Predaj firmy v roku 2016. Na čo si dať pozor pri kúpe ready made s.r.o.

11. Január 2016
Predaj a kúpa spoločností

Hľadáte možnosť ako získať novú s.r.o. rýchlo a bez zbytočných papierovačiek? Kúpa ready made spoločnosti je tým správnym riešením. Dajte si ale pozor od koho ju kúpite, aké záruky dostanete o jej čistote a kto pripraví dokumenty k jej predaju. 

Tip: Uvažujete o kúpe ready made firmy a chcete mať čo najviac informácií o tejto službe? Stiahnite si zadarmo ebook: Predaj ready made s.r.o. v roku 2016 a dozviete sa v ňom aj informácie, ktoré nebolo možné zahrnúť do tohto článku pre jej obmedzený rozsah. 

Kúpa ready made firmy je medzi podnikateľmi obľubená

Dôvodov, prečo podnikatelia upúšťajú od zakladania firiem a kupujú si  ready made spoločnosti je niekoľko. Prvým je etablovanie samotnej služby. Firma M2 Business s.r.o. bola druhá spoločnosť na Slovensku, ktorá túto službu začala v roku 2009 poskytovať. V súčasnosti už kúpa firmy nie je ničím exotickým, ako tomu bolo v minulosti. Naopak stáva sa štandardom nadobudnúť spoločnosť rýchlo, efektívne a bez zbytočnej administratívy. Postupne sa znižuje aj cenový rozdiel medzi kúpou ready made a založením s.r.o.. Kým v roku 2009 stála ready made spoločnosť v priemere okolo 1200 euro a založenie s.r.o. okolo 600 euro, dnes je cena ready made s.r.o. okolo 600 euro a za založenie s.r.o. zaplatíte u kvalitnej firmy alebo u advokáta okolo 400 – 500 euro. Najväčšou výhodou ready made spoločnosti je určite úspora času, nakoľko ready made je vaša už za 4 hodiny, a na založenie s.r.o. musíte čakať v priemere 3 týždne aj viac.

Čo je to vlastne ready made s. r. o. a aké sú jej výhody

Ready made s.r.o. je firma založená za účelom ďalšieho predaja. Je to spoločnosť zapísaná do obchodného registra, ktorá má už splatené základné imanie, pridelené IČO aj DIČ. Nový majiteľ po jej kúpe môže okamžite podnikať. To je zároveň najväčšia pridaná hodnota ready made spoločnosti, - úspora času. Dokážete vďaka jej kúpe ušetriť týždne, ktoré by ste stratili zakladaním novej s.r.o.. Pri kúpe spoločnosti, môžete podnikať v deň podpisu dokumentov, môžete zaväzovať spoločnosť, podpisovať zmluvy aj vystavovať faktúry. 

9 x na  čo si dať pozor pri kúpe ready made firmy

 1. Kupovať len od etablovaného a overeného partnera 
 2. Trvať na osobnom stretnutí 
 3. Trvať na preberacom protokole a detailne si skontrolovať čo podpisujete - viac info v ebooku. 
 4. Garancie o čistote spoločnosti musíte mať na papieri
 5. Dokumenty k predaju firmy musí pripravovať právnik, ideálne poistená advokátska kancelária 
 6. Transparentná a konečná cena musí byť samozrejmosťou 
 7. Všetky dokumenty vyžadujte vo fyzickej aj elektronickej podobe. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam v budúcnosti. viac info v ebooku. 

Predaj ready made firmy v šiestich krokoch

 1. Krok: Vyberiete si firmu z aktuálnej ponuky ready made firiem a rezervujete si ju online alebo ideálne telefonicky na tel. čísle: 0221 029 980. Výhodou telefonickej objednávky je zodpovedanie vašich prípadných otázok. Rovno si môžete dohodnúť termín stretnutia a nemusíte čakať na náš spätný kontakt.  
 2. Krok: Spätne sa Vám telefonicky ozveme a potvrdíme si s vami záujem o danú spoločnosť. Rezervácia je bezplatná na 24 hodín, resp. v závislosti od počtu firiem skladom. V prípade ak nedôjde k podpisu dokumentov v lehote 24 hodín, z dôvodu, že si ešte potrebujete objasniť nejaké záležitosti týkajúce sa spoločnosti alebo si jednoducho nevieme dohodnúť bližší spoločný termín, zložíte na náš účet na základe rezervačnej zmluvy zálohu vo výške 100€, aby sme mali istotu, že o spoločnosť máte vážny záujem.
 3. Krok: Po záväznej rezervácii ready made z našej ponuky nám dodáte údaje, ktoré chcete v ready made zmeniť. Samozrejmosťou je zmena konateľa a spoločníka. Ak si klient želá, zabezpečíme aj zmenu obchodného mena, sídla alebo predmetov podnikania. Keby ste mali nejaké špecifické požiadavky na zmenu spoločenskej zmluvy po konzultácii s našim právnikom, nie je problém ich po dohode zapracovať a zmeniť.
 4. Krok: Spolupracujúca advokátska kancelária pripraví všetky dokumenty potrebné k prevodu spoločnosti – ako je rozhodnutie jediného spoločníka, zmluva o prevode obchodného podielu, úplné znenie zakladateľskej listiny so zapracovanými zmenami a ostatné súvisiace dokumenty, samozrejmosťou je aj preberací protokol.
 5. Krok: Podpíšete dokumenty – dokumenty k prevodu spoločnosti sa podpisujú v prítomnosti notára v našej kancelárii. Po tomto stretnutí už máte v rukách dokumenty, ktorými viete preukázať, že môžete oprávnene konať v mene spoločnosti, a odovzdáme Vám aj živnostenské oprávnenie a osvedčenie o pridelení DIČ.
 6. Krok: Spolupracujúca advokátska kancelária podá návrh na obchodný register a zabezpečí prepis spoločnosti v obchodnom registri. Následne Vám odovzdáme výpis z obchodného registra a potvrdenie o vykonaní zápisu a oznámime zmeny v spoločnosti na daňovom úrade.

V prípade záujmu Vám vieme zabezpečiť aj pečiatku, návrh loga, vizitiek a máme aj účtovnú kanceláriu, ktorá Vám poskytne vedenie podvojného účtovníctva a mzdovej agendy na profesionálnej úrovni.

Prečo kúpiť spoločnosť práve od M2 Business?

 • Garantujeme čistotu spoločností v zmluve o prevode obchodného podielu - v prípade záujmu aj notárskou zápisnicou na fyzické osoby
 • Sme overená spoločnosť: na trhu od roku 2008 s viac ako 500 predanými firmami a celkovo viac ako 2500 spokojnými klientmi.
 • Široké portfólio slovenských firiem na výber - platci aj neplatci DPH, staršie, novšie spoločnosti, s.r.o., a.s., SE spoločnosti v ponuke
 • Publikujeme články a zodpovedáme otázky novinárov z renomovaných médií ako sú Hospodárske noviny alebo server podnikam.sk, ktoré pracujú len s overenými a kvalitnými spoločnosťami.
 • Portfólio zahraničných spoločností - predávame české, maďarské aj poľské spoločnosti
 • Inovujeme - ako prvá čisto slovenská spoločnosť sme začali predávať firmy registrované k DPH, ako aj akciové a európske spoločnosti
 • Široké portfólio doplnkových služieb: virtuálne sídlo, vedenie účtovníctva, výroba loga a pečiatky - všetko na jednom mieste

Aktuálna ponuka ready made s.r.o. na predaj

Bol pre vás tento článok užitočný?
Zdieľajte ho s priateľmi.

Prihláste sa na odber noviniek

AUTOR ČLÁNKU

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. R. Sc.

Ďalšie články z kategórie Predaj a kúpa spoločností

Ďalšie články z kategórie Predaj a kúpa spoločností