Cena: Dohodou
Predmet podnikania: Beauty segment - kozmetika, manikúra, kaderníctvo, masáže, iné
Dôvod predaja: Osobné dôvody
Počet zamestnancov: 8
Lokalita: Trnava

Nie je možné Prejaviť záujem
Rezervovaná

Úvodné informácie

Predmetom predaja je exkluzívny salón QUIR v Trnave. Salón je otvorený od roku 2018 a ide o jediný salón svojho druhu v Trnave, nakoľko na jednom mieste klientky môžu využiť služby kozmetiky, kaderníctva, manikúry a čoraz viac obľúbené estetické služby. Nachádza sa v nádherných, reprezentatívnych priestoroch, ktoré upútajú a zaujmú na prvý pohľad a navodia pocit relaxu a oddychu. 

Priestory boli navrhnuté architektonickým štúdiom, dokončené na mieru a vyžadovali si významnú investíciu. Salón má moderné prístrojové vybavenie, výborné referencie medzi klientmi (1200+  5* recenzií nie je náhoda). Salón je aktívny na sociálnych sieťach pričom viac ako 75% klientok navštevuje salón opakovane.  

Investícia do tohto salónu ponúka priestor na realizáciu pre ženu (muža), ktorí vidia potenciál v rastúcom segmente skrášľovacích služieb. Taktiež je vhodný pre investorov/lekárov, ktorí majú v pláne otvoriť estetickú kliniku ( preklasifikovanie priestorov na zdravotnícke zariadenie je možné).  Estetické zákroky by mohli byť realizované paralelne s už zabehnutými službami kozmetiky či kaderníctva pod zabehnutou značkou Quir, ktorá má vybudované výborné meno, webstránku, zákaznícku databázu cez 3800 klientok. 

Predstavenie salónu  a pracovných zón a majetku 

Celý salón má úctyhodnú výmeru 300 m2 a pred otvorením salónu majitelia investovali do prípravy priestoru sumu výrazne prevyšujúcu v súčasnosti požadovanú predajnú cenu, čo je ale na priestoroch samotných vidieť.  Salón má povolenie na vykonávanie estetických zákrokov, je certifikovaný ako školiace pracovisko a má povolenie na vydávanie akreditácií pre kozmetičky, salón má tiež povolenie na prevádzku laserového pracoviska.

V salóne sa v súčasnosti nachádza: 

 • Reprezentatívna recepcia s foyer a priestorom na sedenie 

 • Kozmetická zóna, kde sú k dispozícii 3 miesta na súčasné procedúry 3och klientok 

 • Kadernícka zóna, kde sú v súčasnosti 2 kreslá s možnosťou rozšírenia na 4 miesta 

 • Zóna pre manikúru – v súčasnosti s 1 pracovným miestom a opciou na zriadenie ďalších miest 

 • Zóna určená pre estetické zákroky s možnosťami ďalšieho rozšírenia do tejto veľmi profitabilnej oblasti 

 • Oddychová zóna

 • Zázemie a kancelárie vedenia

 • Profesionálne tvárové a telové prístroje 7ks v hodnote viac ako 70 000 Eur 

 • Skladové zásoby v hodnote 10 000 Eur 

Predmetom predaja je zároveň

 • Kompletná databáza klientov vrátane kontaktov (3800 kontaktov)                 

 • software - kompletná evidencia všetkých činností od roku 2018

 • Profily na sociálnej sieti instagram : IG- @quir_salon, @quir_selfcare

 • Kompletná administratíva - nájomná zmluva, povolenia a pod.

 • Webstránka www.quir.sk 

 • Evidencia všetkých absolvovaných školení zamestnancov

 • Vlastný vzdelávací systém 

 • Kontakty na všetky servisné a dodávateľské činností

 • Veľmi dobre nastavený objednávkový systém

Pracovný tím salónu: 

Prevádzkarka /majiteľka, recepčné, kozmetičky, kaderníčky, manikérka, lekárka/dermatologička 

Ekonomika: 

Načasovanie otvorenia salónu nebolo vzhľadom k následnej pandémií Covid 19 ideálne, majitelia sa však vysporiadali aj s touto skutočnosťou. Salón si našiel svoju klientelu, obrat stále rastie. Detaily ekonomiky budú odkonzultované osobne s vážnymi záujemcami. 

Súčasný stav a potenciál 

Čo je super a funguje a na čom sa dá stavať 

 • Salón má výborné meno, dôveru klientok, 1200 + pozitívnych referencií, poskytuje kvalitné služby s kvalitnými prístrojmi a produktami  

 • Salón má v ponuke aj vlastnú radu organických kozmetických a kaderníckych produktov. 

 • V rámci kozmetických služieb  má salón jedinečné vlastné vyskladané kozmetické ošetrenia. 

 • Disponujeme siedmymi profesionálnymi prístrojmi a dokážeme pokryť všetky štandardné problémy pokožky. Vykonávame ošetrenia tvárové aj telové. 

 • V kaderníctve sa zameriavame na zdravie vlasovej pokožky, vykonávame trichologické diagnostiky pokožky a čistenia pokožky. Zameriavame sa na problémy ako je seborea, psoriáza, mastenie, lupiny, vypadávanie vlasov – to je naša veľká konkurenčná výhoda nakoľko sa tejto problematike žiadne kaderníctvo v Trnave nevenuje. Klienti salón už poznajú a vedia, že s podobnými problémami majú prísť do salónu Quir. Zároveň salón vykonáva farbenia vlasov s organickými farbami. V salóne pracuje skúsený tím odborníkov, každá s viac ako 10 ročnými skúsenosťami v obore. 

 • V rámci estetiky u nás pracuje dermatologička/ lekárka, ktorá vykonáva estetické zákroky (aplikácie kyseliny hyalurónovej, botulotoxínu, ..) čo sú čoraz viac vyhľadávané služby s veľmi zaujímavou ekonomikou 

Na čom treba zapracovať pre ďalší rozvoj salónu

 • Kapacity salónu sú v súčasnosti využité na cca 35% (pri ktorých je salón v miernom zisku), je teda potrebné prijať nových zamestnancov a zvýšiť ponuku dostupných termínov. Tým, že značná časť nákladov je fixná (najmä nájom, mzdové náklady recepcie, zvýšenie obratu výrazne pozitívne ovplyvní celú ekonomiku ) 

 • Dohodnúť nové spolupráce/ prezentácie s prípadnými partnermi, kde by nebol fixný náklad nakoľko salón by poskytol len časť priestorov a odpromoval ponuky služby / tovaru na už existujúcu databázu 

 • Je vhodné registrovať salón ako zdravotnícke zariadenie

 • Ešte viac zamerať pozornosť na estetické služby, ktoré sú z hľadiska ekonomiky najviac ziskové 

 • Bolo by fajn ale nie je nevyhnutné zakúpiť nové prístrojové vybavenie pre kozmetické služby

 • Podporiť online predaj produktov Quir Selfcare 

 • Celkovo marketing firmy viac zautomatizovať, profesionálnejšie spravovať, pripraviť marketingový plán a rozpočet na rok vopred 

Predmet ponuky: 

 • Predaj 100% obchodného podielu v spoločnosti 

 • Predaj väčšinového podielu strategickému partnerovi / investorovi 

Adresáti ponuky:

Alternatíva 1:  Lekár / Lekár + investor, ktorí majú záujem otvoriť kliniku estetickej medicíny – zdravotnícke zariadenie.   Priestory salóny Quir sú na to pripravené a pri pomerne nízkych nákladoch je toto preklasifikovanie možné. Kupujúci tak získa nádherné reprezentatívne priestory s výhodným nájmom lacnejšie ako keby ich išiel teraz vytvoriť od nuly a výrazne rýchlejšie. Zároveň využije už výborné meno značky Quir, dokáže obratom osloviť databázu 3800 klientok salónu s novými ponukami služieb z estetickej medicíny a v prípade záujmu súčasne ziskové časti podnikania salónu kozmetika, kaderníctvo nechať poskytovať súbežne s estetickými zákrokmi. 

Alternatíva 2: Podnikatelia, ktorí si uvedomujú potenciál rastúceho segmentu skrášľovacích služieb, hodnotu už vybudovanej firmy, rozsiahlej databázy spokojných klientov s 3800 kontaktmi a 75% opakovanými nákupmi. A taktiež podnikatelia, ktorí už dorábali priestory salónu na mieru, určite ocenia mimoriadne luxusné, reprezentatívne prevedenie priestoru a uvedomia si finančné náklady a ako aj čas, ktorý by museli investovať do dokončenia priestorov v tomto štandardne. 

Cena: dohodou  (u nás v kancelárií)

Pohľad sprostredkovateľa – Ondreja Mizeráka / náš názor 

Oblasť skrášľovacích služieb a celkovo beauty  segment je dlhodobo rastúci segment podnikania. Výhodou tohto podnikania je, že ide o segment s pravidelnými opakovanými nákupmi a obratmi.   

Veľkú výhodu tejto ponuky vidím vo vybudovanej značke, databáze a reprezentatívnych priestoroch, ktoré som ako vždy osobne navštívil. Dokončiť priestory do štandardu, v ako je tento salón podľa môjho názoru nie je možné zrealizovať skôr ako za 3-4 mesiace a sume nižšej ako je požadovaná cena predávajúcim. Vybudované meno a hlavne databáza spokojných klientov, systém a výhoda oproti štartu od nuly je niečo, čo si najlepšie uvedomia len tí z nás, čo zakladali firmy od nuly. 

Požadovaná cena je vzhľadom k vyššie uvedenému podľa môjho názoru mimoriadne výhodná a zohľadňuje to, že ekonomika je na nule a bude na investorovi aby prijal nových zamestnancov, zvýšil vyťaženosť salónu, a tým pádom sa dostal aj do výraznejších kladných čísel. Potenciál na zisk a rýchlu návratnosť investície je tu však obrovský. 

Prejavenie záujmu: 

V prípade otázok a záujmu o kúpu tejto spoločnosti nás prosím kontaktujte emailom na mizerak@m2b.sk s uvedením kontaktného tel. čísla, vášho mena a my sa vám obratom ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď. 

Odkaz na recenzie: 

https://www.fresha.com/cs/a/quir-skin-visage-lounge-trnavsky-kraj-frantiskanska-6-io9irktf?_gl=1*1m4zv90*_ga*MTUxMDgzNTU5Ni4xNjgwNjg5MTUy*_ga_SMQNG7NE8C*MTcxNjgxMTE1MS40OTguMS4xNzE2ODExMTUyLjU5LjAuMA..

Fotogaléria: