Predmet ponuky: Predaj kompletnej spoločnosti
Predmet podnikania: Alkoholické a nealkoholické nápoje - výroba, predaj, distribúcia
Dôvod predaja: Odchod majiteľov do Austrálie
Lokalita: Bratislava

Nie je možné Prejaviť záujem
Predaná

Sprostredkovanie predaja tejto spoločnosti sme v M2B a.s. zrealizovali v 7/2021. 

Priebeh predaja: 

 1. Oslovenie našej spoločnosti so žiadosťou o spoluprácu 5/2021
 2. Dohodnutie spolupráce, určenie predajnej ceny a spustenie predaja 6/2021
 3. Po príprave profilu sme oslovili našu databázu investorov a podnikateľov, ktorú budujeme od roku 2008. 
 4. Na e-mail a ponuku reagovali 3ja záujemcovia, z ktorých jeden po relatívne rýchlom audite aj spoločnosť v 7/2021 kúpil. 

Profil použitý pri predaji firmy:

M2B a.s. ponúka exkluzívne na predaj túto síce mladú, ale zabehnutú spoločnosť so zaujímavými produktom, systémom práce, zákazníkmi a obchodnými partnermi. 

Zameranie a opis firmy:

Rozbehnutá firma s unikátnym a trendovým produktum – vínom v plechovke. Prezentácia spoločnosti je dostupná na webstránke www.mwine.sk . Aktuálnu ponuku tvorí slovenské prémiové víno Cabernet Sauvignon Rosé z dielne vinárstva Juraj Zápražný. Vinárstvo s množstvom domácich i zahraničných vinárskych ocenení, ktorého vína možno nájsť i v hotelovej sieti Kempinski.
Je distribuované so štandardnou potlačou, ako hotový produkt napr. v obchodných reťazcoch  (Yeme) a ale aj outdoorových bufetoch. Maloobchodný predaj je riešený aj priamym predajom prostredníctvom e-shopu, ktorý je súčasťou obchodnej transakcie. 
Ďalším odbytovým kanálom je personalizovaná potlač a plechovky sa využívajú ako komunikačné médium, marketingový predmet, ale aj ako stierací žreb. Svoje uplatnenie tak nájde na firemných akciách, svatbe, festivale, alebo prezentácií spoločnosti,
Nový majiteľ má širokú možnosť v ďalšom smerovaní, či už pri rozširovaní spolupráce s producentmi vína a rozširovaní produktového portfólia, ale aj rozšírení odbytových kanálov o ďalšie odvetvia v ktorých si výhody plechovky nájdu svoje uplatnenie.
Skladnosť a objem vhodný pre hotelové minibary, ľahký obal bez črepov vhodný pre outdoorové podniky, či horské chaty. Nerozbitný obal ocenia i aquaparky, diskotéky, či nočné kluby.

Predmet ponuky:

Virtuálne vinárstvo s distribúciou unikátneho produktu - vína v plechovke.

Ideálny formát k bazénu, festival, či outdoor.

Žiadne črepy, nízka hmotnosť, plne recyklovateľné!

Vlastný dizajn unikátnym 3D lakom, etiketou, či rukávom, zabezpečí jedinečnú a trendovú prezentáciu pre firmu, súkromný večierok, či svadbu.

WordPress stránka a WooCommerce e-shop s napojením na zásielkovňu a platobnú bránu. Výborná konfigurovateľnosť a takmer nulové náklady.

Profily na sociálnych sieťach, know-how, zákaznícka základňa. 

Domény: www.mwine.sk nebudkonzerva.sk, vinovplechovke.sk, modernevino.sk, mwine.cz / viac o výhodách tohto produktu si viete pozrieť na týchto webstránkach

Tovar na sklade: Paleta (2000+ ks) plná prémiového slovenského vína Cab. Sauvignon Rosé´19, vinárstva J. Zápražný v predajnej hodnote viac ako .........

Transfer know-how, kontaktov, možností ďalšieho plánu rozvoja

Dôvod predaja

Odchod a dlhodobé záväzky v zahraničí.

Lokalita: 

Bratislava ale potenciál má tento obchod v celej SR

Personálne obsadenie

konateľ (ostatné subdodávateľsky)

Zmluvy, kontrakty: 

 • účtovníctvo
 • Naturpack – recyklácia
 • GS1 – EAN kódy
 • Dlhodobá spolupráca: Naše vína v plechovke sa predávajú v sieti plnochutných potravín YEME s pravidelnými mesačnými objednávkami.

Očakávaná cena predávajúceho: ............./ dohodou

.............................. Ide naozaj o zaujímavú ponuku a cenu. 

Ekonomika:

Obrat rok 2020:

Vek firmy: 1 rok (6.5.2020)

Spoločnosť je vhodná pre (adresáti ponuky/synergie):

 • Obchodné spoločnosti s vybudovanými  vzťahmi a kontaktmi v obchodných reťazcoch na doplnenie tohto produktu do týchto predajní
 • Reklamné agentúry na doplnenie portfólia – plechovky je možné personalizovať a predávať ako reklamné predmety, darčeky.
 • Všetci marketingovo, ale i retailovo orientovaní hráči s kreatívnym obchodným duchom.

Firma má obrovský potenciál, je potrebné sa však rozvoju tejto spoločnosti venovať. V zahraničí kde aj súčasný majiteľ tento produkt objavil – Kalifornia, Austrália – rastie objem predajov tohto nápoja každý rok o stovky % - je možné podložiť štatistikami.

Odhadovaná návratnosť investície: 12 -24 mesiacov – pri rýchlom predaji už naskladneného tovaru aj skôr. 

Konkurencia: V danom segmente evidujeme konkurenciu len v podobe vinárstva Matyšák. Konkurencia je v súčasnosti minimálna, no perspektívu tohto produktu už objavilo aj toto známe vinárstvo. To sa však sústredí na iný druh vína.

Iné dôležité informácie, ktoré by mal kupujúci vedieť: Rozbeh firmy ovplyvnila pandémia a s ňou spojené obmedzenia pri väčších spoločenských udalostiach (festivaly, svadby, kúpaliská) a taktiež limitácia investícií firiem do reklamných predmetov. Taktiež ide o novinku, čiže rozšírenie tohto produktu do tradičných obchodov potrebuje istý čas. 

Detailné informácie: 

V prípade otázok a záujmu o kúpu tejto spoločnosti nás prosím kontaktujte emailom na info@m2b.sk a predajom priamo cez našu spoločnosť získate príjemný bonus v hodnote 300 Eur. Podmiekou je uvedenie Vášho kontaktného tel. čísla a my sa vám obratom ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom.

Naša spoločnosť M2B a.s. poskytuje služby predaja ready made firiem ako aj aktívnych spoločností už od roku 2009. Za toto obdobie sme predali viac ako 1000 spoločností a pozitívne hodnotenia máme nielen od koncových klientov - nových majiteľov spoločností ale aj partnerských advokátskych či účtovných kancelárií - stačí si prečítať referencie nižšie.