aj pre domácich kutilov, v žilinskom kraji.

V ponuke je široký sortiment nábytkového kovania ako sú úchytky, kľučky, MDF fóliované dvierka, dvierka z masívu, lakované dvierka, MDF lišty, výsuvy, hrany PVC a ABS, výsuvné systémy do kuchynských liniek a vstavaných skríň, relingový systém, systém na otočné koše, nábytkové a stolové nohy a veľa ďalších vecí potrebných na zhotovenie nábytku, ktoré spríjemňujú nielen domov, ale aj kancelárie, predajne a prevádzky. Spoločnosť je exkluzívnym partnerom renomovaných výrobcov nábytkového kovania a kvalitu vie nie len predať, ale predovšetkým kvalifikovane odprezentovať a odborne poradiť pri jej výbere a montáži.

V súčasnosti zamestnáva spoločnosť 3 zamestnancov.

Predmetom predaja sú taktiež zásoby,  dodávatelia ( výhradné zastúpenia pre určitý sortiment), odberatelia, kvalifikovaní a zaučení zamestnanci, fungujúci internetový obchod, meno spoločnosti, drobný majetok (regále, nábytok PC, tlačiarne, vzorkovne, 1 auto – citroen berlingo,...)

Spoločnosť sídli vo vlastných priestoroch (v priestoroch vo vlastníctve predávajúceho spoločnosti). Pričom budova, resp. nehnuteľnosť v ktorých spoločnosť, ktorá je predmetom predaja sídli, nie je predmetom predaja. Kupujúci môže uvedené priestory využívať na podnikanie na základe dohodnutého prenájmu alebo prevádzku presťahovať. V prípade záujmu o prenájom je očakávaná / orientačná výška nájomného 2.000 € mesačne bez DPH (cca 320 m2 - sklad, vzorkovňa, kancelárie) + energie. 

Spoločnosť je vhodná pre (adresáti ponuky/synergie):

Podnik je vhodný pre záujemcu, ktorý je rozhodnutý pokračovať v predmete podnikania spoločnosti, venovať sa naďalej nábytkovému kovaniu, predajom komponentov a nábytkových kovaní pre výrobcov nábytku.


Detailné informácie: V prípade otázok a záujmu o kúpu tejto spoločnosti nás prosím kontaktujte emailom na info@m2b.sk s uvedením kontaktného tel. čísla a my sa vám obratom ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď. 

Naša spoločnosť M2B a.s. poskytuje služby predaja ready made firiem ako aj aktívnych spoločností už od roku 2009. Za toto obdobie sme predali viac ako 1000 spoločností a pozitívne hodnotenia máme nielen od koncových klientov - nových majiteľov spoločností ale aj partnerských advokátskych či účtovných kancelárií - stačí si prečítať referencie nižšie. 

Fitnes - skrášlovanie - doplnky výživy - 2 štúdia krásy v BA a PK na predaj Viac info 120 000€ / dohodou • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis
Cena 120 000€ / dohodou
Stav • Voľná
Predmet ponuky: firma/s.r.o. poskytujúca služby skrášľovania teľa, fitness a maloobchod (doplnky výživy, kozmetické výrobky a oblečenie)
Dôvod predaja: Sústredenie sa majiteľov na iné podnikateľské projekty
Lokalita: Bratislava + Pezinok
Nehnuteľnosti: 2 prenajaté nehnuteľnosti

Zameranie a opis firmy: 

Spoločnosť vznikla v roku 2018. V súčasnosti prevádzkuje spoločnosť 2 štúdia: Shape it Up Pezinok a Shape it Up Bratislava - Rača.

Našim klientom ponúkame jedinečné a komplexné služby vo sfére fitnesu – (registrácia klientov, krátke školenie, obsluha pred, počas a po tréningu, krásne a čisté prostredie, milý a profesionálny personál, cvičenie v súkromí, rodinná atmosféra, efektívne výsledky za krátky čas).

Ako jedna z mála spoločností na trhu ponúkame cvičenie prostredníctvom tzv. Infrashape Horizontal.  Infrashape Horizontal je ležatý bicykel v kapsule – predstavuje v súčasnosti najmodernejšie a najefektívnejšie kardio cvičenie – 5x efektívnejšie ako klasické cvičenie v posilňovni.

Okrem uvedených služieb vykonávame aj činnosť maloobchodného predaja rôznych doplnkov výživy, nápojov, kozmetických výrobkov a športového oblečenia.

Majetok firmy:

Firma vlastní 4 fitness stroje v celkovej hodnote 60 000€ + ďalší hnuteľný majetok v hodnote cca 22 000€. Okrem toho sú priestory prevádzok upravené prácou a materiálmi v hodnote cca 17 000€.

Okrem uvedeného má spoločnosť prenajaté 2 nebytové priestory v polyfunkčnej budove, pričom cena nájomného za priestor v Bratislave - Rači je 1 100€ + DPH mesačne (vrátane energii) a v Pezinku 1 100€ + DPH + 150€ energie mesačne. Zaplatené najomnozabäzpečovacie kaucie vo výške 3 000€ + dvojmesačné nájomné vopred zaplatené v sume 4 550€ bez DPH.

 

Súčasťou majetku spoločnosti sú aj jej nehmotné aktíva ako obchodné kontakty, databázy klientov (okolo 450 klientov), vypracovaný web a sociálne siete (najmä Facebook a Instagram), licencie (pre meno a logo Shape it Up), povolenia a patenty.

Dôvod predaja: pracovné vyťaženie súvisiace s vykonávaním podnikateľskej činnosti v ďalších obchodných spoločnostiach a s tým súvisiaci nedostatok času

Lokalita:  Prevádzky: Bratislava - Rača a Pezinok

Nehnuteľnosti:

Prenajaté 2 nebytové priestory v polyfunkčnej budove, pričom cena nájomného za priestor v Bratislave – Rači (rozloha: 105m2) je 1 100€ + DPH mesačne (vrátane energii) a v Pezinku (rozloha: 105m2) 1 100€ + DPH + 150€ energie mesačne.

