Predmet ponuky: Predaj know how, postúpenie exkluzívnych zmlúv pre SR s dodávateľmi, odberateľmi - predaj celého podnikania
Predmet podnikania: Maloobchod a veľkoobchod
Dôvod predaja: Zameranie sa spoločníkov na iné aktivity
Lokalita: Pôsobnosť a klienti z celej SR
Majetok: 0 €
Obrat: 350000 €
EBITDA: 65000 €

Nie je možné Prejaviť záujem
Predaná

Sprostredkovanie predaja tohto podnikania  sme úspešne zrealizovali v období apríl - september 2022

Priebeh predaja: 

 • Úvodná konzultácia a naše zúčastnenie sa vo výberovom konaní 4/2022
 • Príprava prezentačného profilu, určenie ponukovej ceny a spustenie predaja 5/2022
 • V priebehu aktuálnosti prezentácie profil oslovil až 12 záujemcov, z ktorých cca polovica podpísala NDA a 3ja záujemcovia rokovali s predávajim o akvizícii 
 • Podpis dokumentácie, úhrady a dotiahnutie úvodnej fázy akvizície sa zrealizovalo 9 / 2022

Prezentačný profil použitý pri predaji: 

Základný opis firmy

Predmetom predaja je zabehnutá spoločnosť, ktorá sa zaoberá ekologickým predajom drogérie a kozmetiky (pracie prášky, aviváže, mydlá, sprchové gély, čistiace prostriedky a veľa iného).  Ide o predaj mimoriadne kvalitného tovaru zo západnej Európy, ktorý je mimoriadne ekologický (zložením a spôsobom predaja a distribúcie) a taktiež 90% biologicky rozložiteľný. Napriek tomu, že je ekologický a kvalitnejší (určený pre západnú Európu) ako bežný tovar v supermarketoch, je cenovo porovnateľný.

Predávaná spoločnosť prišla s myšlienkou predaja tejto kvalitnej drogérie na Slovensko ako prvá a dodnes obhajuje pozíciu firmy s najväčším obratom v SR v danom segmente. Prioritne sa sústreďuje na veľkoobchodnú/distribučnú činnosť, no obrovský potenciál je aj v predaji výrobným spoločnostiam, hotelom, upratovacím spoločnostiam, kaderníctvam, školám, úradom a pod. – teda všade tam, kde pravidelne a opakovane používajú väčšie množstvá drogérie a kozmetiky. Poznámka – ide o štandardný predaj, žiadne MLM systémy.

Dôležité informácie pre vás ako investora, ktoré vás ubezpečia o tom, že kúpa tejto spoločnosti je bezpečná a výhodná investícia:

 • Daná firma prišla na trh s týmto konkrétnym spôsobom predaja a sortimentom ako prvá na Slovensku v roku 2015 a do dnešného dňa je najsilnejším hráčom v danom segmente s najväčšími obratmi.
 • Prišli na slovenský trh so systémom, ktorý v niektorých krajinách západnej Európy funguje a je obľúbený viac ako 20 rokov.
 • Spoločnosť má zmluvne zabezpečenú exkluzivitu s top dodávateľmi v danej oblasti pre Slovenskú republiku. Potenciálna konkurencia musí voliť menej etablované značky, resp. menej kvalitné produkty.
 • Diverzifikácia – v súčasnosti firma pravidelne veľkoobchodne dodáva viac ako 80 maloobchodným predajcom po celej Slovenskej republike. Odbyt produktov je tak mimoriadne diverzifikovaný (firma nie je závislá na niekoľkých veľkých klientoch) a riziko skokového poklesu neexistuje, práve naopak.
 • Nakoľko je spoločnosť najväčší hráč v danom segmente s najväčšími obratmi a tovar dováža v kamiónoch takmer každý mesiac, má výhodné nákupné ceny od výrobcov a veľkoobchodné ceny pri zachovaní zdravej marže najnižšie na Slovensku.
 • Výhodné ceny a exkluzivita pre slovenský trh top značiek sú pre prípadnú konkurenciu veľmi ťažko prekonateľné prekážky.
 • Firma je dlhodobo a stabilne zisková. Po akvizícii sa vám začne vaša investícia okamžite splácať.

Súčasný stav fungovania spoločnosti:

Pre ozrejmenie, spoločnosť dnes funguje v automatizovanom režime. Je zabehnutá, súčasní maloobchodní predajcovia pravidelne objednávajú overený, klientmi obľúbený tovar, prípadne dopĺňajú nové modelové rady, vône atď. Noví maloobchodní predajcovia (klienti) firmu oslovujú so záujmom o spoluprácu na základe referencií klientov, resp. že ich inšpiroval konkurenčný obchod a aj oni by radi oslovili svojich klientov s týmto ekologickým a ekonomicky zaujímavým tovarom.

Firma posledné roky nerealizovala žiadne marketingové kampane na podporu predaja a získavanie nových klientov, neredizajnovala svoje produkty, webstránku, nemá obchodného zástupcu. Spoločnosť funguje viac-menej na „autopilota“, sústredí sa na spokojnosť súčasných zákazníkov a ak príde nový dopyt so záujmom o odber tovaru, samozrejme ho k spokojnosti obslúži, pomôže s otvorením novej predajne, resp. doplnenie ich tovaru do jeho maloobchodnej predajne.

Názor M2B:

Ako vždy, keď je to možné, sme spoločnosť osobne navštívili. Kvalita produktov je nadštandardná (na základe osobnej skúsenosti) a ekologický rozmer je niečo navyše okrem zisku a rýchlej návratnosti investície do 2 rokov. Podľa nášho názoru ide o jednu z najlepších investícií, ktorú sme v tejto cenovej kategórii v M2B doteraz mali v ponuke. Ak do firmy investuje vhodný investor novú energiu, nápady, prípadne využije vhodné kontakty, je tu obrovský priestor na rast.

Obrovský potenciál ďalšieho rastu tejto spoločnosti: 

 • Aktívny predaj - Oslovenie ďalších obchodných partnerov v SR – ďalšie maloobchodné predajne, kde je priestor na rast 100ky percent – prostredníctvom marketingovej kampane – online, offline.
 • Obchodný zástupca
 • Aktívne oslovenie ďalšieho segmentu zákazníkov – hotely, reštaurácie, kaderníctva, výrobné spoločnosti, čistiarne, upratovacie služby (v súčasnosti tento segment tvorí len 10% odbytu (opäť spoločnosti, ktoré z vlastnej iniciatívy na základe osobných skúseností ako súkromné osoby spoznali kvalitu produktov a následne prejavili záujem aj o obchodnú spoluprácu)
 • Pre investora s kapitálom, kontaktmi a ambíciami –obrovský potenciál je  otvorenie susedných trhov Česko, Maďarsko, Poľsko, kde je potenciál sa dostať na obraty v miliónoch Eur
 •  Medzi majiteľmi firmy a výrobcami produktov v zahraničí prebehli rokovania o rozšírení spolupráce v podobe – nielen veľkoobchodného predaja ALE aj výroby produktov priamo na Slovensku. Dôvody a výhody tejto spolupráce vieme vysvetliť konkrétnym záujemcom. 

Ekonomika

Firma dosahuje stabilný obrat a pred pandémiou kontinuálne každý rok rástol približne o 20% (pripomíname, že firma okrem prvého roku pôsobenia v roku 2015 nevyvíjala žiadny aktívny marketing a rast bol len na základe referencií).

Priemer za posledné 2 roky (2020 a 2021):

 • Obrat: cca 350 000 Eur / rok
 • EBITDA: cca 65 000 Eur / rok

Detaily ekonomiky budú odkomunikované s konkrétnymi záujemcami po podpise NDA. 

Zamestnanci

Nakoľko ide o už zabehnutú veľkoobchodnú spoločnosť, v súčasnosti si nevyžaduje množstvo personálu. Spoločnosť má v súčasnosti 4och zamestnancov, z ktorých dvaja sú majitelia. Je tu možnosť zotrvania niektorých zamestnancov, ktorí vedia komunikovať a ďalej viesť spoločnosť v prípade nákupu firmy finančným investorom.

Adresáti ponuky:

Alternatíva 1: Finančný investor – bez skúseností v danej oblasti

Podnikatelia, ktorí si uvedomujú hodnotu už vybudovanej firmy s kvalitnými odberateľsko-dodávateľskými vzťahmi a vybudovaným výborným menom. Ako bolo spomenuté vyššie – firma má kvalitné referencie a dobre vybudované meno u klientov.  Nový majiteľ kúpou získa ziskovú spoločnosť. Časť zamestnancov môže vo firme zostať, časť (pôvodní majitelia) vymení a firma bude fungovať naďalej.

Alternatíva 2: Podnikateľ s kontaktmi v oblasti predaja drogérie, resp. dodávateľ do hotelov, práčovní, reštaurácií, a pod.

Firma je výbornou investičnou príležitosťou pre podnikateľa s kontaktmi na maloobchodných predajcov, s ktorými má vybudované obchodné vzťahy.

Jednoducho môže tak rozšíriť portfólio dodávaných produktov a násobne zvýšiť svoje obraty.

Alternatíva 3: Rodinné podnikanie s ekologickou nadstavbou.

Firma bola doteraz vedená a môže byť aj naďalej ako rodinné podnikanie. Je vhodná pre podnikateľov, ktorým nie je ľahostajná ekológia a budúcnosť našej planéty. Okrem podnikania a zárobku na živobytie je pridanou hodnotou tejto spoločnosti aj ekologické podnikanie a ochrana našej planéty.

Predajná cena: 129 000 Eur + skladové zásoby

K vyššie uvedeneným sumám v závislosti od presného spôsobu predaja môže byť pripočítaná DPH. Sklad môže byť odpredaný novému majiteľovi aj postupne. Všeko je vecou dohody oboch zmluvných strán.

Návratnosť investície:  2 roky

Doplňujúca informácia k predmetu predaja

V tomto prípade je predmetom predaja značka, postúpenie zmluvných vzťahov a kontaktov ako aj skladové zásoby. Nakoľko majitelia majú na obchodnú spoločnosť nakúpené aj rôzne nehnuteľnosti a iný majetok, predmetom predaja nie je celá obchodná spoločnosť. To je však pre kupujúceho výhodou, nakoľko nemusí realizovať či už právny alebo účtovný audit a začne podnikať pod úspešnou značkou ale jeho firmou.

Predmetom predaja je:  Kompletné za 7 rokov vybudované know-how, exkluzívne zmluvy s dodávateľmi pre slovenský trh, zmluvy s odberateľmi, výborné domény, know-how a návody ako k produktom, etiketám, návody a hygienické požiadavky pri otváraní nových predajní, kontakty na tlmočníka, dopravcov, zamestnanci a veľa, veľa iného.

Exkluzívny predajca M2B a.s.: 

Naša spoločnosť M2B a.s. pôsobí v oblasti predaja firiem od roku 2009 so stovkami spokojných klientov. Pozitívne hodnotenia máme nielen od koncových klientov - nových majiteľov spoločností ale aj spolupracujúcich partnerských advokátskych či účtovných kancelárií - stačí si prečítať naše referencie. 

Prejavenie záujmu a získanie ďalších informácií:  

V prípade záujmu o viac informácii prosím použite tlačidlo Prejaviť záujem alebo napíšte e-mail na mizerak@m2b.sk s prípadnými otázkami. Dôležité je vždy uviesť vaše celé meno, tel. číslo, akú firmu zastupujete a ideálne či ste priamym záujemcom alebo zastupujete niekoho iného.  My sa vám ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď.