Predmet ponuky: Predaj 100% alebo aj majority 70% a viac obchodnej prevádzky/ značky. Vec dohody
Predmet podnikania: Maloobchod a veľkoobchod
Dôvod predaja: Zmena životných priorít

Nie je možné Prejaviť záujem
Predaná

Bohužiaľ, táto ponuka je neaktuálna. 

Referencia - aký profil vieme pripraviť aj pre vás: Kontaktujte nás prosím na e-mailovej adrese mizerak@m2b.sk 

Základný opis značky oblečenia, ktorej prevádzka (obchod) je predmetom predaja 

Obchod s e-shopom, ktorý je predmetom predaja predáva značku s nasledovnými parametrami: Ide o etablovanú medzinárodnú značku oblečenia, ktorá v materskom štáte patrí medzi top  módne značky v danom segmente a má viac ako 20-ročnú históriu. V Maďarsku má táto značka veľmi dobré meno a jedná sa o rodinnú firmu. Značka má výborne spracovanú reklamnú činnosť  a hlavne vyrába z kvalitných látok dovážaných z Talianska. Vyrábajú sa  len menšie  limitované kolekcie.

Základné informácie o predávanej prevádzke plus e-shope

Predmetom predaja je obchodná prevádzka, ktorá prevádzkuje predaj výhradne vyššie popísanej značky oblečenia. Ide o monobrand a výstavnú predajňu tejto značky na Slovensku s náležitými benefitmi od majiteľov značky z Maďarska.

Základné informácie k predávanému obchodu – predajni

 • Ide o úplne novú predajňu v nákupnom centre v Bratislave. Predajňa vonia novotou a súčasný majiteľ investoval do jej otvorenia viac ako 50 000 Eur.
 • Je exkluzívna a jediná predajňa tejto značky v Bratislave. Túto exkluzivitu garantuje výrobca.
 • Obchod je už zabehnutý a má zabezpečené  pravidelné dodávky tovaru.
 • Výber robí vedúca prevádzky. Nový majiteľ, ktorý by prevzal dve stále zamestnankyne a vedúcu prevádzky, by sa len prakticky oboznámil s činnosťou.
 • Tovar je dodávaný pravidelne v týždňových intervaloch podľa objednávky, ktorú si určí majiteľ. Nie je obmedzovaný množstvom. Musí dodržiavať cenovú politiku výrobcu, nakoľko sa jedná o zahraničnú firmu, ktorá  dodáva túto značku aj do okolitých štátov.
 • Obchod môže predávať aj doplnky podľa vlastného výberu. Súčasný majiteľ má v štádiu rokovaní niekoľko nových a zaujímavých potenciálnych partnerov.
 • Nakoľko značka pôsobí na Slovensku viac ako 10 rokov a ťaží z výborného mena a výborného pomeru jedinečného dizajnu / kvality látok / ceny  - má množstvo verných zákazníčok. Tie nakupujú v našom obchode pravidelne a opakovane nové kolekcie.
 • Túto značku predávame už desať rokov a s výrobcom máme veľmi dobré vzťahy, ktoré nechceme narušiť týmto predajom. Zákazníci si prakticky nevšimnú nového majiteľa.
 • Okrem tohto predaja máme predaj cez e-shop – Slovenská a Česká republika. Ten je taktiež súčasťou predaja.
 • Doplňujúca informácia – predtým pôsobil majiteľ v inom obchodnom centre v Bratislave, ale z dôvodu neadekvátneho prístupu k nájomcom počas pandémie a neochoty rokovať o podmienkach nájmu sa majiteľ rozhodol presunúť predajňu do iného nového obchodného centra a vybudovať predajňu nanovo. Preto uvádzame, že značka a predajňa sú zabehnuté a etablované aj keď ide o novú predajňu.

Hodnota predávanej značky a obchodu sa skladná z hmotného a nehmotného majetku:

 • Obchod je zabehnutý a značka jediná v Bratislave bez konkurencie – zmluvne zabezpečené.
 • Prevzatie obchodu bez problémov  garantuje súčasný majiteľ.
 • Vybudovaná stála klientela + e-shop.
 • Malý počet zamestnancov, ktorí žijú pre túto značku.
 • Marketing a propagáciu oblečenia na Slovensku si firma rieši interne – know how odovzdáme pri predaji
 • S výrobcom máme za 10 rokov vybudované nadštandardné vzťahy. Podporujú nás ako ich vlajkovú predajňu pre Slovenskú republiku aj reklamne.
 • Sociálne sieť Facebook cca 20 000 sledovateľov
 • Sociálna sieť Instragram cca 3000 sledovateľov
 • Doména plus e-shop

Podpora predaja:

 • Okrem bežnej reklamy využívame aj reklamy v médiách.
 • Predaj sa dá zvýšiť ešte doplnkami, načo je predajňa vybavená, šperky, kabelky , obuv a podobne – finálny výber je už na novom majiteľovi.

Ďalší potenciál firmy a e-shopu

 • V prípade záujmu máme vďaka spokojnosti majiteľov značky z Maďarska ponuku otvoriť aj ďalšie predajne.
 • Treba rozhodne zvýšiť a podporiť reklamu cez e-shop a ešte viac optimalizovať daný systém.
 • Predajňa potrebuje novú, mladú,  ambicióznu podporu  aby ešte viac napredovala v súčasnom svete. Základ rozhodne má.
 • Prevzatie obchodu nebude náročné a všetky kontakty a náležitosti majiteľ osobne sprostredkuje a ručím za ne.
 • Ešte aktívnejšia práca so sociálnymi sieťami
 • Predajňa je presťahovaná, novučká – po lepšom etablovaní tohto nového obchodného centra a odznení pandémie a vrátení sa obratov na obdobie pred pandémiou vie byť návratnosť tejto investície extrémne krátka
 • Obraty sa ešte dajú zvýšiť, len treba investovať do rozšírenia tovaru. Momentálne nás naše nútené investície do sťahovania do tohto nového obchodného centra z dôvodu neadekvátneho prístupu pôvodného obchodného centra počas trvania pandémie o túto možnosť pripravili. Mali sme už rokovania o ďalšej značke a doplnkoch. Podpis dohody a spustenie predaja už necháme na novom majiteľovi. 

Ekonomika

Predajňa spoločne s e-shopom dosahujú priemerne od roku 2017 stabilné obraty v súmách od ............ Eur ročne 

EBITDA: .......... Eur

Pre koho bude kúpa tohto obchodu výhodná :

Alternatíva 1:  Podnikateľka či podnikateľ so vzťahom k móde. Ak po podpise dohody o mlčanlivosti uznáte, že sortiment a daná značka je atraktívna – súčasný majiteľ vás zaučí ako obchod funguje, predstaví obchodným partnerom a plynulo môže obchod fungovať naďalej. Personál – predavačky a vedúca prevádzky, ktorá vyberá tovar so značkou žijú a majú záujem pracovať aj pre nového majiteľa.

Alternatíva 2:  Podnikatelia v oblasti módy, ktorí vedia ako úspešne podnikať v tejto oblasti. Vedia si oceniť hodnotu už otvorenej predajne, zaškolených a lojálnych predavačiek, vedia koľko času a energie stojí za rozbehnutím značky v novom štáte, ocenia exkluzivitu danej značky pre celú Bratislavu a uvidia potenciál v možnosti otvárania ďalších predajní či expanzií e-shopu.

Alternatíva 3:  Jednou z možností je aj alternatívny vstup investora, ktorý by od súčasného majiteľa odkúpil napríklad len 70 až 80% pobočky. Zbytok by odkúpila súčasná prevádzkarka, ktorá dokonale pozná chod firmy, dodávateľov, so značkou žije. Výhodou tejto alternatívy je, že investor nemusí mať ani vzťah k móde a postačoval by mu teoreticky aj o 30% nižší kapitál. Majiteľom preferovaná varianta je však predaj celej značky. Je však možné jednať aj o tejto alternatíve.

Predajná cena: ........... Eur - cena je z dôvodu zdravotných problémov majiteľa a potreby rýchleho znížená výrazne znížená z ............ Eur

Predajná cena je zložená z :

 • Investície do zriadenia novej prevádzky – obchodu v súčasnom novom obchodnom centre – výška investície xxx Eur
 • Tovar v hodnote cca ..........  Eur ( v čase publikácie tejto ponuky)
 • Know how a hodnota značky (predajne) v hodnote .......... Eur - znížená z pôvodnej sumy ..........Eur. 

Cena bude určená dohodou záujemcu a majiteľa. Závisí aj na spôsobe a rýchlosti úhrady, zmluvných podmienok pri predaji, DPH atď.

Doplňujúca informácia k predmetu predaja

V tomto prípade je predmetom predaja značka, resp. postúpenie zmluvných vzťahov so zmluvne dohodnutou exkluzivitou v Bratislave a celkovými zvýhodnenými podmienkami pre Slovenskú republiku. Súčasťou predaja je samozrejme aj postúpenie kontaktov ako aj skladové zásoby, vybudovaný predajný tím.

Postúpenie zmluvných vzťahov je už v tomto okamžiku korektne odkomunikované so všetkými zúčastnenými stranami.  Že kupujúci nemusí kupovať aj spoločnosť ale len získa všetky práva súčasného majiteľa je teda pre kupujúceho výhodou, nakoľko nemusí realizovať či už právny alebo účtovný audit v spoločnosti a začne podnikať pod úspešnou značkou ale pod svojou vlastnou firmou (právnou entitou).

Doplňujúca informácia k pôsobeniu danej značky na Slovensku a spôsobu fungovania

Na Slovensku sa táto značka úspešne predáva v niekoľkých mestách. Tieto predajne však majú aj iné módne značky a teda nemajú pozíciu „výkladnej skrine“ danej značky pre slovenský trh ako má naša predajňa.

Exkluzívny predajca M2B a.s.: 

Naša spoločnosť M2B a.s. pôsobí v oblasti predaja firiem od roku 2009 so stovkami spokojných klientov. Pozitívne hodnotenia máme nielen od koncových klientov - nových majiteľov spoločností ale aj spolupracujúcich partnerských advokátskych či účtovných kancelárií - stačí si prečítať naše referencie. V roku 2021 sme sprostredkovali predaje aktívnych ziskových firiem v hodnote prevyšujúcej 1,5 mil. Eur.

Prejavenie záujmu a získanie ďalších informácií:  

V prípade záujmu o viac informácii prosím použite tlačidlo Prejaviť záujem alebo napíšte e-mail na mizerak@m2b.sk s prípadnými otázkami. Dôležité je vždy uviesť vaše celé meno, tel. číslo, akú firmu zastupujete a ideálne či ste priamym záujemcom alebo zastupujete niekoho iného.  My sa vám ozveme a dohodneme sa na ďalšom postupe, zorganizujeme stretnutie s majiteľom atď.

Niekoľko fotografií 

Homepage obchodu:


Referencie a spokojné klientky: 


Predajňa v NC Nivy Bratislava: 
E-shop: