Aké sú hlavné výhody virtuálneho sídla

24. Február 2016
Virtuálne sídla

V predchádzajúcom článku sme si porovnali výhody sídla firmy vo vlastnom byte, v prenajatej kancelárii a virtuálneho sídla. V dnešnom článku sa dočítate najväčšie výhody virtuálneho sídla, a prečo je táto služba čím ďalej obľúbenejšia. 

Hlavné výhody, prečo sa rozhodnúť pre virtuálne sídlo 

Až 6 - násobne nižšie nájomné ako v príprade prenájmu maličkej kancelárie 

Služby virtuálneho sídla od serióznych spoločností začínajú od 29€ mesačne, pričom je nutné si uvedomiť, že kanceláriu v Bratislave a ešte v prijateľnom štandarde v sume pod 200€ mesačne nezoženiete. Koľko dokážete vďaka zriadeniu virtuálneho sídla ušetriť, si môžete pohodlne vypočítať vďaka kalkulačke umiestnenej na stránke: www.virtualnesidlo.sk

Oddelenie osobného a pracovného života

Tým že budete mať ako sídlo firmy uvedené reprezentatívne virtuálne sídlo na dobrej adrese oddelíte svoj osobný a firemný život. Ako jednou z hlavných výhod založenia s.r.o. oproti živnosti je obmedzené ručenie a oddelenie osobného majetku od firemného. Tak i zriadenie virtuálneho sídla namiesto sídla firmy vo vlastnom dome či byte oddeľuje váš pracovný a osobný život. Ak by sa i vašej firme krátkodobo nedarilo a hľadali vás vaši dodávatelia ktorým dlžíte, všetko prebehne diskrétne na adrese virtuálneho sídla, nie pred vašim domom či bytom. 

Lukratívna adresa a reprezentatívna nehnuteľnosť zapísaná ako sídlo vašej spoločnosti v obchodnom registri

Profesionálne, etablované a overené spoločnosti, ktoré poskytujú služby virtuálneho sídla sú štandardne dostatočne kapitálovo sílné, aby ich virtuálne sídla boli krásne a reprezentatívne priestory na výborných adresách. 

Reprezentatívne zasadacie priestory

V prípade, že vám vznikne potreba sa stretnúť s klientmi alebo vás napríklad čaká kontrola z daňového úradu, tak bez váhania môžete využiť rokovacie priestory so službami sekretárky, wifi pripojenia, projektoru a občerstvenia, pričom váš obchodný partner tak nemusí ani priamo zistiť, že na adrese virtuálneho sídla nesedíte každý deň. On sa s vami stretne na lukratívnej adrese v krásnych priestoroch, ktoré máte uvedené ako sídlo spoločnosti v obchodnom registri. 

Adresa je riadne označená v prípade kontroly daňového alebo iného úradu.

Zo zákona musí byť adresa sídla spoločnosti vždy riadne označená na fasáde budovy resp. na poštovej schránke. Tieto požiadavky zákona samozrejme spĺňajú všetky firmy, ktoré túto službu poskytujú profesionálne. V našej firme M2 Business zároveň podľa vašich inštrukcií preberáme, skenujeme a preposielame poštu na vami zvolenú adresu, resp. e-mail. Ste tak vždy a obratom informovaný o doručenej pošte.

Anonymita vďaka desaťtisícom firiem sídliacich v Bratislave.

Tento benefit využívajú i väčšie spoločnosti z celej SR. V menších mestách je totiž aktívnych spoločností minimum, čo sa priamo úmerne odráža aj v rozsahu prác úradníkov z daňových úradov. Tí logicky spravujú menšie množstvo daňových subjektov a majú viac času na daňové kontroly. Veľké výrobné spoločnosti so stovkami zamestnancov teda využijú službu virtuálneho sídla v Bratislave, kde pokiaľ si riadne plnia svoje povinnosti, ich následne nikto neotravuje úradnými kontrolami. V menšom meste majú i naďalej prevádzku a zamestnávajú ľudí ako doteraz.

Doplnkové služby: vlastné telefónne číslo pevnej linky, služby asistentky

Služby využívané najmä zahraničnými klientmi, kde v ich mene preberáme telefonické hovory a o obsahu týchto hovorov ich následne informujeme.  

Veríme, že vám dnešný článok ešte viac predstavil výhody, ktoré virtuálne sídlo predstavuje a prečo počet klientov tejto služby každý rok rastie. V ďalších článkoch vám predstavíme typických klientov virtuálneho sídla a 8 kritérií, podľa ktorých si vybrať poskytovateľa virtuálneho sídla. 

Ponuku virtuálnych sídiel našej spoločnosti nájdete na adrese: www.virtualnesidlo.sk

Bol pre vás tento článok užitočný?
Zdieľajte ho s priateľmi.

Prihláste sa na odber noviniek

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc.

Ondrej je absolventom Münster University of Applied Sciences a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíne. Doteraz rozbehol tri úspešné projekty. Dva z nich konzultačnú firmu v oblasti el. podpisov a stavebno - obchodnú firmu predal, aby sa mohol venovať M2B a.s.. Tu zodpovedá za celkovú orgranizáciu, spoluprácu s partnermi, obchod, marketing. Je ženatý, má 2 deti a žije v Bratislave. Je optimista milujúci pohyb. Jeho knižnicu tvoria knihy Briana Tracyho, Dale Carnegieho, Roberta Kiysakiho, Robina Sharmu, Richarda Bransona či Simona Sineka. 

Ďalšie články z kategórie Virtuálne sídla

Ďalšie články z kategórie Virtuálne sídla