Cena: 1500000 €
Predmet ponuky: Predaj pozemkov so stavebným povolením na výstavbu komunikácií a inžinierskych sietí
Predmet podnikania: Stavebníctvo, development
Lokalita: Trenčiansky kraj

Prejaviť záujem
Voľná

Základné informácie o projekte:

V spolupráci s majiteľom pozemkov a projektu máme pre vás bezpečnú investíciu. Konkrétne ide o predaj stavebných pozemkov vo finálnom štádiu – v stave už právoplatných stavebných povolení na výstavbu komunikácií a inžinierskych sietí (k dispozícií k nahliadnutiu). Je teda potrebné „len“ zrealizovať výstavbu a následne je možné rozpredať stavebné pozemky, o ktoré je v danej lokalite veľký záujem.

Developerský projekt sa nachádza v Trenčianskom kraji v obci Skalka nad Váhom v krásnom prostredí v blízkosti lesa na južne orientovaných parcelách s výbornou dostupnosťou len 10min do Trenčína resp. 5 min od diaľnice D1. Táto obec je vďaka svojej blízkosti od Trenčína žiadaná a obľúbená, čo dokazuje nedávna úspešná výstavba novostavieb v susedstve predmetných pozemkov.

Vizualizácia projektu: 


Ekonomika projektu: Profit od 1,05 mil. Eur

Náklady spolu 2,5 mil. Eur:

Riešené a predávané územie cca 30 000 m2 za cenu 50 Eur/m2, teda predajná cena pozemkov spolu 1 500 000 Eur.

Predpokladané náklady na výstavbu komunikácií a inžinierskych sietí sú orientačne vo výške 1 000 000 – 1 100 000 Eur.  Máme samozrejme k dispozícii kompletnú projektovú dokumentáciu, výkaz výmer a teda náklady si viete určiť podľa vašej metodiky. V tejto prezentácií kalkulujeme s nákladom 1,05 mil. Eur.

Celkové predpokladané náklady na kúpu pozemkov a realizáciu sietí sú teda spolu vo výške cca 2 550 000 Eur

Výnosy spolu 3,6 mil. Eur :

V projekte vznikne 32 stavebných parciel s celkovou rozlohou cca 25 800 m2.

Predajná cena stavebných pozemkov v danej lokalite bola aj napriek nepriaznivej situácií na realitnom trhu v roku 2023 v solídnej priemernej výške 140 Eur/m2 s tým, že ceny stavebných pozemkov vo všeobecnosti dlhodobo rastú. Teda realizované ceny z roku 2023 považujeme za konzervatívny výpočet v závislosti od toho kedy investor zrealizuje EXIT sa predpokladá ich rast.

Predpokladaná konzervatívna predajná cena pozemkov spolu: 25 800 x 140 Eur = cca 3 600 000 Eur

Tento developerský projekt má reálny konzervatívny potenciál vygenerovať zisk minimálne cca 1 050 000 Eur.

Poznámka k cenám: Všetky ceny vyššie sú uvedené bez DPH.

Ekonomika projektu pri predaji postavených rodinných domov

Vyššie uvedený model rozpredaja stavebných pozemkov môžete samozrejme doplniť o finálny development a realizáciu rodinných domov a profit projektu navýšiť o maržu zo stavebnej časti rodinných domov, ktorá by vedela profit z celého projektu výrazne navýšiť. 

Projekt stále napreduje a rastie jeho hodnota

Po získaní všetkých stavebných povolení na výstavbu komunikácií a sietí vlastník projektu neskončil. Ak sa nájde záujemca, ktorý projekt prevezme v tomto štádiu a súčasnému vlastníkovi sa uvoľní kapitál ako aj časový fond na iné aktivity, pôjde o win – win obchod. Aktuálne projekt ďalej napreduje a vlastník projektu už rieši stav. povolenia na konkrétne rodinné domy ku všetkým 32 parcelám. Po získaní stav. povolení bude hodnota projektu a stavebných pozemkov s právoplatnými stavebnými povoleniami už rodinné domy ešte vyššia. 

Prejavenie záujmu a získanie ďalších informácií: 

V prípade záujmu o viac informácií, prosím, použite tlačidlo Rezervovať/Prejaviť záujem alebo napíšte e-mail na mizerak@m2b.sk, prípadne zavolajte na tel. číslo 0918 851 613 s prípadnými otázkami. Dôležité je vždy uviesť vaše celé meno, tel. číslo, akú firmu zastupujete a ideálne či ste priamym záujemcom alebo zastupujete niekoho iného.  My sa vám ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď.

Pozemky sa nachádzajú v nádhernom prostredí plnom zelene v blízkosti novej výstavby čo ich predurčuje k rýchlemu predaju: