• Čo je to IČO - identifikačné číslo organizácie

  Čo je to IČO - identifikačné číslo organizácie

  Začínate podnikať a stretli ste sa pojmom IČO a neviete čo znamená? IČO je identifikačné číslo organizácie, ktoré Vám je pridelené Štatistickým úradom SR a získava ho každý.....

 • Akciová spoločnosť (a.s.) - definícia, výhody, založenie v 6 krokoch

  Akciová spoločnosť (a.s.) - definícia, výhody, založenie v 6 krokoch

  Akciová spoločnosť a všetky dôležité informácie - čo je to akcia, predstavenstvo či dozorná rada a.s.. Čo musí obsahovať zakladateľská listina a.s., aké sú výhody a v akých prípadoch si založiť akciovú spoločnosť plus presný návod ako postupovať pri zakladaní a.s. - to všetko sa dočítate v článku na našom blogu.

 • Ochranná známka - výhody, cena, postup ako ju registrovať v 9 krokoch

  Ochranná známka ® - výhody, cena, postup ako ju registrovať v 9 krokoch

  Aké výhody získate vďaka registrácii ochrannej známky, aká je cena za jej registráciu, ako dlho trvá registrácia a presný postup si ju registrovať v 9 krokoch.

 • Výhody jednoduchej spoločnosti na akcie

  Výhody jednoduchej spoločnosti na akcie - j.s.a. v roku 2018

  Založiť jednoduchú spoločnosť na akcie je optimálne v prípade, ak spoločnú firmu zakladaná investor a startupista. Prináša do nášho podnikateľského prostredia právnu istotu pre investorov a jej vytvorenie hodnotíme veľmi kladne.

 • Financovanie investičného zámeru (projektu) cez privátne investovanie (mimo banku)

  Financovanie investičného zámeru (projektu) cez privátne investovanie (mimo banku)

  Ak váš investičný zámer nechce financovať banka, môžete získať peniaze aj od privátnych investorov. Návod ako takýmto spôsobom financovať váš projekt a na čo myslieť sa dočítate v článku na blogu M2B.sk

 • Ochranná známka: "Mafia si sadá k stolu"

  Rozhodnutie vo veci registrácie ochrannej známky "Mafia si sadá k stolu"

  Registrácia ochranných známok je veľmi zaujímavá agenda. Ako nakoniec dopadol spor spoločnosti La Honorable Hermandad, SL a Talianskej vlády vo veci registrácie ochrannej známky: "Mafia si sadá k stolu" sa dočítate v tomto článku

 • Porovnanie - sídlo firmy v byte/dome a virtuálne sídlo v Bratislave

  Porovnanie - sídlo firmy v byte, v dome a virtuálne sídlo v Bratislave

  Sídlo firmy pri zápise do obchodného registra si môžete zriadiť vo svojom byte, rodinnom dome, v prenajatej kancelárií alebo využiť výhody služby virtuálneho sídla v Bratislave. Dozviete sa, aké požiadavky musí splniť nehnuteľnosť k tomu aby mohla byť sídlom firmy a aké sú výhody a nevýhody vyššie uvedených možností. Dozviete sa tiež...

 • Likvidátor firmy - práva, povinnosti, vznik a zánik tejto funkcie

  Likvidátor firmy - práva, povinnosti, vznik a zánik jeho funkcie

  Likvidátor firmy nesie zodpovednosť za zákonný a riadny priebeh likvidácie firmy. Akú sú práva a aké povinnosti má likvidátor firmy sa dočítate v tomto článku.

 • Ochranná známka chráni značke Adidas nielen tri pruhy

  Ochranná známka chráni značke Adidas nielen tri pruhy

  Ochranná známka je pre značku s jej rastúcou popularitou čoraz dôležitejšia a nedostatočná ochrana jej môže spôsobiť straty v miliónoch Eur. Adidas si to uvedomuje a na ochranu svojich práv pravidelne podáva žaloby. Ako dopadol v sporoch s konkurentmi, ktorý mali záujem registrovať design podobný "jeho" trom pruhom?

 • Ako predať firmu za 1 000 000€ a nezaplatiť ani cent na daniach

  Ako predať firmu za 1 000 000€ a nezaplatiť ani cent na daniach

  Vďaka novele zákona o dani z príjmov, ktorá je účinná od 1.1.2018 je legálne a možné predať firmu za stotisíce či aj milióny Eur a nezaplatiť ani cent na daniach. Musíte však splniť niekoľko podmienok. Prečítajte si ako postupovať.