Cena: 499000 €
Predmet ponuky: Predaj 100% obchodného podielu v spoločnosti
Predmet podnikania: Stavebníctvo, development
Dôvod predaja: Dôchodkový vek majiteľa
Počet zamestnancov: 5
Lokalita: okres Senec
Majetok: 370000 €
Obrat: 500000 €
EBITDA: 90000 €

Prejaviť záujem
Voľná

Základné zameranie firmy: 

Exkluzívne v M2B máme pre vás na predaj Stavebniny + Armovňu s viac ako 13-ročnou históriou. Stavebniny + výroba sú situované na výbornom strategickom mieste len 15km od Bratislavy  na križovatke ciest smer Senec – Šamorín – Bratislava - Dunajská Streda. V okolitých obciach (Malinovo, Most pri Bratislave ,Rovinka, Dunajská Lužná..) je enormný dopyt po stavebných materiáloch vďaka prebiehajúcej výstavbe nových bytov a domov.  Tento trend (výstavby nových domov a bytov ďalej od Bratislavy za prijateľnejšie ceny) aj vďaka enormnému rastu cien bytov v Bratislave, Senci, Dunajskej Strede či iných okresných mestách bude len pokračovať - z tohto dopytu ťažia súčasní majitelia a bude aj nový majiteľ tejto firmy.

Súčasní majitelia vhodne a logicky vyskladali zaujímavú kombináciu predaja stavebných materiálov a služieb tak, aby počas celého roka do ich firmy prichádzali obraty a nemali „hluché obdobie“. Z kombinácie stavebnín a armovňe na jednom mieste získavajú aj zákazníci. Pri zakladaní stavby tu klient na jednom mieste môže kúpiť materiál ako aj objednať výrobou armatúr/železa priamo podľa svojich požiadaviek. 

 Pravidelné príjmy počas celého roka sú zabezpečené prioritne z: 

1. Predaja stavebného materiálu: 

Predaj stavebného materiálu pokrýva komplexný sortiment od základov po finálnu povrchovú úpravu ako aj širokú ponuku náradia a potrieb pre remeselníkov/stavbárov na predajni o ploche 160m2 Stavebniny majú viac ako 50 dodávateľov plus predávajú aj záhradnú architektúru v podobe krbov, fontán, studní (vyhľadávané záhradnými architektami).

2. Výroby: Armovňe

Ide o ohýbanie, krátenie  stavebnej ocele , viazanie/zváranie do armokošov, prekladov, vencov – podľa projektovej dokumentácie stavebníka)
Firma má vďaka vysokej odbornosti a rýchlosti dodania vyníkajúce referencie a renomé po celom Slovensku. Služby armovňe pravidelne využívajú desiatky developerov ale aj súkromných osôb. V tejto oblasti firma vhodne kombinuje výrobu na mieru podľa projektovej dokumentácie, no súčasne má pripravené aj štandardizované a najviac v praxi využívané riešenia. Inak povedané – výroba je vždy naplno vyťažená. Platby sú vždy vopred v plnej výške, teda firma má uhradených 100% svojich faktúr. Referencie a kontakty na súčasných 5+ ročných odberateľov sú samozrejme súčasťou predaja.

Okrem nosnej časti – stavebnín majitelia vhodne doplnili portfólio služieb aj o ďalšie oblasti, ktoré im pri minimálnej energií prinášajú ďalšie obraty a dotiahnu do areálu stavebnín ďalších potenciálnych zákazníkov. 

3. K týmto doplnkovým službám patria: 

• Požičovňa náradia – vibračné dosky, búracie kladivá, miešačky a podobne 
• Tónovacie centrum -  zastúpenie spoločnosti JUB  – farby, omietky
• Doprava – do 3,5t (dodávka), nákladná do 11ton (auto s hydraulickou rukou), VZV Gekkon 2,5t
• Výdajné miesto zásielkovne (PAKETA) - denný pohyb potenciálnych zákazníkov(cca 20 - 50 denne)
• Stavebniny majú vybudovaný aj vlastný e-shop -  vybavených cez 3260 objednávok v rámci SR a ČR( vlastný rozvoz, kuriérom, osobne, Packeta)
• Výmenné stredisko na propan-butan 

Ekonomika spoločnosti :

• Obrat posledné 4 roky stabilne v rozmedzí:   450 - 550 000 Eur/rok. 
• Priemerný ročná EBITDA cca 90 000 Eur

Personálne obsadenie: 

5 osôb TPP plus dohodári – brigádnici 

Majetok firmy spolu v hodnote 370 000 Eur:

1. Hnuteľný majetok 120 000 Eur
Hnuteľný majetok tvoria ohýbačky ocele, elektrické viazačky, hydraulické nožnice, stojanová vŕtačka, zváračka CO2, nákladné auto Scania s hydraulickou rukou Palfinger, dodávka Renault Master, stroje a náradie požičovne, regále, atď. Presná špecifikácia je k dispozícii konkrétnemu záujemcovi.  

Súčasná trhová hodnota hnuteľného majetku je cca 120 000 Eur. 

2. Skladové zásoby 250 000 Eur ( v čase publikácie)
Skladové zásoby stavebnín k ako aj materiálu pre potreby armovňe, ktoré sú predmetom predaja sú vo výške  250 000 Eur bez DPH. 

Areál stavebnín a nehnuteľnosti: 

Areál sa nachádza na pozemku o rozlohe cca 5700 m2 a nachádza sa na ňom:

  • Výrobná hala 135 m2
  • Sklad 1 : 182 m2 
  • Sklad 2: 192 m2 prvé podlažie + 157 m2 na druhom podlaží 
  • Sklad 3: 105 m2 
  • Predajňa: 160 m2 
  • Požičovňa náradia: 140 m2  
  • Kancelária a zázemie : 50 m2 
  • Kamerový a zabezpečovací systém 
  • Všetky prípojky sietí

Areál a nehnuteľnosti sú v súčasnosti v mimoriadne výhodnom prenájme. Majitelia firmy však majú predkupné právo k celému areálu a všetkým nehnuteľnostiam, ktoré sa tu nachádzajú. 

Poznámka M2B na základe osobnej obhliadky: Ide o rozsiahly areál, ktorý v sebe skrýva obrovský potenciál. Celkovo je možné výrazne zvýšiť skladové kapacity dobudovaním ďalších podlaží v už existujúcich budovách, stavbou nových hál či rekonštrukciou už existujúcich budov.  Súčasní majitelia však už nemajú na toto energiu – potenciál na ďalší rast je však obrovský a vedia ho záujemcovi odprezentovať. 

Adresáti ponuky: 

• Developer, ktorý akvizíciou týchto stavebnín získa materiál za nákupné ceny, možnosť využívania areálu aj pre vlastné iné potreby plus samozrejme naďalej bude zarábať na rozbehnutých aktivitách firmy – stavebniny, armovňa a súvisiace služby 
• Sieť stavebnín, ktorá kúpou tejto firmy získa stavebniny s výbornou a strategickou polohou ako aj predajný a zaškolený tím. Pôjde o jednoduchý vstup do tejto lokality, v ktorej blízkosti prebieha enormná výstavba
• Lokálna konkurencia, investori aj z iných oblastí podnikania
• Iné

Predajná cena : 499 000 Eur 

Majitelia majú záujem o korektný a nie zbytočne zdĺhavý predaj firmy, ktorú vlastnými silami budovali 13 rokov. Predajná cena je podľa nášho názoru mimoriadne výhodná.
V predajnej cene je totiž započítaný už aj hnuteľný majetok vo výške 120 000 Eur ako aj sklad v predajnej cene 250 000 Eur( v čase publikácie tohto profilu. Táto suma sa mení každým dňom a môže hodnota firmy bude určená podľa výšky v čase predaja). Majetok firmy je teda cca 370 000 Eur.  Samotná firma s know how so zamestnancami, vybudovanými dodávateľsko - odberateľskými vzťahmi, zamestnancami,  výbornými referenciami a unikátnou strategickou polohou areálu je na predaj za 129 000 Eur. 

Pri dlhodobej priemernej EBITDE cca 90 000 Eur/ročne vytvára investíciu s potenciálom návratnosti do 18 mesiacov. Samozrejme za predpokladu rovnakej aktivity a vynakladania súčasnej energie ako doteraz investovali súčasní majitelia. Ak by aj nový investor zvolnil tempo, väčšiu časť energie delegoval na ďalších zamestnancov reálna návratnosť investície do stabilného a bezpečného podnikania v oblasti stavebníctva a armovňe max do 3 rokov je reálna. 

V prípade akvizície ideálnym kandidátom developerom alebo sieťou stavebnín a využitiu synergií je návratnosť investície v čase 18 – 24 reálnou záležitosťou. 

Doplňujúce informácie: 

Majiteľ má záujem o diskusiu len s relevantnými záujemcami s dostatočným povedomím, podnikateľskou praxou a vyriešeným (predbežne s investormi/bankou odkomunikovaným a schváleným) financovaním akvizície.

Exkluzívny predajca M2B a.s.:

Naša spoločnosť M2B a.s. pôsobí v oblasti predaja firiem od roku 2009 so stovkami spokojných klientov. Pozitívne hodnotenia máme nielen od koncových klientov - nových majiteľov spoločností ale aj spolupracujúcich partnerských advokátskych či účtovných kancelárií - stačí si prečítať naše referencie. Od roku 2008 sme predali resp. sprostredkovali predaj viac ako 1000 ready made spoločností - nielen "štandardných ready made s.r.o. ale zároveň aj ready made akciových spoločností či Európskych akciových spoločností. Sprostredkovaniu predaja aktívnych ziskových firiem so zamestnancami a prevádzakmi sa aktívne venujeme od roku 2020. V roku 2021 sme sprostredkovali predaj 5 spoločností v celkovom objeme viac ako 1,5 mil. Eur. 

Prejavenie záujmu a získanie ďalších informácií: 

V prípade záujmu o viac informácii prosím použite tlačidlo Prejaviť záujem alebo napíšte e-mail na mizerak@m2b.sk s prípadnými otázkami. Dôležité je vždy uviesť vaše celé meno, tel. číslo a či ste priamym záujemcom alebo zastupujete iného investora. My sa vám ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď.