Cena: 217000 €
Predmet podnikania: Gastronómia, reštaurácie
Dôvod predaja: Rodinné dôvody
Počet zamestnancov: 8
Lokalita: Bratislava
Majetok: 190000 €
Obrat: 330000 €

Prejaviť záujem
Voľná

Základné informácie o ponuke:

Využite príležitosť a staňte sa majiteľom Le MIAM Patisserie - originálnej francúzskej cukrárne, pekárne s kaviarňou na Špitálskej ulici v Bratislave (a do budúcna aj v iných prevádzkach).  Súčasní majitelia vyštudovali moderné cukrárstvo priamo v Paríži a následne ho ako prví priniesli do Bratislavy. Cukráreň vyrába originálne francúzske zákusky z tých najkvalitnejších surovín, má výborné meno, referencie a stovky verných klientov.

Z osobných dôvodov (rozrastenie rodinky) si však majitelia uvedomili, že jednoducho v tejto životnej fáze nemajú popri rodinných povinnostiach dostatočné kapacity na riadenie značky, zamestnancov a marketingu tak, ako si to táto firma zaslúži. Dobrou správou pre vás ako potenciálneho investora však je, že láska k pečeniu ako aj značke Le MIAM u nich zostáva. Minimálne u jedného z nich je v prípade záujmu ochota zostať vo výrobe (pracovať u vás ako zamestnanec) a naďalej dohliadať, aby cukrárske výrobky boli aj naďalej tými najlepšími a najkvalitnejšími v Bratislave – tak ako doteraz.

Táto investícia je vhodná okrem podnikateľov z gastro segmentu aj pre finančného investora - ostrieľaného podnikateľa, ktorý kúpou získa renomé majiteľa jednej z top cukrární v Bratislave a zároveň výhodne investuje do zabehnutej firmy s reálnou návratnosťou (3-4 roky) do stabilného podnikania. Potenciál na rast značky, obratu a otváranie nových prevádzok tu je, len si to v súčasnej situácií a pri súčasnej veľkosti firmy už žiada podnikateľa, ktorý vie viac pozerať aj na „čísla“, a vie pomôcť firme v raste obratov a otváraní nových prevádzok - ak budete mať ako nový majiteľ tieto ambície. 

Značka má za sebou prejdený kus cesty, je na trhu už od roku 2015, má know-how, originálne receptúry, skvelé referencie. To dokazuje napríklad viac ako 350 Google Reviews s hodnotou 4,7* z možných 5*. Súčasní majitelia položili tejto značke perfektné základy, z ktorých po doplnení vášho know-how môžete dlhodobo profitovať. 


Majetok spoločnosti:

Hmotný majetok: v hodnote 190 000 Eur

Nehmotný majetok :

 • Značka Le MIAM
 • Webová doména www.lemiam.sk  
 • Perfektné renomé tejto cukrárne, ktoré sa postupne organicky šíri po celej Bratislave a mnoho zákazníkov navštívi cukráreň na odporúčanie niekoho iného. 
 • Unikátne receptúry, dodávatelia, manuály.
 • Vyškolený tím samostatných zamestnancov
 • Okrem aktuálnej ponuky sú predmetom predaja samozrejme aj ďalšie originálne receptúry s návodmi
 • Silný a úspešný firemný profil na Instagrame s takmer 11 000 followermi a 500 príspevkamihttps://www.instagram.com/le_miam/ - inšpirujte sa a presvedčte sa videami a príspevkami, na ktorých je vidieť, že moderné cukrárstvo je v podobe tejto firmy povýšené doslova na umenie 
 • Firemný profil na Facebooku s 5 800 followermi a 154 kladnými recenziami s hodnotením 4,6* z 5 možných

https://www.facebook.com/LeMiamPatisserie/?locale=sk_SK

 • Firemný profil na Wolte s hodnotením 9,6* z 10 možných

https://wolt.com/sk/svk/bratislava/venue/le-miam/items

 • Profil Google s viac ako 350 Referenciami s priemerom 4,7* z možných 5*

Stabilná ekonomika spoločnosti :

Vďaka spokojným zákazníkom, ktorí opakovane vyhľadávajú jedinečné výrobky Le MIAM, obraty cukrárne od otvorenia dlhodobo a stabilne rastú. Obraty tejto firmy rástli aj počas pandémie Covid 19 aj počas vojny na Ukrajine.

Obraty za posledných 5 rokov kontinuálne rastú: 

Obrat 2019                             163 000 Eur

Obrat 2020                            193 000 Eur

Obrat 2021                             228 000 Eur

Obrat 2022                            289 000 Eur

Obrat 2023                             334 000 Eur


Detaily ekonomického hospodárenia, chýb z minulosti ale aj plánov na ďalší rast budú predstavené konkrétnym záujemcom po podpise NDA. Dôležitá informácie pre vás ako investora je, že významnú časť predajnej ceny tvorí majetok a strojné vybavenie a že môžete očakávať reálnu návratnosť investície v priebehu 3-4 rokov.

Personálne obsadenie:

V spoločnosti pôsobí 8 pracovníkov – časť TPP, dohodári, spolumajitelia.

Potenciál a rozvoj značky:

Firma od svojho založenia manželmi p. Puškáčovou a Yoannom Messelmim postupne napreduje. Na začiatku priniesla do Bratislavy moderné cukrárstvo, ktoré manželia vyštudovali priamo v Paríži a kde sa aj spoznali. Otvorili nádhernú dizajnovú cukráreň,  doladili dodávateľský reťazec, vyladili receptúry, vyškolili zamestnancov, našli si svojich lojálnych zákazníkov, ktorých počet sa kontinuálne rozrastá.

Súčasťou cesty bolo aj rozšírenie výroby o iné výrobky, ktoré sa s odstupom času ukázali ako nevhodná investícia, resp. nevhodne načasovaná investícia. Každopádne, túto chybu manželia opravili, zoptimalizovali časť nákladov a firma za rok 2023 skončí s historicky najlepším hospodárskym výsledkom. Firma a toto podnikanie má však pri správnom uchopení podnikateľom / manažérom výrazne vyššie možnosti.

Spomeňme niekoľko inšpirácií, kde by sa firma mohla zlepšiť a tým, okrem top produktov, vytvoriť ešte zaujímavejšie ekonomické výsledky:

 • Otvorenie ďalšej prevádzky (výdajňa zákuskov) v obchodných centrách. Majitelia boli viac krát oslovení prevádzkovateľmi centier, no nemali na otvorenie ďalších prevádzok voľný kapitál, ľudské zdroje ako aj vyššie spomínaný časový fond potrebný na otvorenie a zabehnutie nového výdajného miesta/miest. Pritom firma je v súčasnosti schopná vyrobiť väčšie množstvo zákuskov. Je potrebné však vyriešiť ich odbyt a výdajné miesto na frekventovaných miestach, kde sa nachádza cieľová klientela. To by posunulo ekonomiku spoločnosti do ešte lepších “čísiel”. 
 • Franchising a expandovanie do zahraničia – otvorenie prevádzky vo Viedni znie ako ideálna prvá voľba, prípadne otvorenie cukrárne v Dubaji, kde je luxusné moderné cukrárstvo veľmi populárne.
 • Lepšia propagácia školení a zážitkového cukrárstva, ktoré firma už v súčasnosti realizuje, no na lepšiu propagáciu týchto eventov nezostáva čas.
 • Spolupráca a dodávanie zákuskov na svadby, eventy, pre bonitné firmy, školenia.
 • Posilnenie online predaja.
 • Umiestnenie vonkajšieho sedenia v existujúcej cukrárni/kaviarni.
 • Lepší a cielenejší marketing smerom k novým potenciálnym zákazníkom.
 • Lepšia analýza zákazníkov, ich správania sa.
 • Optimalizácia nákladov spoločnosti.

Možností na rast tejto firmy je viacero. Všetko záleží od ambícií a preferencií nového majiteľa. Osobne si môžete prejsť s majiteľmi jednotlivé možnosti, aké by vyžadovali prípadné ďalšie investície a aká by bola ich odhadovaná návratnosť.

Predmet ponuky: 

 • Predaj 100% obchodného podielu 
 • Predaj väčšínového obchodného podielu strategickému partnerovi / investorovi 

Adresáti ponuky:

 • Podnikatelia, ktorí sa vyznajú v cukrárstve a majú záujem prevziať Le MIAM Patisserie s výborným renomé, receptúrami, zamestnancami a lojálnou klientelou, čo potvrdzuje rast obratu nezávisle od vonkajších vplyvov. Ambicióznemu podnikateľovi postačí len nadviazať na to, čo dnes súčasným majiteľom funguje, zrealizovať kroky uvedené v bode „Potenciál a rozvoj značky“ a firma má potenciál v priebehu dvoch rokov zvýšiť obrat a taktiež zisk minimálne o 100%.
 • Investor – podnikateľ z inej oblasti, ktorí vycíti potenciál a vie ako osloviť danú klientelu, ktorá vie oceniť a môže si dovoliť kvalitné cukrárske výrobky. Obrovským benefitom tejto ponuky podľa môjho názoru ako sprostredkovateľa (Ondrej Mizerák) je, že majiteľka je ochotná v prípade vášho záujmu zostať v Le MIAM ako zamestnanec, naďalej dohliadať na výrobu, prípadne byť po dohode aj naďalej tvárou cukrárne – LE MIAM Patiserrie. To je to, čo ju napĺňa a v čom je doma. Ekonomiku, rast, marketing, otváranie nových prevádzok (cukrární) by nechala na vás ako investora. Je tu teda priestor pre investíciu aj pre finančného investora a kupujúci nemusí byť priamo z gastra.

Výhodná cena: 217 000 Eur / dohodou 

Pri hodnote majetku 190 000 Eur a výbornom renomé, pravidelných a rastúcich obratoch cez 330 000 Eur a zisku je cena 217 000 Eur za 100% podiel vo firme naozaj výhodná ponuka. 

Samozrejme pri kúpe iného ako 100% obch. podielu, bude cena alikvótne upravená. Napr. pri kúpe 70% obch. podielu, môžete byť majiteľom jednej z najlepších cukrární v Bratislave už za sumu cca 150 000 Eur. 

Prejavenie záujmu a získanie ďalších informácií: 

V prípade záujmu o viac informácií, prosím, použite tlačidlo Rezervovať/Prejaviť záujem alebo napíšte e-mail na mizerak@m2b.sk s prípadnými otázkami. Dôležité je vždy uviesť vaše celé meno, tel. číslo, akú firmu zastupujete a ideálne či ste priamym záujemcom alebo zastupujete niekoho iného.  My sa vám ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď.

Fotogaléria jedál a recenzií. 

Recenzie si viete overiť aj na sociálnych sieťach alebo si ich overte osobne: 
https://www.startitup.sk/brati...


Príklady a texty refencií, ktoré sa opakujú na všetkých webstránkach: 

Tieto z webstránky: https://gastroorgazmus.sk/rest...