Máte voľné finančné prostriedky a zvažujete ako ich zhodnotiť? Máte za sebou úspešný manažérsky/podnikateľský príbeh a radi by ste rokmi praxe nadobudnuté skúsenosti odovzdali ďalej novej generácii, ktorá má čas a chuť na sebe pracovať? Pomôžte Slovensku, pomôžte premeniť podnikateľské plány a vízie slovenských podnikateľov v realitu, pomôžte vytvoriť pracovné miesta pre nás Slovákov a investujte do slovenských firiem a projektov.

Investovať môžete aktívne odkúpením časti firmy, do ktorej investujete (strategický, finančný investor) alebo pasívne vo forme zabezpečenej pôžičky s nadštandardným výnosom. Pozrite si aktuálnu ponuku investičných príležitostí na Slovensku.

Na rozdiel od iných angel investorov, u nás v M2B pomáhame financovať aj menšie investície bez možnosti škálovateľnosti a medzinárodných start-upových ambícií. Dovolíme si tvrdiť, že práve platforma ktorá by pomohla financovať projekty v rozmedzí od 75 000 Eur, ktoré nemajú medzinárodné ambície tu doteraz chýbala.

Radi pomôžeme zafinancovať všetky projekty, ktoré dávajú zmysel použitím sedliackeho rozumu. Taktiež pomáhame financovať aj charitatívne projekty v nižších sumách - oslovte nás so svojim projektom. 

Aktuálna ponuka investičných príležitostí

Zhodnotenie 8.59% p.a. Zabezpečenie 140% z hodnoty investície
Predaná

Výhody investície do nákupu obchodného podielu či akcií v slovenskej firme

 • Nadštandardné zhodnotenie vášho kapitálu s rýchlou návratnosťou. Vašu investíciu viete aktívne ovplyvniť a kontrolovať.
 • Synergie a z nich vyplývajúce benefity, ak podnikáte/podnikali ste v rovnakej alebo príbuznej oblasti ako firma, ktorá je v ponuke. 
 • Možnosť pôsobiť len ako finačný investor - často firmy majú personál a odborné predpoklady na ďalší rast, len im chýbajú financie. 
 • Možnosť vstúpiť do firmy ako strategický investor a využiť svoje kontakty a odbornosť. Stresujúcu exekutívu a denný manažment nech realizuje váš partner, resp. zamestnanci. Vy viete dať kupovanej firme pridanú hodnotu, napríklad vo forme poradenstva, strategického plánovania, iného know-how, kontaktov. Pomôžete slovenskej firme a ešte na tom aj nadštandardne zarobíte.  
 • Investujete spravidla do firmy, ktorá už má vybudované dodávateľsko-odberateľské vzťahy a potrebuje peniaze na ďalší rozvoj, teda aj riziko investície je oproti úplne novým projektom výrazne nižšie.
 • Výhodná kúpa, resp. investícia.
 • Iné

Prečo aktívne či pasívne investovať do slovenských firiem/projektov cez M2B.sk

 • M2B nie je inzertný portál, kde si zverejní kto chce čo chce. Zverejneniu každej ponuky predchádza proces preverovania dát a osobnej konzultácie s odborníkom z našej firmy. Vyššie uvedené projekty nám dávajú zmysel a vidíme veľkú šancu na ich úspešnú realizáciu a zhodnotenie investovaných peňazí. 
 • Sme na trhu od roku 2008 a poskytujeme rokmi overené kvalitné služby, ktoré pravidelne inovujeme. Služba investícií do firiem je novinka z roku 2022, predaje funkčných ziskových firiem sme aktívne v súčasnej podobe začali poskytovať v roku 2021 - nespíme na vavrínoch. Makáme a baví nás to. 
 • Máme výsledky: Predali sme už viac ako 1000 ready-made firiem, aktívne firmy v objeme cez 1,5 mil. Eur a pozitívne referencie pribúdajú každý týždeň.
 • Sme podnikatelia, ktorí podnikajú v rôznych projektoch. Okrem M2B podnikáme v oblasti nehnuteľností, stavebníctva, jeden zo spoločníkov je advokát, mali sme projekt v oblasti elektronických podpisov - nie sme v bubline jednej profesie. Vieme vyhodnotiť čo môže a čo nemusí byť zaujímavé. 

Prečo hľadať investora / získať financie cez M2B.sk

 • Spodná hranica financovanej sumy u nás začína už od 100 000 Eur (teoreticky môže byť aj mierne nižšia, napíšte o akú sumu a aký projekt by išlo. Pri zmysluplnom projekte vieme spraviť výnimku.
 • Nie je potrebné, aby vaša firma bola startup s miliónovými ambíciami - sme tu pre vás - bežných malých a stredných podnikateľov.
 • Keď sme my v minulosti hľadali financovanie a nevidíme, že by sa situácia v tomto za posledné roky zmenila - nájdete veľa mediálne známych "angel investorov" - tí však od vás chcú ideálne projekt s celosvetovou ambíciou, už so spusteným produktom a ideálne s ambíciami jednoduchej škálovateľnosti a pod. - ak nemáte taký projekt - oslovte nás. 
 • Líšime sa tým, že vám pomôžeme zafinancovať aj jednoduchý ale zmysluplný projekt. Treba mať dáta, argumenty, byť pripravený. 
 • Každému zverejneniu investičnej príležitosti predchádza konzultácia s nami a príprava prezentačného profilu. Ak presvedčíte nás, že je projekt zmysluplný a máme sa venovať jeho propagácii, je veľká šanca, že presvedčíte niektorého z našich investorov, resp. investorov, ktorí sa o vašej ponuke vďaka nášmu premyslenému marketingu dozvedia.
 • Projektom predaja funkčných ziskových firiem, resp. investícií /pôžičiek do firiem ako službe, ktorú ešte stále zavádzame a vylepšujeme, sa venuje priamo vedenie našej spoločnosti. Môžete mať istotu, že sa vám budú venovať tí najmotivovanejší "zamestnanci" z celej firmy. 

Ako celý proces prebieha

 1. Z aktuálnej ponuky si vyberiete investičnú ponuku, ktorá vás zaujala a ozvete sa nám prostredníctvom tlačidla Prejaviť záujem - je dôležité vyplniť všetky údaje. 
 2. Ozveme sa vám späť, povieme si projekte viac a skontaktujeme vás s majiteľom spoločnosti či projektu. 
 3. Začnú sa rokovania a hľadanie dohody. 
 4. Po dohodnutí podmienok pôžičky či vstupu do spoločnosti zabezpečíme všetky potrebné právne náležitosti. 

Čo o nás hovoria naši klienti

M2B v mediách

Vybrané referencie