Zmluvy, kontrakty:

- licencia pre meno a logo Shape it Up 

- cca 450 klientov

Očakávaná cena predávajúceho:

Samostatne pobočka Pezinok: 70 000 € / dohodou 

Samostatne pobočka Bratislava - Rača: 55 000 € / dohodou 

Za obe štúdia súčasne so zľavou: 120 000 € / dohodou 

Vek firmy: 1 rok

Spoločnosť je vhodná pre (adresáti ponuky/synergie):

Podnik je vhodný pre záujemcu, ktorý chce pokračovať v prevádzkovaní štúdii a fitness služieb, resp. ktorý by chcel prevziať vybavenie a klientelu podniku a presunúť ich do svojich už existujúcich prevádzok. 

Detailné informácie: V prípade otázok a záujmu o kúpu tejto spoločnosti nás prosím kontaktujte emailom na info@m2b.sk s uvedením kontaktného tel. čísla a my sa vám obratom ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď. 

Naša spoločnosť M2B a.s. poskytuje služby predaja ready made firiem ako aj aktívnych spoločností už od roku 2009. Za toto obdobie sme predali viac ako 1000 spoločností a pozitívne hodnotenia máme nielen od koncových klientov - nových majiteľov spoločností ale aj partnerských advokátskych či účtovných kancelárií - stačí si prečítať referencie nižšie. 


drevovýroba - firma s 29 ročnou históriou Viac info 650 000€ vrátane majetku / dohodou aj bez majetku • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis
Cena 650 000€ vrátane majetku / dohodou aj bez majetku
Stav • Voľná
Predmet ponuky: firma/s.r.o. so zameraním na drevovýrobu s 29 ročnou históriou
Predmet podnikania: V súčasnosti sa firma zameriava na výrobu okien a dverí
Dôvod predaja: vysoký vek majiteľov, nástupníctvo
Počet zamestnancov: 11
Lokalita: Nitra
Nehnuteľnosti: vlastná prevádzka (vlastné nehnuteľnosti), celková výmera nehnuteľností je cca. 15727 m2

Spoločnosť vznikla v januári roku 1990, ako združenie troch rodinných príslušníkov ( otec a dvaja synovia). Neskôr prešla v tom istom zložení do s.r.o. až do súčasnej doby. Za obdobie vyše dvadsať rokov si firma vybudovala veľmi dobré  meno a postavenie na stavebnom trhu. Spoločnosť sa zúčastnila množstva medzinárodných výstav a získala ocenenia na výrobky, na ktoré vlastní aj certifikáty. V súčasnosti sa firma zameriava na výrobu okien a dverí.

Spoločnosť sa zúčastňuje rôznych obchodných misií, výstav a aj na základe takto získaných kontaktov spolupracuje a dodáva tovar stavebným firmám aj v zahraničí.

V minulosti firma zamestnávala 80 pracovníkov. Momentálne spoločnosť zamestnáva 11 zamestnancov. Kapacita výrobných priestorov a strojového parku umožňuje zamestnať až 100 výrobných pracovníkov, čím by sa tržby medziročne neporovnateľne zvýšili.

Spoločnosť vyváža svoje produkty do štátov európskej únie, USA a štátov bývalého sovietskeho zväzu, hlavne do Arménska. 

Firma vlastní množstvo strojov, ako sú píli, frézy, brúsky, hobľovačky... Všetky tieto stroje a zariadenia boli nadobudnuté nové. Okrem týchto základných strojov vlastní firma aj CNC stroj na výrobu okien a dvier. Vlastní taktiež vákuovú sušiareň na drevo s kapacitou 12 m³. Výrobné haly sú vybavené centrálnym odsávaním pilín. V hale na povrchovú úpravu je osadený závesný portál na výrobky  a osadená odsávacia kabína na farbu.

Nehnuteľnosti: vlastná prevádzka (vlastné nehnuteľnosti),

Celková výmera nehnutelností je cca. 15727 m2, z toho zastavaná plocha:

- 2x haly prázdne – 1924 m2

- Administratívna budova – 617 m2,  so showroomom a 2 bytmi na druhom poschodí

- 5x výrobné priestory – 3160 m2

- Prístupove cesty betón – 5457 m2

- Voľná  plocha na stavanie – 4569 m2

Majetok: Trhová hodnota majetku je cca 800 tis Eur

Záväzok/úver: cca 100 tis EUR


Spoločnosť je vhodná pre (adresáti ponuky/synergie):

Podnik je vhodný najmä pre záujemcu, ktorý chce naďalej pokračovať vo výrobe okien a dverí, prípadne pridružiť k tomu inú výrobu, či výrobný program, keďže je tu existencia veľkej voľnej kapacity podniku. Taktiež je zaujímavé odčlenenie majetku (najmä nehnuteľsností) a jeho kúpa za priaznivých podmienok. 


Detailné informácie: V prípade otázok a záujmu o kúpu tejto spoločnosti nás prosím kontaktujte emailom na info@m2b.sk s uvedením kontaktného tel. čísla a my sa vám obratom ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď. 

Naša spoločnosť M2B a.s. poskytuje služby predaja ready made firiem ako aj aktívnych spoločností už od roku 2009. Za toto obdobie sme predali viac ako 1000 spoločností a pozitívne hodnotenia máme nielen od koncových klientov - nových majiteľov spoločností ale aj partnerských advokátskych či účtovných kancelárií - stačí si prečítať referencie nižšie. 


Cestovná kancelária Viac info 17.10.2017 2499€ • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis 17.10.2017
Cena 2499€
Stav • Voľná
Predmet ponuky: Predaj 100% obchodného podielu a príslušenstva (web, ochr.známka, účty na soc. sieťach)
Predmet podnikania: Cestovná kancelária
Dôvod predaja: Spoločník vlastní rezort na pláži v Ázii. Nakoľko celý rezort dal do dlhodobého prenájmu a slovensky hovoriacu obsluhu a delegáta rozpustil, tak sa firma stala zbytočnou.
Počet zamestnancov: 1
Lokalita: Nitriansky kraj
Zisk pred zdanením: 14000 €

Zameranie firmy:

Hlavným predmetom podnikania je činnosť cestovnej kancelárie – táto činnosť je viazanou živnosťou a musí byť ustanovený zodpovedný zástupca, ktorý musí byť príslušnú odbornú spôsobilosť.

Výhodou je,  že cestovná kancelária môže ponúkať svoje vlastné zájazdy a produkty, kým cestovná agentúra môže iba predávať zájazdy cestovnej kancelárie.

Personálne obsadenie: 1 zamestnanec na dobu určitú (skúšobná doba)

Majetok: Firma je v súčasnosti čistá bez pohľadávok, majetku a záväzkov.

Iné:  Firma má 2 web. stránky , účty na sociálnych sieťach (google add. Facebook, instagram)a má patentované a reg. obchodné logo spoločnosti, čo zvyšuje jej hodnotu. 

Zmluvy: Spoločnosť má uzatvorenú zmluvu o vedení bankového účtu s bankou na Slovensku. Firma má platný certifikát pre obchodovanie s krajinami v Ázii v oblasti cestovného ruchu a zmluvy s hoteliermi.

Vek firmy: 2 roky

Naše odporúčanie: 

 • Firma je vhodná pre záujemcu z oblasti cestovného ruchu, ktorý chce využiť už existujúci status cestovnej kancelárie (len vymení zodpovedného zástupcu), platný certifikát, ochrannú známku a začať pomerne rýchlo a plynulo naďalej podnikať v tejto oblasti.  
 • Firma je platiteľom DPH a získať tento status vyžaduje pomerne dlhý čas a energiu. Alternatívne je teda firma vhodná aj pre záujemcu, ktorý hľadá platiteľa DPH s históriou a dvomi podanými daňovými priznaniami. Môžete ukončiť pôsobenie v oblasti cestovného ruchu a venovať sa svojim aktivitám. 

Cena firmy: V predajnej cene 2 499€ sú zahrnuté VŠETKY súdne a notárske poplatky potrebné k prepisu spoločnosti na nového majiteľa. V tejto cene sú zároveň zahrnuté i zmena obchodného mena, predmetov podnikania, prípadne sídla spoločnosti - teda ide o finálnu sumu, ktorú za spoločnosť zaplatíte. 

Detailné informácie: V prípade otázok a záujmu o kúpu tejto spoločnosti nás prosím kontaktujte emailom na info@m2b.sk s uvedením kontaktného tel. čísla a my sa vám obratom ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď. 

Naša spoločnosť M2B a.s. poskytuje služby predaja ready made firiem ako aj aktívnych spoločností už od roku 2009. Za toto obdobie sme predali viac ako 1000 spoločností a pozitívne hodnotenia máme nielen od koncových klientov - nových majiteľov spoločností ale aj partnerských advokátskych či účtovných kancelárií - stačí si prečítať referencie nižšie. 

Kovovýroba - automotive - 27 r. história Viac info 01.01.1992 dohodou • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis 01.01.1992
Cena dohodou
Stav • Voľná
Predmet ponuky: Prevod podniku - dohoda
Predmet podnikania: Kovovýroba - automotive
Dôvod predaja: vysoký vek majiteľov, nástupníctvo
Počet zamestnancov: 36
Lokalita: Trnavský kraj
Zisk pred zdanením: 242000 €
Nehnuteľnosti: Vlastná prevádzka (vlastné nehnuteľnosti), možnosť odkúpenia susedných pozemkov pre prípadné rozšírenie výroby

Zameranie firmy:

1/Výrobu technologických zariadení pre automobilový priemysel, výrobu jednoúčelových strojov, montážnych  liniek, zariadení  pre logistiku, zariadenia výrobných hál, obslužné technológie atď., ktoré sa zaraďujú medzi výrobky s vyššou pridanou hodnotou. Táto časť výroby predstavuje  cca 75%-ný podiel na celkových výnosoch hospodárskej činnosti firmy.

2/Výrobu komerčných a typizovaných výrobkov pre obchodné prevádzky, sklady, reklamné agentúry, distribučné firmy, pre výrobné závody v sektore automotive aj  mimo tohto sektoru.  Firma eviduje cca 150 typizovaných výrobkov, ktoré  možno zaradiť do sériovej výroby s nižšou pridanou hodnotou.

3/Služby – lakovanie výrobkov / vlastných aj dodávateľsky/, rezanie vlastných výrobkov plazmou  aj dodávateľsky, montážne práce.  Tieto služby sú využívané trvalo,  často aj  nezávisle na  samotnom výrobnom procese. Podiel na výnosoch  10%. 

4/Predaj tovaru  aj služieb formou sprostredkovania za dohodnutú províziu  5% až 10%.  Táto provízia je pevne dohodnutá len pre sektor automotive. Jedná sa o nákup a následný predaj  od drobného spotrebného tovaru, až po väčšie investičné celky / napr. Stavebné práce, rekonštrukcie , služby /  Firma v tomto procese funguje ako sprostredkovateľ.  Táto  práca v pomere k jej ziskovosti vyžaduje len minimálne náklady   / v podstate len administratívny úkon /.

Zmluvy, kontrakty s automotive sektorom:

Kontrakty s automotive sektorom sú postavené zväčša na  jednorázových projektoch, ktorých je vzhľadom na charakter a zameranie firmy väčšina. Vznikajú na základe :                                                                                 

a/  aktuálnej požiadavky zákazníka. Vyžadujú si operatívne riešenie, čo je z hľadiska relatívnej blízkosti firiem možné riešiť  osobne, respektíve vyslaním konkrétneho pracovníka priamo na miesto.   Prichádzajú viac-menej denne,  vybavujú sa max  od 1 do 3 týždňov – podľa náročnosti.       

b/ Kontrakty plánované, ktoré sú súčasťou  väčšieho projektu, alebo investície  a  sú avizované s časovým predstihom cca 2 až 6 mesiacov. Tieto si vyžadujú dlhšiu prípravu / návrh, výkresová dokumentácia, vývojový model, séria, montážne práce/  Po odsúhlasení sa výroba takýchto zariadení môže opakovať  aj niekoľko rokov.  

c/Kontrakty na základe rámcových zmlúv, predstavujú väčšinou dodanie jedného komponentu vo väčšom počte, v dohodnutom časovom  rozmedzí. Tieto zmluvy sa uzatvárajú pri zákazkách nad 100.000 EUR. V súčasnosti má firma  uzatvorenú  1 rámcovú zmluvu s dodávateľom na dodávku  400 ks paliet vo výške 237.200 EUR.     

Zamestnanci a personálne obsadenie 

- Vo firme pracuje 29 zamestnancov na TPP, 7 živnostníkov subdodávateľsky

- Vo firme je dosadený externý manažment - majitelia sa už nevenujú aktívnemu vedeniu firmy

Vzájomný pomer kontraktov môžeme špecifikovať nasledovne

- objednávky v celkovej hodnote do 10 000 EUR tvoria 85% zákaziek 

- objednávky v celkovej hodnote 10.000 - 100.000 EUR tvoria 10% zákaziek

- objednávky v celkovej hodnote nad 100.000 EUR tvoria 5 % zákaziek

Firma je registrovaný dodávateľ v skupinách TIER 1, TIER 2, TIER 3                                                                                                                                                             

Firma  je registrovaný dodávateľ pre väčšinu  firiem v automotive, zaradených  do skupiny  TIER 1, TIER2, TIER3. S  pôsobnosťou  v EÚ / SR,ČR, Poľsko, Rumunsko, Bulharsko, Nemecko, Francúzsko/ a  mimo EÚ / Ukrajina, Moldavsko, Maroko, Tunisko  / cca 25 firiem/.                                                        

Zaknihovanie v tomto  systéme  zaručuje neustály dopyt z reťazca uvedených firiem, keďže tieto majú povinnosť  so svojimi  požiadavkami oslovovať  vždy len overeného, registrovaného dodávateľa.                  

Ročná EBITDA

prevádzkový zisk v roku 2017 bol 179 000 Eur, 2018 – 242 tis Eur

Spoločnosť je vhodná pre (adresáti ponuky/synergie):

 1. Automotiv výrobca komponentov pre Tier 1,2
 2. Automotiv zariadenia pre dodávateľov dielov/ motory, prevodovky, chladiace sústavy,  elektrické káblové systémy atď.,
 3. Výrobca s podobným programom,  ktorý kapacitne nestíha   / napr. kovovýroba rôzneho charakteru /
 4. Dodávatelia napr. plastových výrobkov,  kde je nutné zakomponovať  kovové diely....  a tieto sú  nútení nakupovať dodávateľsky
 5. Logistické centrá napr. DHL , ktorý sa posledné roky  etabluje ako prepravca a majiteľ  manipulačných zariadení / prepravné vozíky, kontajnery, prepravné boxy, paletové vozíky  /
 6. Výrobcovia drobnej manipulačnej techniky, komerčný sektor  / sklady, obchody, veľkopredajne / 
 7. Záujemci zo zahraničia
 8. iné

V prípade záujmu o bližšie informácie o tejto spoločnosti nám prosím napíšte na email: info@m2b.sk alebo volajte na tel. číslo: 0221 029 987 resp. 0908 519 768

Protipožiarne systémy Viac info 815 000€ - 1880 000€ • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis
Cena 815 000€ - 1880 000€
Stav • Voľná

Predmet ponuky: firma /obchodná spoločnosť/ so zameraním na inštaláciu protipožiarnych systémov a protipožiarnej ochrany stavieb

Predmet podnikania: inštalácia protipožiarnych systémov a protipožiarnej ochrany stavieb

Dôvod predaja: zmena priorít majiteľa, väčšia orientácia na rodinu

Lokalita: Nitriansky kraj

Obrat: posledný rok – 2,738.702,- Eur

Nehnuteľnosť: áno – možnosť predaja s nehnuteľnosťou ale i bez nej

Základné zameranie firmy je dodávka  a  inštalácia protipožiarnych systémov a protipožiarna ochrana stavieb. Pre našich zákazníkov zabezpečujeme komplexný servis od projektovej prípravy, cez dodávky a inštaláciu až po prevádzkovú údržbu, opravy, kontroly a revízie.  Spoločnosť má 15 ročnú históriu. Momentálne je bez akýchkoľvek úverov alebo leasingov. Spoločnosť má zabehnutý systém manažérstva kvality podľa ISO 9001:2015.

Personálne obsadenie:

THP:

 • Sekretariát: 1 os
 • Obchod: 2 os
 • Technická podpora: 2 os
 • Projekčné oddelenie: 6 os
 • Servisné oddelenie: 4 os

 

Výroba a montáž:

 • Externí dodávatelia (živnostníci alebo sro) – cca 15 ľudí

Ekonomika:

 1. Bežné účtovné obdobie spoločnosti: od 01.10. kalendárneho roku do 30.09.nadchádzajúceho roku
 2. Priemerná obchodná marža: cca 18% / rok
 3. Priemerný čistý zisk: cca 170.000,- Eur / rok
 4. Obrat: cca 2,700.000,- Eur  / rok


Nehnuteľnosti:

Prevádzková nehnuteľnosť je v Nitre . Rok kolaudácie 2013. Cena obstarania cca: 1.100.000,- € bez DPH. Výmera pozemku: 2935m2.

Na pozemku sa nachádza:

 • Výrobná hala: 1030m2 (priemerná výška haly cca 6,00 m)
 • Temperovaný sklad: 190m2
 • Sklad horľavých kvapalín 3,0 m2
 • Netemperovaný sklad: 190m2
 • Dvojpodlažná Administratívna budova. Každé podlažie cca 190 m2
 • Spevnené plochy a parkoviská: cca 800 m2

 

Zmluvy, stáli odberatelia:

 1. Zazmluvnené zákazky – na dobu neurčitú:
 • Prenájom netemperovaného skladu: 9.360,- € Bez DPH / Rok
 • Prenájom kancelárie: 3.600,- € bez DPH / Rok
 • Pravidelné revízie protipožiarnych zariadení a protipožiarnych systémov: cca 300.000,- € bez DPH / rok


 1. Zazmluvnené (alebo dohodnuté) zákazky – na dobu určitú (zákazky na obdobie do 31.12.2018):
 • Cca 900.000,- € bez DPH

 

Cena:

 1. Predaj firmy bez nehnuteľnosti –  pravidelné servisné činnosti, vyškolený pracovníci,  kancelárska technika ( počítače, tlačiarne, ploter )+ 2 ks osobné autá – 815.000,- Euro
 2. Predaj nehnuteľnosti   - 1,065.000,- bez DPH vrátane nájomníkov – viď bod Nehnuteľnosti
 3. Predaj firmy  vrátane nehnuteľnosti – 1,880.000,- Euro bez DPH. 
Kovovýroba a strojarina Viac info 01.01.2000 2500000 € / dohodou • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis 01.01.2000
Cena 2500000 € / dohodou
Stav • Voľná
Predmet ponuky: strojarina, kovovýroba a obchod
Predmet podnikania: Strojársky priemysel a kovovýroba
Dôvod predaja: Dôchodkový vek majiteľa
Počet zamestnancov: 27
Lokalita: Trenčiansky kraj
Obrat: 1500000 €
Nehnuteľnosti: áno - vo vlastníctve

Predmetom predaja je spoločnosť situovaná v Trenčianskom kraji, ktorej areál sa nachádza v blízkosti diaľnice. 

Obrat firmy: v priemere za posledné 4 roky = cca 1,5 mil Eur/rok

Požadovaná cena: 2,5 mil. s tým, že jej určenie môže byť samozrejme predmetom ocenenia - dohody medzi predávajúcim a kupujúcim. 

Spoločnosť vlastní rozsiahly výrobný areál s pozemkami 2600 m2 ,administratívnou budovou, sociálna časť s ubytovaním a výrobnými halami s 5 t žeriavom vo výške 5 m .Vo výstavbe nová výrobná hala 680 m2, skladovacia hala. Hodnota nehnuteľností bez strojov je cca 1,5 mil. Eur, k dispozícii je aj znalecký posudok.

Predmet činnosti

Firma má tri odnože, všetky tri sú zamerané na kvalitu prevedenia .Firma má certifikát kvality ISO 9001:2009

1.Výroba malosériových stredne veľkých náhradných dielov na základe zvárania , CNC sústruženia a CNC frézovania., ako aj klasického obrábania na horizontkách,  karuseli sústruhoch a frézach s povrchovou úpravou striekaním, čiernením ,zinkovaním

Opracovávame železo, ušlachtilé ocele, nerez aj plasty Ku každému výrobku dodávame merací protokol na 3D meracom stroji Wenzel. Máme skupinu vysokokvalifikovaných robotníkov aj technikov

Strojné vybavenie je v prezentácii. 80 % produkcie je pre stálych zákazníkov na základe dlhodobých kontraktov menia sa len modifikácie výrobkov a systém kvalitných  poddodávateľov. Dôležitou súčasťou produkcie  je výroba podskupín strojov do gumárskeho priemyslu s montážou hydrauliky elektriky a pohonov a výroba kompletných strojov pre poľnohospodárstvo vrátane montáže hydropohonov a elektriky.

2.Výroba a montáž oceľových konštrukcii ,stavba oceľových hál opláštení plechom aj sendvičovým panelom, klampiarske výrobky Stavebné zámočníctvo, prístrešky, polykarbonátové prestrešenia. Výrobky z klasického železa aj nereze. Postavili sme oceľovú časť s opláštením pre 14 Kauflandov,3 Tesca, Billu, výrobné haly napr. pre Continental a iné firmy čističky odpadových vôd. V poslednom čase pracujeme pre ŽSSR na rekonštrukcii trate na 160 km. Mali by sme sa podielať v najbližšej dobe na najväčšej stavbe železníc na Slovensku , kde sa ide stavať 14 mostov a 2 tunely.

Firma zabezpečuje aj projektovú dokumentáciu na jednotlivé stavby pripravuje sa výstavba výrobnej haly –začiatok výstavby 03/17 a sociálnej budovy –začiatok výstavby 04/17

3.Obchodná činnosť: firma sa dlhodobo zabezpečuje predaj pneumatík na základe dlhodobých zmlúv s partnermi, predaj hutného materiálu a polykarbonátu s príslušenstvom

 Naši zákazníci oceňujú najmä kvalitu našej výroby, cenovú úroveň a dodržiavanie zmluvných podmienok

 

Strojné vybavenie:

Vo vlastníctve firmy sú nasledovné stroje:                       

·    Sústruh Masturn 70 CNC (720 x 2000)

·    Obrábacie centrum MCV 1000 Qiuck (1300 x 600x 660)

·    Vertikálne CNC obrábacie centrum VMC 2000S(2000/900/850)

·    Karusel SK 16 Ø 1620x 1600,  

·    Horizontálna vyvŕtavačka VH 13.8 (3500 x 2000 x 1250),  

·    Horizontálna vyvŕtavačka VH 80 (800 x 800)

·    Sústruh hrotový TOS  SN 71 (700 x 1200)

·    Sústruh hrotový TOS SU 50A (430 x 1000)

·    Sústruh hrotový CU 401 (300 x 1200)

·    Sústruh hrotový TOS 40 (400 x 1500) Fréza 497 (1500 x 500)

·    Fréza nová TOS FGS 25/32 (620 x 300)

·    Fréza AVIA FOP malá FND25 (700 x 330)

·    Stojanová vŕtačka VS 32A

·    Krídlová vŕtačka MAS RV 4

·    Pásové píly do Ø 500 mm

·    Zváračky CO2

·    Nožnice a ohýbačky do hr. 4 mm

·    WENZEL 3D odmeriavanie  1500x800x700        

Kovovýroba 01.01.1996 • Predaná Nie je možné rezervovať
IČO
DPH
Zápis 01.01.1996
Stav • Predaná
Nie je možné rezervovať
Predmet ponuky: Predaj 100% obchodného podielu, prípadne podľa dohody. Záujem je o 100% predaj živej firmy vrátane výrobného programu, know-how, budovy, pozemku, strojov a technológie. Je možná aj dohoda o predaji majority a kooperacii
Predmet podnikania: Kovovýroba
Dôvod predaja: Vysoký vek majiteľov
Počet zamestnancov: 20
Lokalita: Košický kraj
Obrat: 300000 €
Nehnuteľnosti: Vlastný pozemok cca 5500 m2, výrobný závod budova - 2800 m2, plus výrobné stroje

Zdravotníctvo Viac info 01.01.1994 dohodou • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis 01.01.1994
Cena dohodou
Stav • Voľná
Predmet ponuky: predaj 100% obchodného podielu vrátane sídla firmy, hardweroveho softwerového vybavenia a vybavenia kancelárskych a skladových priestorov
Predmet podnikania: veľkodistribúcia špeciálneho zdravotného materiálu
Dôvod predaja: dôchodkový vek majiteľa.
Počet zamestnancov: 2
Lokalita: Trnavský kraj
Obrat: 115000 €
Nehnuteľnosti: Vlastná budova s kancelárskymi priestormi o rozlohe 100m2 s kompletným kancelárskym vybavením a príslušenstvom. Predmetom predaja sú i skladové priestory o rozlohe 120 m2, a 2 byty. Len samoné nehnuteľnosti majú veľmi vysokú hodnotu.

Firma sa od svojho založenia v roku 1994 venuje veľkodistribúcii špeciálneho zdravotného materiálu a v určitom období i liekov. Disponuje vlastnými skladovými priestormi schválenými ŠUKL , povolením od MZSR na veľkodistribúciu ŠZM. Za obdobie svojho pôsobenia distribuovala široký sortiment komodít ŠZM a získala good will v takmer všetkých štátnych i súkromných zdravotníckych zariadeniach na Slovensku. Firma má vysporiadané všetky záväzky a nie je zaťažená žiadnym úverom. V činnosti firmy je možné okamžite pokračovať, poprípade doplniť ďalší sortiment distribuovaných výrobkov. V softwerovom vybavení je ekonomický, skladový a mzdový softwer, ktorý je priebežne aktualizovaný. Databáza odberateľov. Firma má jedného vlastníka.

Spoločnosť je rovnako vhodná aj pre zahraničného investora, ktorý chce na Slovensku distribuovať neetablovaný zdravotnícky materiál, keďže predávaná firma má povolenie a taktiež „rozbehnutú“ distribučnú sieť na obchod s týmito komoditami.

Viac informácii Vám poskytneme na tel. číslach: 0221 029 987, 0908 519 768 alebo využite kontaktný formulár nižšie a ozveme sa Vám vo vami navrhnutom čase.

Strojárstvo Viac info 01.01.2015 dohodou • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis 01.01.2015
Cena dohodou
Stav • Voľná
Predmet ponuky: predaj 100% obchodného podielu, prípadne podľa dohody. Záujem je o 100% predaj živej firmy vrátane výrobného programu, know-how, budovy, pozemku, strojov a technológie, možná aj dohoda o predaji majority a dohoda o ďalšom postupe.
Predmet podnikania: Kovovýroba
Dôvod predaja: zdravotný stav, rodinné dôvody
Počet zamestnancov: 40
Lokalita: Považie
Obrat: 1500000 €
Nehnuteľnosti: vo vlastníctve

Prvé skúsenosti s podnikaním začal získavať terajší konateľ spoločnosti ešte v r. 1999 ako SZČO. Trieskovým obrábaním kovov sa začal zaoberať v roku 2004 a tejto činnosti sa spoločnosť venuje doteraz. Zaoberá sa najmä obrábaním na CNC frézach vertikálnych aj horizontálnych a na CNC obrábacích centrách. Vyrába široký sortiment súčiastok od najmenších rozmerov až po veľkorozmerové platne a konštrukcie. Zameranie na kooperácie pre zákazníkov, až 80% obratu tvoria dodávky pre stálych zákazníkov, s ktorými je nadviazaná dlhoročná spolupráca.
Spoločnosť každoročne investuje do obnovy strojového parku, čo sa pozitívne odráža na každoročnom náraste obratu . Spoločnosť má vlastnú výrobnú halu so sociálnym zázemím a kanceláriami, ktorá prešla v r. 2015 kompletnou rekonštrukciou s využitím prostriedkov zo štrukturálnych fondov EU. V roku 2014 postavila novú montovanú halu (skolaudovaná v r. 2015), ktorá je o.i. vybavená mostovým žeriavom ABUS s nosnosťou 8t na manipuláciu s veľkorozmerovými dielmi. Z prostriedkov EU spoločnosť nakúpila v r. 2014 aj CNC horizontálnu vyvrtávačku a v r. 2015 5-osé CNC centrum na obrábanie veľkorozmerových dielcov a tiež softvér na spracovanie programov obrábania, vrátane 5-osého súvislého obrábania. Všetky stroje vo firme sú zosieťované a prepojené cez server, s možnosťou distribúcie programov obrábania z centrálneho počítača. Okrem uvedených nových strojov sú v majetku firmy ďalšie stroje: CNC sústruh, r.v. 2012, klasický sústruh, klasická fréza a klasická horizontálna vyvrtávačka staršieho dáta výroby, jedno 3 – osové a dve 5 - osové CNC centrá, vyrobené v r. 2001, jedno-, dvoj- a troj – metrové CNC frézy vyrobené po roku 2007, tri pásové píly, zváračky, rovnací hydraulický lis, klasické brúsky a množstvo ručného náradia na odhrotovanie súčiastok a dokončovacie práce. Spoločnosť je vybavená aj skladom materiálu a skladom nástrojov, meracím pracoviskom vybaveným aj 3-D merací prístrojom, má kompletné administratívne zázemie. Na plánovanie, TPV, sledovanie výroby a vyhodnocovanie merateľných výstupov výroby má firma zakúpený softvér PdC. Na manipuláciu s materiálom aj tovarom má firma k dispozícii stĺpové žertvy, 2 vysokozdvižné vozíky a 3 úžitkové automobily. Účtovníctvo firmy je zverené externej účtovnej firme.
Vďaka dobre zabehnutej kooperácii s firmami z regiónu spoločnosť ponúka svojim zákazníkom kompletnú výrobu a opracovanie vrátane povrchových úprav a tepelného spracovania (mimo montáže).
Firma si sama vychováva nových zamestnancov, vďaka čomu je aktuálne vo firme zamestnaných viac ako 50% zamestnancov vo výrobe aj v technickej príprave výroby z radov mladých ľudí, ktorí boli zaškolení priamo vo firme.

Viac informácii Vám poskytneme na tel. číslach: 0221 029 987, 0908 519 768 alebo využite kontaktný formulár nižšie a ozveme sa Vám vo vami navrhnutom čase.

Kamenárstvo Viac info 01.01.2016 dohodou • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis 01.01.2016
Cena dohodou
Stav • Voľná
Predmet ponuky: Predaj 100 % obchodného podielu, vrátane výrobného programu, know - how, budovy, pozemku, strojov a technológie
Predmet podnikania: Kamenárstvo
Dôvod predaja: iné aktivity majiteľov
Počet zamestnancov: 10
Lokalita: Banskobystrický kraj
Nehnuteľnosti: vo vlastníctve

Predaj spoločnosti s predmetom podnikania: Kamenárstvo- zameranej na ťažbu a spracovanie kameňa a piesku. Výrobu tvoria kamenné výrobky z čadiča (kamenné kocky, obrubniky, šlapáky …). Predmetom predaja je celý areál spoločnosti ( bývalé poľnohospodárske družstvo) a všetky povolenia na ťažbu kameňa a piesku. Odborne odhadovaná hodnota kamennej bane je 750 tis. eur a pieskovej bane 1,45 mil EUR . Predmetom predaja sú aj všetky stroje a mechanizmy slúžiace na ťažbu a spracovanie ťažobného materiálu.

Viac informácii Vám poskytneme na tel. číslach: 0221 029 987, 0908 519 768 alebo využite kontaktný formulár nižšie a ozveme sa Vám vo Vami navrhnutom čase.

Lyžiarske stredisko Viac info 01.01.2010 dohodou • Voľná Rezervovať
IČO
DPH
Zápis 01.01.2010
Cena dohodou
Stav • Voľná
Predmet ponuky: Predaj lyžiarskeho strediska, alternatívne nájdenie obchodného partnera, investora pre vybudovanie ubytovacieho zariadenia
Predmet podnikania: Lyžiarske stredisko
Dôvod predaja: nedostatok finančných prostriedkov na vybudovanie ubytovania
Lokalita: Trenčiansky kraj
Obrat: 120000 €
Nehnuteľnosti: vo vlastníctve

Spoločnosť s prevádzkou lyžiarskeho strediska v Trenčianskom kraji.

Ročný obrat cca 120 tis Eur, štatistický počet lyžiarov na sezónu je cca 15 tis.

Lyžiarske stredisko má podľa majiteľa obrovský potenciál, nakoľko svah je dobre situovaný v lese, kde stromy bránia kontaktu slnka a snehu. Vďaka tomuto v rámci Trenčianskeho kraja vždy ako prvé otvára lyžiarsku sezónu a ako posledné končí. Súčasťou strediska sú budovy, ako aj nehnuteľnosti vo vlastníctve spoločnosti. Časť nehnuteľností je prenajatá od obce na dlhodobý nájom (25 rokov).

Súčasťou strediska je celoročná reštaurácia, požičovňa lyžiarskej a snowboardovej výstroje a skiservis. V letnom období sa v areáli strediska organizujú motorkárske zrazy, firemné párty, hudobné festivaly s live kapelami, športové dni ako napr. Rugged Race a i.

Nespornou výhodou je aj zmena legislatívy, nakoľko od 1.1.2016 školy čerpajú dotácie 150,- Eur na každé dieťa na lyžiarske kurzy a letné tábory, čiže je možnosť využiť ubytovacie kapacity na 100% nielen počas zimy ale aj počas celého roka.

Lyžiarske stredisko je vybavené:
- menšia chata, garáže (čerstvo postavená hala) + bufet + reštauračný priestor s kapacitou do 80 ľudí s dvomi krbmi s vykurovanými toaletami a dvomi podkrovnými izbami
- 4 zjazdovky s osvetlením a ozvučením
- 4 vleky ( lyžiarsky vlek Tatrapoma F 12 - 2 ks, lyžiarsky vlek Tatrapoma S - 1 ks, detský lanový lyžiarsky vlek)
- 4 snežné delá - 2x Latemar M18, - 2x Latemar Baby
- technológia technického zasnežovania - t. j. vysokotlakové potrubie 500m, vysokotlakové čerpadlo, rozvod elektriny + digitálna kompenzácia, hydranty + elektranty,
- digitálny profesionálny odbavovací a kamerový systém + zosieťovanie strediska
- snežné pásové vozidlo Kässbohrer PB 300
- snežný skúter Arctic Cat vybavený na záchranárske použitie + kanadské sane
- parkovisko
- traktor John Deer so snežnou radlicou + kosice a mulčovacie zariadenie
- požičovňa lyží, lyžiarskych palíc + topánok, snowboardov + topánok
- kompletný skiservis
- malý traktor na kosenie futbalového ihriska - v letných mesiacoch
- kompletné zariadenie dielne, bufetu, vonkajšie sedenie v lete + pódium, ďalšie náradie ako krovinorez, atď.,

Alternatívou k predaju spoločnosti je nájdenie obchodného partnera, investora pre vybudovanie ubytovacieho zariadenia buď nadstavbou a rozšírením existujúcej malej chaty, resp. vybudovania nového objektu s ubytovacími kapacitami. Nevýhodou strediska je prakticky neexistencia ubytovania v tesnej blízkosti lyžiarskeho svahu, v dôsledku čoho napr. len ťažko využiť aj štátne granty v podobe 150 Eur/dieťa pre lyžiarsky výcvik či letný tábor. Požadovaná investícia majiteľa pre vybudovanie ubytovacej kapacity je na úrovni cca 400 tis eur.

Event 21.01.2013 • Predaná Nie je možné rezervovať
IČO
DPH
Zápis 21.01.2013
Stav • Predaná
Nie je možné rezervovať
Predmet ponuky: predaj živej firmy vrátane klientských kontaktov, dohodnutých budúcich kontraktov, software , skvelého image a dobrého mena firmy, know-how, samotného prototypu fotobúdky, množstva zariadenia a vybavenia, dokonale nastaveného online sveta: web, reklama, PPC, atd.
Predmet podnikania: Fotografické a reklamné služby, eventy, firemné akcie
Dôvod predaja: odsťahovanie sa a život majiteľov v Amsterdame, ktorí nemajú už čas venovať sa projektu funnybox.
Lokalita: Bratislava
Zisk pred zdanením: 3500 €
Obrat: 30000 €

V našej ponuke nájdete s.r.o., a.s., SE - platiteľov aj neplatiteľov DPH. Od roku 2008 predávame 5 firiem týždenne, čo z nás robí firmu s najväčšími skúsenosťami v predaji firiem v SR. Kúpte si firmu od nás - overeného partnera s referenciami.

Referencie 1000+ predaných firiem v rokoch 2008 - 2017

M2B v mediách

Výhody kúpy fungujúcej firmy s prevádzkou a zamestnancami

 • Štandardne ide o etablovaný podnik s históriou a dobrým menom.
 • Takáto firma má už vybudované dodávateľsko-odberateľské vzťahy, teda netreba začínať od nuly - prípadne ich len kupujúci upraví vo svoj prospech a tým zvýši efektivitu podniku.
 • Výhodná kúpa, resp. investícia.
 • Synergie a z nich vyplývajúce benefity, ak podnikáte v rovnakej oblasti ako predávaná firma.
 • Takáto firma má už vyškolených dlhoročných zamestnancov, takže ich netreba pracne hľadať a zaúčať - samozrejme investor môže podľa uváženia zefektívniť ich počet.
 • Firma môže disponovať zaujímavými technológiami.
 • Firma môže mať zaujímavé ekonomické výsledky, ktoré Vám umožnia čerpať úvery či eurofondy a rozvinúť tak spoločnosť.
 • Iné – podľa vízií nového majiteľa.

Čo o nás hovoria naši klienti

Ako celý proces predaja firmy prebieha

 1. Vyberiete si firmu z aktuálnej ponuky a skontaktujete sa s nami na tel. čísle: 0221 029 987– začnú rokovania o predaji spoločnosti.
 2. Skontaktujeme sa a potvrdíme rezerváciu. Dodáte nám údaje nového majiteľa, konateľa, prípadne predstavu o zmene sídla, obchodného mena či predmetoch podnikania a dohodneme si termín predaja spoločnosti.
 3. Podpíšete s predávajúcim dokumenty potrebné k predaju firmy v sídle našej spoločnosti za prítomnosti notára a uhradíte poplatky. Od tohto momentu ste konateľom a môžete v mene firmy podnikať.
 4. Zabezpečíme zápis zmien do obchodného registra a ohlásenie týchto zmien na daňovom úrade.

Prečo predať či kúpiť staršiu spoločnosť cez M2B a.s. ?

 • Predávajúci zmluvne garantujeme 100 % čistotu spoločnosti.
 • Sme na trhu od roku 2008 a poskytujeme rokmi overené kvalitné služby.
 • Máme výsledky: Predali sme už viac ako 1000 firiem a pozitívne referencie pribúdajú každý týždeň.
 • Celkovo naše služby využilo a pravidelne využíva viac ako 2500 klientov.
 • Sme zdrojom kvalitných informácií: Publikujeme v médiach: TREND, Hospodárske noviny, televízia TA3, RTVS, podnikam.sk či finweb.sk.
 • Vzdelávame a informujeme o aktualitách v oblasti legislatívy, korporátnej agendy a podnikateľského prostredia prostredníctvom nášho blogu a ebookov.
 • Získate komplexný servis na jednom mieste.
 • Vzdelávame sa a inovujeme – prichádzame ako prvá spoločnosť s novými službami a riešeniami na mieru. Naši klienti sú ako prví informovaní o tom, ako reagovať na zmeny v legislatíve.

Vybrané referencie

Máte otázky k službe Predaj aktívnych fungujúcich firiem s prevádzkou?

Radi ich zodpovieme na tel. čísle 0221 029 980 alebo prostredníctvom emailu: info@m2b.sk

Zvýhodnené doplnkové služby

Služby virtuálneho sídla so zľavou 200 Eur

Využite služby profesionálne spravovaného virtuálneho sídla a minimalizujte náklady na sídlo spoločnosti. Pri objednávke virtuálneho sídla spolu s kúpou spoločnosti získate zľavu 200 Eur. Detailné informácie vám radi poskytneme na konzultácií. Viac informácií o službe virtuálneho sídla sa môžete dozvedieť tu

Výhodnejšie vedenie účtovníctva 

Využite služby profesionálneho a zodpovedného vedenia účtovníctva, ktoré využíva už viac ako 50 spoločností. Poskytneme Vám najlepší pomer ceny a kvality na trhu a zníženú cenu na prvé 3 mesiace. Cenovú ponuku vám pripravíme po zodpovedaní doplňujúcich otázok. Viac informácií o účtovníckych službách M2B sa dočítate tu